meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

Märkus ctio ja t e l i n s e s A m e t a n d

Oluline sotsiaalpsühholoogid on keskendunud peamiselt naissugu rolli, sest selle ilmne vigu (näiteks madala staatus ja maksta, võimu puudumise). Kuid kõik märgid näitavad, et meessugu rolli ka ei ole ilma puudusi ja muljetavaldav. Mõned neist puudustest sisaldavad sätteid, mis rõhutab majandusliku edu saavutamisele, mis sageli juhtub kulul isiklikku rahulolu ja lähedus koos perega. Nagu miljonid meeste majanduslik edu on kättesaamatu, saab kompenseerida rike selles valdkonnas, liialdatud flaunting muude aspektide mees rolli, tihti kahjuks ennast ja teisi. Meydzhers ja Billson (1992), märgib negatiivset mõju ameerika edukriteeriumiks must ameeriklased ja Bley (Blea, 1992), kes kirjutas umbes sama asi, kuid ühendusse Ameerika mehhiklased pakutakse lisada mõiste edu kogukonda kuulumise, pere kiindumust ja hea tervisele. Selline arusaam hõlbustab elu kõigile meestele ja ühiskonnale tervikuna, sest iive, arvu vähenemine maineka töökohtade nõrgenemine kogukonna ja mehhaniseerimine raskem mehed saavad suure majandusliku staatuse ja täitmise rolli "toitja" perekonnas.

Eeskirjad nõuavad meeste emotsionaalseid piiranguid, ja luua palju probleeme, suurendades psühholoogilist stressi, kahjustamata intiimsus paar meeste ja vähendada tundlikkust valu nad põhjustavad teised. Vastavalt Levant (Levant, 1992), mehed on väga levinud kergemate vormide alexithymia. Vastavalt Kilmartin (1994), alexithymia tekib siis, kui inimene, kes alati käitub kui tal ei ole tundeid, lõpuks kaotab võimet ära tunda ja väljendada tundeid. Kahjuks ei ole meil täpsed arvud, kui palju protsenti meestest ja mil määral mõjutab see haigus.

Levant (1992) hinnangul on praegu Näitleja sügavas kriisis, mille vallandas muutused ühiskonnas. Traditsiooniline meeste võimalusi hooliv (näiteks rahaline abi peredele) ei hinnata nii kõrgelt kui enne, kuid selle asemel, et mehed oodatakse laste eest hoolitsemine, väljendus pakkumise tundeid - käitumine, mis ületab piire traditsioonilisi meeste rollide ja nõuavad oskusi, et mehed ei valda . Seega julgus on vaja reguleerida rekonstrueerimine, mille eesmärk on hoida kõiki häid külgi, mis on seotud rolli, ning kõrvaldada vananenud ja ei tööta osad. "Uus" mees on:

"... Tugev, kindel ja usaldusväärne. See näitab hooldus, kipub inimestel, mis muudab nad midagi ja oma probleemide lahendamisel. Ta on osavalt, et lahendada probleeme, mida aitab tal püsivust. On loogiline ja elu juhindub moraali. Aga see ei ole võõras emotsioone. see väga tähtsaks oma tundeelu ja hindame võime väljendada oma tundeid sõnades ... ta saab aru, emotsioone teistega ja õppida neid lugeda vähimatki nüansse. see on suurepärane, et ühendada töö ja armastus . oleks parem kui mees ja armuke, sest ta võis tunda tõelist rõõmu intiimsust ja eelistavad oma ühekülgne atraktsioon. ta sünnib sellest, mida oli kunagi unistanud ise "(Levant, 1992, lk. 387).

Kuigi see jääb selgusetuks, kas on juba mõningaid edusamme liigub see uus mees rolli. Kõrvalekalle naiste rolli tajuvad ühiskonnas rohkem lõdvestunud kui kõrvalekalle mees. Näiteks Martin leidis, et inimesed on palju rohkem mures poisid mängivad tüdrukute mäng, kuidas on tüdrukute-"jõmpsikad» (Martin, 1990). Või nagu kirjutas ta Myers, naine on lihtsam saada arsti kui mehed - lapsehoidja; abielus naine võib valida tegutseda või mitte, samas kui mees, kes on otsustanud saada "majapidamine", vastavalt laisk, töölt (Myers, 1990). Võttes arvesse asjaolu, et mees rollid on tavaliselt kõrgem staatus, seda on võimalik vastavalt Feynman, et naised püüdnud läheneda rohkem väärt mees rollid on lihtsam mõista ja aktsepteerida kui soov mehi vähem väärtustatud naise rolli (Feinman, 1981).

