meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

P a R a d a a a a u ja l n o d ja d e n t ja h n o s t ja

Kuigi tugev samastumine rühm võib olla võimas allikas identiteeditunnet ülejäänud liikmed ja halvustamine teiste rühmade võib suurendada enesehinnangut ja annavad aluse grupi solidaarsuse, nii vajalik, et motiveerida võitlust diskrimineerimisega, kuigi selline käitumine võib viia liialdus grupi erinevused, konflikte rühmade ja luua vastupanu sotsiaalsed muutused (nn "negatiivne reaktsioon"). Ma nimetan seda nähtust paradoks sotsiaalse identiteedi (paradoks sotsiaalse identiteedi). Seoses sooline võrdõiguslikkus, tugev identifitseerimine ühe või teise korruse saab allikas eneseteadvus ja ühtekuuluvustunnet rühma ja naiste puhul - aidata luua raamistik kollektiivne liikumine, mis ei saavuta suurt edu parandada nende sotsiaalset staatust. Teisalt, liigne keskendumine iseärasuste kohta meeste ja naiste võimeline sünnitama liialdatud ettekujutus soolisi erinevusi, mis takistavad võrdsuse saavutamine sugude nii levinud soostereotüüpide kasutatakse sageli õigustada kehtivat sotsiaalset. Kallutatud suhtumine oma sugu võib samuti põhjustada tülisid sugude vahel. Näiteks nn "Kiire mehed" saab tugevdada sotsiaalset identiteeti esindajad sugu, kui nad tajuvad, et loodud negatiivsete stereotüüpide ilmselt teenimatu. Hiljuti vastuseks rünnakud traditsiooniline mehelikku hakkas moodustada liite meestest, kes neid julgustatakse "avada metsik" (vt. Nt raamat Robert Bly "Iron John» (Robert Bly. Raud John, 1990). Kahjuks kui mees sooline identiteet tugevdab asjaolu, et ebaõiglase diskrediteerida oma soo nimel, see võib muutuda tõsiseks takistuseks mis tahes sotsiaalsete muutuste eesmärk on saavutada naiste võrdõiguslikkus.

Paradoks sotsiaalse identiteedi (Paradox sotsiaalse identiteedi). Tugev samastumist oma rühma ja halvustades teisi rühmi võib põhjustada liialdus grupi erinevused, konflikte rühmade ja luua vastupanu sotsiaalseid muutusi.

Kui läbi hiljutine uuring (Burn, 1993), leidsin täiendavaid tõendeid sellise ideid. Kuna osalevad minu eksperimendid, naised, vastavalt nende kallutatud suhtumist oma soo nimel, loetakse, et näidata neile karikatuure teemal "piitsutamine mehed" lõbusam ja rohkem tõesed kui see tundus mehed. Vastavalt idee, et sisene identifitseerimine on eriti oluline rühmade liikmete madala staatusega naised on näidanud kindlat tahet väljendada end esindajad nende soost. Lisaks vastavalt paradoks sotsiaalse identiteedi, naised kindlalt identifitseerida ennast kui oma soo nimel, et pakkuda rohkem toetust võrdõiguslikkuse poliitika korrust, samal ajal kui mehed, kes on ka tugevalt tuvastatud esindajatega nende soost, tingimusel, et see poliitika oluliselt vähem toetust. Kuna sotsiaalse identiteedi on tähtsam, et rühma liikmed madala staatusega, siis soolise võrdõiguslikkuse saavutamist rolli soolise identiteedi peaks järk-järgult vähenema teket enesehinnang ja kallutatud suhtumine gruppi. Kuid irooniliselt, samas kui naised pöörata tähelepanu funktsioone oma sugu võib olla tõhus viis kõrvaldada oma diskrimineerimist, võrdseid soost kunagi võimalik saavutada, kui suhe naisi kui mehi kohal välismaa rühma kutsuda osa lõtku mehed mis takistavad loomist sotsiaalse interaktsiooni sugu.

Keskendudes soo viib mitte ainult liialdada sooliste erinevuste ja stimuleerida jaotus ühiskond mehed ja naised, see võib tegelikult viia süvendada olemasolevaid erinevusi sugude vahel. Crocker ja major (Crocker & Major, 1989) märkis, et kui rühma liikmed teadlikult alahinnata kvaliteediga mõne teise rühma ja nad ise ilma motivatsiooni, et saavutada edu selles valdkonnas. Näiteks, kui mehed halvustama väärtus emotsionaalne tundlikkus (traditsioonilistele naiste tunnused), ja nad ei kipu arendada seda kvaliteeti kodus, mistõttu tekivad sugude vahel on veelgi olulisi erinevusi seda parameetrit. Tavris (Tavris, 1992) näitavad, et me peaksime tajuma erinevusi meeste ja naiste midagi täiesti loomulik ja ei räägi nii palju sooline lõhe ja soolist identiteeti.
Tema arvates on see trend liiklejaid meid keskendudes sellele, kuidas luua kogukond inimestest omadusi, mida me tahaks näha mõlema soo.