On põhjust arvata, et inimesed tahavad muuta traditsiooniliselt meeste normidele. Thompson ja Plec (Thompson & Pleck, 1986) leidis, et noored mehed omakorda tunnistada traditsioonilise male standarditele, kuid ei avaldanud radikaalse nõustute nendega. Mehed 16-88 aastat, Bourne küsitletud ja Laver (Burn & Laver, 1994), näitas ka üsna nõrk Standardite järgimine, mis kujutavad traditsioonilisi meeste rolli. Autorid leidsid, et kõige toetust nii meestele kui naistele saadud ametialasele edu, paremad töökohad ja mehine välimus. Kõige vähem toetati norme, mis ei lase meestel väljendada tundeid ja norme, mis kaitsevad traditsiooniline mudel kodutööde. Seisukohad nautida heakskiidu mehed, et asjaolu, et perekonnas otsuseid peaks mees, et mees peab tegelema oma probleeme ilma abita, et ta peaks olema füüsiliselt tugev ja võimeline võitlema, et ta ei pea kokk ja teha puhastus nagu tõepoolest ja pühendada oma vaba aja eest hoolitsemine lapsed. Kuid nii mehi kui ka naisi võrdselt tunnustatud reeglite alusel, mis mees on teenida palju raha olema suunatud eelkõige tööalast edu, otsida vapralt, et valida traditsiooniliselt meeste elukutse, alati käituda nii, nagu ta teab täpselt, tegemisel, ja ärge hakake oma tundeid. Vanus erinevused olid seotud ainult ühe osa traditsiooniline mees rolli - emotsionaalne / vaimse karedus, mis on saanud heakskiidu kõrgema põlvkonna.

Kramer ja tema kolleegid (Cramer et al., 1991) läbi viidud uuring üliõpilaste, kus neil paluti kirjeldada täiuslik mees või elukaaslane. Teadlased leidsid, et sagedased kirjeldused soovitav mehi rohkem androgüünne mitte tavapäraselt macho tüübist. Sellised uuringud, mis kinnitavad nõrka toetust traditsioonilise mees normid näitavad, et uutel reeglistik. Kas mõistatuslik, aga on asjaolu, et kuigi traditsiooniline mees rolli saab nii vähe toetust, soov vasta see roll on pigem reegel kui erand. Võimalikud põhjused on toodud allpool.

Üheks takistuseks seisab viis muutus, võib olla tunne, et kõik on säilitanud traditsioonilise mees normidele. Isegi kui mehed ei aktiivselt toetama neid standardeid, see ei tähenda, et nad ei allu neile. Mäletame, et see reaktsioon - täitmine - toimub, kui me kuuletume, et vältida sotsiaalset halvakspanu. O'Leary ja Donahue (O'Leary & Donoghue, 1978) märkis, et mehed usuvad jätkuvalt, et kõrvalekalle soorollide kaasneb negatiivseid sotsiaalseid tagajärgi. Nagu mainitud esimene peatükk tulemusi mitmed uuringud on ohutu järeldada, et on sotsiaalsed sanktsioonid mehed, kes rikuvad traditsioonilised rollid, eriti ere gendernonesootvetstvuyuschee käitumine väljendub populaarsust poisid (Berndt & Heller, 1986; Costrich jt ,. 1975; Huston, 1983; Martin, 1990; Seyfried & Hendrick, 1973; Steriker & Kurdek, 1982). Mehed uuringus Bourne ja Laver (Burn & Laver, 1994) teatas, et nende sõbrad on toetavam traditsiooniliste mees standardeid kui ise. Näiteks mehed ja naised olid ühel meelel, mida mehed ei tohiks suruda oma tundeid, kuid mehed samal ajal arvatakse, et sõbrad ootavad neid on tunne depressiooni.


Ayzler ja tema kolleegid (Eisler et al., 1988) ei leidnud olulist seost MGRS (maskuliinse soo rolli stress) ning heakskiidu tüüpiline atribuutide mehelikkust. Teisisõnu, isegi need mehed, kes ei vasta traditsioonilise stereotüüpide maskuliinsuse veel kogeda stressi olukordades esialgselt liigitatud nais- ja / või mees ähvardab kontrollida või kompetentsi. Võibolla see on tingitud asjaolust, et mehed arvavad, et teised oota neid vastavad traditsiooniliselt meeste rolli. Taju need sotsiaalsed ootused ja usk, et mittevastavus on seotud avalike rahulolematus, võib osaliselt seletada tugeva soov järgida traditsioone meherollidele. Näitena, lubage mul tsiteerida kirjutistes üks minu õpilased toimus ülikooli spordi meeskond:

"Mul on suurepärane pöördeid saada koos peaaegu kõik võistkonna liikmed, kui ma olen iga neid ükshaaval. Aga kui nad tulevad kokku, et kõik hiilgus nende meessoost stereotüübid, pildi oma käitumist radikaalselt muutunud. Need isiksused on rohkem meessoost äärmuslus . Üks neist on kindlasti teha midagi väga mehelik (nt lase gaase vandus rygnet, solvata teise või lasta seksuaalse kommentaar läbimise naised), ja äkki suhtumine asunud kogu rühma. ma esitama üldist vaimu, kuid siis ma olen tundnud, et muutus ise. ma ei taha solvata inimesi, ja ebaõiglane pistmist naiste meie kogukonnas. ma võiks olla mina ise, kuid see tähendaks valu, survetunne ja tagasilükkamine. Niisiis, minu moodi on kuskil -See keskel. ma otsustasin teha kompromiss. "

Teine põhjus mahajäämus muutusi käitumises muutus suhtumine ehk seisneb selles, et alguses rangemaid eeskirju, on piiratud võimalused paljud mehed mastering oskusi suhteid ja eneseavastamise, samuti majapidamistööd ja laste eest hoolitsemise. Sellepärast vastavuse taseme hoiakud käitumine võib olla madal. Kilmartin (Kilmartin, 1994) soovitab meestel korraldada rühmade, töörühmade või erikohtlemist omandamine ekspressiivne oskusi ja Levant (Levant, 1992) isegi kirjeldab mitmeid edukaid projekte selline.

Kahjuks puudus heaks diagnostika üksused on tõsine takistus avastamine ja ravi probleeme põhjustanud mees rolli. Käsiraamat DSM-IV (Diagnostic ja statistiline käsiraamat vaimsete häirete raviks), mille on välja andnud Ameerika Psühhiaatrite Assotsiatsioon 1994, ei ole diagnostika, mis vastavad meessugu roll-stress, meessugu rolli konflikt, kompenseerivad mehelikkust, alexithymia. Kaplan (Caplan 1991) ettepaneku kehtestada eraldi kategooria mehed, mida nimetatakse "isiksusehäire koos ülekaal illusioone» (luululised domineerivam isiksusehäire). Lisaks kuuluvad sellesse rühma võimetus luua ja hoida inimestevahelised suhted, võimetus tunda teatud tundeid teistega ja väljendada oma tundeid.

Ettepanekus sisalduvad DSM Kaplan kategooriasse «luululised domineerivam isiksusehäire» oli teatud protsent sarkasm (loojad järgmise versiooni juhend nõudis lisamine mitmeid vähetuntud naiste spetsiifilisi haigusi, kuid otsustavalt keeldus kaaluda asjakohaseid "mees" häire). Igatahes, kliinilised psühholoogid ja psühhiaatrid on vaja pöörata rohkem tähelepanu probleemidele loodud traditsiooniliste soorollide ja seega aitab meestel arendada uusi oskusi nende eest ja võimaluse vaidlustada vana rollid. Hood ja tema kolleegid (Good et al., 1990) näitavad, kui oluline on kasutada "soo teadvusel" lähenemine (sooteadliku) kui tegemist on kõigile patsientidele. See lähenemine hõlmab arusaamist, kuidas mõjutada patsiendi sotsialiseerumise ja seksismi. Levant (Levant, 1992) lisab, et sooline teadlik ravi vajab terapeut mõista, et ravikuuri võib-olla on vaja oskusi või käitumist, mis ei vasta aspekte igapäevast rolli, nagu identifitseerimise ja avatud tunnete väljendamine. O'Neill ja Egan (O'Neil ja Egan, 1992) on näidanud, et terapeudid kliendiga võtta "sooliselt rolli teekond", mille jooksul nad saavad aru, kuidas soorollid ja stereotüübid on kaasa toonud negatiivseid tagajärgi neid ja ise teised, saavutab pikemas perspektiivis muutusi ennast ja teisi avab silmad ohtudest seksismi. O'Neill ja tema kolleegide välja töötatud ja hinnatakse tööplaani töötubades, mis peaks lihtsustama seda sooliselt rolli reisi (O'Neil ja Roberts Carroll, 1987, 1988 ja 1988. aastal b). Kuid enamik kliinilised psühholoogid, kahjuks ei ole võimalik mitmel põhjusel keskenduda traditsiooniliste soorollide allikana probleeme kliendi (KUPERS, 1993).