Kallutatud suhtumine gruppi ja kallutatud - teistele ja aitab kaasa vastuolude teket gruppide vahel. See võib juhtuda, sest neid peensusi mõjutavad seda, kuidas me seletada käitumist fraktsiooni liikmed ja teised ". Tavaliselt, kui välismaine rühm toime negatiivsete tegevuste, me omistame selle esinemise stabiilne olemuslikud tunnused selle grupi liikmed (sise- või dispositsionaalses omistamine). Samas, kui negatiivsed käitumised on toime pannud meie grupp, näeme selle põhjuseks on mõju ajutine välised tegurid (väline või olukorrast omistamine). Vastupidisel juhul, kui meie meeskond teeb positiivseid meetmeid, mida me kasutame dispositsionaalses omistamine; Kui selline käitumine näitab välismaine rühm, mida me kasutame olukorrast omistamine. Pettigrew (Pettigrew, 1979), mida nimetatakse selle nähtuse esmane omistamine viga (ülim omistamine viga).

Esmane omistamine viga - pikendamist põhiline omistamine viga (kalduvus inimesi, selgitades teiste tegevused, et anda liigne tähtsus sise dispositsionaalses põhjustel) ja narkomaania "mängu enda kasuks" (kalduvus inimesi omistada nende edu oma sisemise omadused ja ebaedu - välised tegurid) käitumise seletamisel rühmasid. Hyustoun (Hewstone, 1990) tegi ülevaate paljud uuringud, kus dokumenteeritud viga.

Esmane omistamine viga (Ultimate omistamine viga). Kui välismaine rühm toime negatiivsete tegevuste, mida me kasutame tema poole dispositsionaalses omistamine ja seoses selle - olukorrast. Vastupidisel juhul, kui meie meeskond teeb positiivseid meetmeid, mida me kasutame dispositsionaalses omistamine, ja kui selline käitumine näitab välismaine rühm, siis kohaldatakse olukorrast omistamine.

On ilmne, et seda omadust viga tuleks viia tõenäosuse suurenemisele konfliktide gruppide vahel. Esiteks tähendab see, et hoolimata kõigist positiivseid meetmeid teise rühma, negatiivne suhtumine sellesse rühma jääb alati. Näiteks, kui abikaasa võtab laps temaga veeta temaga puhkepäev (positiivne ja soovitud efekt), abikaasa võiks omistada käesoleva seaduse üritab heastada oma mehe mineviku pattude või arvutamise saada midagi vastutasuks. Teiseks, õppida negatiivse suhtumisega teiste inimeste enda või oma nimel, me sageli seda tajuda ilming välise agressiooni. Kuna meil on kombeks vastata agressioon agressiivsus, konflikti tõenäosust Leimahdus sellises olukorras on üsna kõrge. On võimalik, et suurenenud psühholoogiliste lahusolekut ja vaenulikkust erinevate gruppide vahel tuleneb vastastikku negatiivne mõju (negatiivne mõju vastastikkuse). Vastastikku negatiivseid jagavad negatiivseid tundeid põhimõttel "silm silma, hammas hamba vastu» (Brehm & Kassin, 1992). Kui keegi on tekkinud äge vastumeelsus meile või ütleb midagi valesti, me tavaliselt püüame vastata teda samas vaimus. See ei ole üllatav, et protsess sellist vahetust "sõbralikku" Sageli on tõusuteel. Kõik see täielikult kehtib nalju lastakse tegeleda esindajad teisest soost. Läbi viidud uuringutes ja Luhtanenom Crocker (Crocker & Luhtanen, 1990), näitasid, et inimesed, kes kindlalt tuvastada ise koos rühmaga, sageli sõltuvuses võrrelda oma rühma võõrastega. Samas võib eeldada, et teadlikkus negatiivse outgroup taimed võib põhjustada asjaolu, et hakkame selgitama, mis toimub nii, et see võimaldas meil säilitada positiivse väljavaate oma grupp. Sellistel juhtudel, halvustades sisulise teised rühmad on üks võimalus end paremini. Kriitika group kaotab oma mõju, kui me veenda end, et see pärineb asjatundmatu, paha ja madala inimest. Selle tulemusena, kui mehed teada, mida negatiivsed omadused omistatakse neile naine, või siis, kui naised teada, mida negatiivseid jooni neil on nii mehi, sellises olukorras, esindajad teiste sugu korraga ümber esindajad välismaa rühm. Sageli on täheldatud liialdatud ettekujutus soolised erinevused, mis võib viia konfliktini.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