Selleks, et kohaneda muutustega meeste rollid võivad mehed ei vaja mitte ainult abi arengus teatud oskusi, vaid ka ümberkorraldamise sotsiaalsed institutsioonid. Teisisõnu, mahajäämus muutusi käitumises muutus suhtumine võib juhtuda ka, kuna eeskirjad ja poliitika organisatsioonid jätkuvalt tugineda traditsioonilistele mõistetele umbes tööjaotus ja seega ei aita rolli muutusi. Plec (Pleck, 1985) kirjutas, et kuigi viimastel aastatel on palju juttu meeste suurem kaasatus pereellu ja mulje nihkeid selles valdkonnas, kuid asutustes, kus nad töötavad mehed, ei ole tegelikku toetust neile ei anta (seal on väga vähe kasu, annavad õiguse minna puhkusele pärast lapse sündi, paindlik ajakava, puudub kooli üritustel, ja nii edasi. D.). Higgins ja Dagsberi kaebas vananenud, kuid siiski kehtib enamikes organisatsioonides, poliitika põhineb eeldusel, et inimene on naine, koduperenaine. Nad leidsid, et mehed topelt elu (laste ja töötavad naised) on tekkinud konflikti töö ja perekonna vahel on palju suuremas mastaabis kui mehed, kellel on naine - koduperenaine. Autorid näitasid, et töökeskkond ei paku vajalikku paindlikkust meeste topelt elu, et tulla toime pidevalt kasvav vajadus rolli tõttu elustiili. Vastavalt tulemustele mitmeid uuringuid järeldusele, et konflikti töö ja perekonna vahel mehed topelt elu on keeruline, teades, et nende elustiil on ränk rikkumine sotsiaalsed normid, mis kehtestavad meeste prioriteet rolli "toitja» (Higgins & Duxbury, 1992) . Teine probleem on see, et tavapärase mudeliga karjääri nõuab ja auhinnad sellist käitumist, kui töötaja on täielikult pühendunud põhjus ettevõtte esimese 5-10 aastat pärast kasutuselevõttu, mis on just sama vanus, kui mehed kasvavad väikesed lapsed (Powell, 1990).

On võimalik, et mehed on muutunud rohkem, kui me arvame, aga stereotüüpide neist ei anna, et näha tegelikku pilti sellest, mis toimub, kui me täpselt kindlaks nende isikute ja nende elementide käitumist, mis toetavad traditsioonilist stereotüübid. 5. peatükis, me räägime protsessi sotsiaalse tunnetuse soo ja näha, et niipea, kui isikul on stereotüübid naiste ja meeste, hakkab ta töötleb informatsiooni nii, et need stereotüübid heaks. Tähendus selles olukorras peitub väljund, mis tuleneb see: isegi siis, kui mehed ja naised muutuvad, saavad nad ei muutu meie taju.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Märkus ctio ja t e l i n s e s A m e t a n d