P a R a d a a a a u ja l n o d ja d e n t ja h n o s t ja

 1. Olukorrast ülesandeid. Juhtumiuuringud ravi 2011
  Juhtumite ravi määratlemise õpilaste teadmisi. Iga ülesanne on standardid vastused olukorrast probleem
 2. Lisa N2
  Psühholoogiline võidelda olukord pass (nimi, kood) 1. Tunnused tingimuste täitmise ülesanded: 2. Omadused lahingumissioonis: 3. Eeldatav alusel tegevust ülesanne: 4. Dynamics psühholoogilise stressi protsessi ülesanne: äkki tekkinud {foto24} Samm Ülesanne 1 { foto25} 0,5 etapid ülesanne {foto26}
 3. PROBLEEMID rikkumise eest CBS sõltumatu lahendusi.
  Ülesanne number 8 - pH 7,20 - pCO2 90 mm. Pm. Art. - SB 24 mmol / l - AB 29 mmol / l - BE 6,0 mmol / L Sinu vastus: ___________ Ülesanne number 9 - pH 7,55 - pCO2 20 mm. Pm. Art. - SB 24 mmol / l - AB 20 mmol / l - BE -7.0 mmol / l Teie vastus: ____________ ________________________ Probleem number 10 - pH 7.28 - pCO2 26,4 mm. Pm. Art.
 4. SELGITUS
  Kavandatud ülesandeid geneetika kasutatakse Student tunnid meditsiinigeneetika "Nursing", "Medicine." Elukutse parameediku ja õde nõuab sügavamat inimese geneetika teadmisi, nii et seda juhendaja valitud ülesanded anthropogenetics ja meditsiinigeneetika. Need ülesanded võivad olla kasutatud töötubades,
 5. Department kiirabi MSMSU. Ülesanded CRP testi, 2010
  Vähene laboratoorse ja instrumentaalse uurimismeetodite pakkudes prehospital kiirabi vajab arsti valda tehnikat ja Propedeutika anamneesi (välja-siis midagi). Seetõttu oleme väga tähtsaks narratiivi probleeme selline, et on. E. kogukas mõned ülesanded
 6. Häll. Ülesanded riigieksami 2011 (Department of kiirabi MSMSU.), 2011
  Vähene laboratoorse ja instrumentaalse uurimismeetodite pakkudes prehospital kiirabi vajab arsti valda tehnikat ja Propedeutika anamneesi (välja-siis midagi). Seetõttu oleme väga tähtsaks narratiivi probleeme selline, et on. E. Mõned ülesanded kogukate
 7. Case Studies
  Ülesanne №1. Bakterioloogiline uurimine röga patsiendi kopsupõletikuga leiti Streptococcus pneumoniae serotüüpide 3. Millist reaktsiooni panna määratluse serotüüpide pneumokokid? Millised on seadmete tema esinemisi ning tulemuste registreerimine? Ülesanne №2. In rögas patsiendi sagaralist kopsupõletik leiti Streptococcus pneumoniae vastupidavad penitsilliini narkootikume. Milliseid antibiootikume võib kasutada raviks
 8. Teema: Praegused probleemid mikrobioloogia ja immunoloogia
  Kaasaegne probleeme mikrobioloogia ja immunoloogia parandada diagnoosimise, ennetamise ja ravi nakkushaiguste ja mittenakkuslike haiguste, keskkonna kanalisatsioon, tervishoid säilitamine
 9. Ugolnikova E. G. (ed.). Probleemid meditsiinigeneetika 2011
  Collection meditsiinigeneetika probleemid koostatud erinevate avaldatud allikad, professor of Medical Genetics, Medical College Engels Ugolnikova EG Sisu: Selgitus: põhiseadused pärilikkus Pärilikkus ja patoloogia. Geneetiline haigus. Pärilikkus ja patoloogia. Meetodid õpib inimese pärilikkuse. Meditsiini- ja geneetilise
 10. Kokkuvõte. Tervis ja tema põhiülesanded 2011. aastal
  Tervis ja tema peamisi ülesandeid, isiklik hügieen, toiduhügieeni, Health hügieen, hügieeni riided ja jalanõud, puhastamine Tehnika
 11. Ed. Grigoriev E. .. Elustamine ja intensiivravi: kogumine teste ja olukorrast probleemide 2006

 12. Sõidu horisontaalne dekalyazha
  Horisontaalne dekalyazh - kordamine intellektuaalse struktuuride lahendades erinevaid elus probleeme, soovitab ta ebamäärane tõhusaid lahendusi erinevate elus probleeme. Nii horisontaalne dekalyazh stabiliseerib maailmapilt, toodab inimestel mõttes usaldust oma vaimsete võimete. Vertikaalne dekalyazh - kordamine intellektuaalse struktuurid
 13. Probleemid kuulmise tööd
  Üldeesmärk kohtuistungil on töötada, et luua tingimused võimalikult laialdase kasutamise jääk kuulmis funktsiooni protsessi koolituse ja laste haridus vaegkuuljad ja eriti teket oma verbaalse kõne. Mis puutub probleemi kurtide laste kuuldes töö see on rikastada esitus lastele helide välismaailmaga ning laiendada
 14. Olemus ja põhiülesanded kultuuri- ja vaba aja veetmise
  Kultuuri- ja vaba aja veetmise - kogum teabe-, haridus- ja meelelahutustegevus moodustamise väljavaated, tahe edukas probleemide lahendamine, kohtuda kultuurilisi vajadusi ning leevendada vaimset pinget personali seas. Peamised eesmärgid kultuuri- ja vaba aja veetmise? haridus sõjaväelaste abil kultuuri ja kunsti
 15. Luua strateegilisi eesmärke, eesmärgid ja prioriteedid tervise valla arengut
  etapi ülesanne - moodustavad strateegilise tervise arengu valdkondades valla eesmärgiga tagada maksimaalne elanikkonna vajadusi. Tuginedes analüüsi tulemused läbi eelnevaid samme alusel tervise arengu strateegia, mis on määratletud föderaalsel tasandil ja tasemel RF teema seatud strateegiliste eesmärkide ja prioriteetide
 16. Õppetund 1 Topic: teaduse ajalugu ja meditsiin kui aineõppele. KAVA õppetunde, soovitused valik teemasid aruandluse ja kirjutamine sõna raamat, nõuded nende kirjutamise ja disain
  Sihid ja eesmärgid: 1. Sissejuhatus osakonda. 2. Laiendada eesmärkide ja sihtide ajaloo õpetamise meditsiini. 3. Tutvustada õpilastele üldise meetodi õpetamise ajalugu meditsiin ja tööhõive, aruannete koostamine ja semestritööde
 17. teadus- Eesmärgid
  Teoreetiline ülesanded: 1. Lugeda psühholoogia mõistmist alusena tõlgendamise manipuleerimine inimeste olukord on erinev. 2. analüüsida teoreetilisi ja psühholoogiline sihtasutused kommunikatsiooni ja arusaamist käitumist. 3. Viia läbi teoreetilise analüüsi mõiste "machiavellismiga", "manipuleerimine" ja nende kasutamine psühholoogilist kirjandust. Empiirilised probleemi: 1. Nimetage
 18. Algoritmid probleemide lahendamiseks geneetika
  1. Lugege hoolikalt poolest probleem, kirjutage see, rõhutades domineeriv ja retsessiivne tunnused ja geneetilise vastu tähised ja lühendid (fenotüüpide salvestama peab!). 2. Kirjutage haigus, mida geene: kus on domineeriv iseloomujoon avaldub - ühe geeni (A-), ja kus retsessiivne - mõlemad (aa). 3. Selgitada genotüüpide pere põhineb teadmisel, et genotüüp
 19. Biograafilist meetodit akmeologicheskoj SYSTEMS "suruma" informatsiooni identiteedi mõju kumulatiivne PÕHJUSED
  Protsessis psühholoogiliste uuringutega akmeologicheskogo lahendatud põhimõtteliselt kaks vastandlikku ülesannet: kokkusurumise isiku andmed (näiteks olukorras, valik) ja "kujunevast" isiksuse vastuvõetava tasemeni informatsiooni (näiteks selleks, et valida parimaid viise psühho-korrektsiooni). Ja nii need probleemid üha sagedamini välis- ja siseturisti psühholoogia
 20. Eesmärgid psühholoogiline töö väeosa
  Psühholoogiline töö ühik keskenduda järgmised eesmärgid: õppida individuaalse psüühilised omadused sõjaväe; Uuring sotsiaal-psühholoogilised protsessid ja nähtused väeosade ja prognoosi nende areng; psühholoogiline uurimine elukutseliste sõjaväelaste ja sobivust sissetulevad täiendamist nende ratsionaalne paigutus