 1. Metoodika ja tehnoloogia elemendid akmeologicheskogo koolitus
  Pealaval koolitus ise ja ise acmeological koolitus, mille käigus müüakse erinevate antropotehnicheskie menetlused (koolitus, nõuetekohase koolituse ja mängu), läbi keeruline ja on suur metodoloogiline tähtsus kontrollimenetlust, kompleks büroo protseduurid, mille eesmärk on parandada koolituse tulemuslikkust. varakult
 2. Tulemuslikkust ja tõhusust tegurid akmeologicheskogo koolitus
  Teises peatükis vaatlesime, tulemuslikkuse põhinäitajaid akmeologicheskogo koolitusprogrammi ja siht orientatsioon on kõige olulisem, et näidata oma taset efektiivsuse ja spetsiifilisuse seas moodsa lähedastele inimestele antropotehnicheskih abil kutseoskuste parandamise. Indikaatorid, tulemuslikkuse mõõtmise kriteeriumid tõhusust koolituse,
 3. subjektiivseid näitajaid
  Subjektiivseid näitajaid parandada oma teadmisi erialaste oskuste ja võimete koosneb hinnanguid osalejad oma osaluse tase produktiivne tehnoloogia tegevuse astme sellise tehnoloogia vajalikkust koolitusel omandatud oma igapäevases kutsetegevuses, samuti koolituse tulemuslikkust. Aasta lõpus läbi viidud koolituse vormistatud
 4. Koolitamisoskused
  Rühm oskusi kuuluvad isikud, kes soovivad omandada oskusi, oskusi, mis aitavad neil oma elu parandada, parandada olemasolevate puuduste isiksus. Eesmärk rühm on arendada oskusi selline käitumine, mis on vastuvõetav mitte ainult üksikisiku, vaid ka ühiskonnale tervikuna. Peamised liigid eluks vajalikke oskusi, et õpetatakse rühma,
 5. Kriteeriumid ja näitajad on koolituse tulemuslikkuse akmeologicheskogo
  Kirjeldada süsteemi kriteeriumid, näitajad ja efektiivsuse tegurid akmeologicheskogo vajaliku ettevalmistuse esialgu defineerida põhimõisteid. Kriteerium on grupp tingimused, mis määrab mõõtme rakendamise läbivaatamine ja tulemused akmeologicheskogo koolitus eriliik anthropotechnics. Peamine - lahutamatuks - kriteeriumi koolitus on selle tõhusust, mõistetakse
 6. Lisa nr 2
  Toimub lõplik küsimustiku. Arutelu isiklik "karikakrad". Reflection klassid. Osalejad väljendada oma muljeid koolitus. Rituaal hüvasti. KÜSIMUSTIK 1. Mis sa arvad, kas vennosluzhaschim õppetund psühholoogiline koolitusvajadus, koolituse meetodeid samoregulyaschii? 2. Kas on mingeid kogemusi koolituse rühm, tubli, ma ei tea? 3. Mis,
 7. Group klassid ja seminarid
  Group klassid ja seminarid toimuvad rühmades 10-14 inimest kogu oma vaba loengud ja harjutused Ida aega. Klassid on läbi spetsiaalselt koolitatud juhendaja, grupp on ka tavaliselt sisse kantud vaatleja (ekspert), kaudselt aidata õpetaja ja grupp ülesandeid lahendada. Eesmärk grupp klasside ja koolitus imendumist konkreetsete osalejate
 8. autopsihologicheskoj pädevusse Technology
  1. Plan Akmeologichesky tehnoloogia arengu autopsihologicheskoj pädevusse. 2. Protsess mooduli arendamine autopsihologicheskoj pädevusse. 3. tüüpiline struktuur arendada üksus. 4. Omadused käitumist meeskonna juht autopsihologicheskoj koolitus. 5. põhietapid koolitus. 6. Eeletapp - ettevalmistamise staadiumis autopsihologicheskoj koolitus.
 9. uurimismeetodid
  Peamised uurimismeetodid hõlmavad 1) üldise teadusliku süsteemi analüüs, modelleerimine, nomotetiko-ideograafilist analüüs, projekteerimine, ekstrapoleerimine, teoreetiline analüüs; 2) kogum psühholoogiline ja akmeologicheskih meetodeid alusel ühinenud väljaselgitamist ning moodustab eksperiment; 3) välja on töötatud meetodid raames komponentsialnogo lähenemist: küsitluse, vaatluse, intervjuud,
 10. II-Sokovnya Semenova. Põhitõed tervislike eluviiside ja esmaabi 2000
  Väljaõppe käsiraamat käsitleb küsimusi, nagu näiteks isikliku ohutuse, turvalisuse ja säästa laste elusid, avaliku julgeoleku mõiste äärmuslikes olukordades. Autor pakub erilist mänge, ülesandeid, koolitus, Maailma Tervishoiuorganisatsiooni poolt soovitatud rahvusvaheline teen teenust, samuti mänge, tekstid, luuletused ja korrigeeriv koolituse ja millega iseloomu tööd
 11. Parandada semantiline valdkonnas professionaalset identiteeti, tema "eneseteadvus" lahendus oma isiklikke probleeme, mis takistavad kasvu kutseoskuste
  Parandada semantiline sfääris isiksus - üks keskseid probleeme treeningu määratletud selle põhirõhk paranemist ja parandamist kutseoskuste tervikuna. Saavutada teatud tulemusi selles valdkonnas, mille eesmärk on väljendada dünaamikat spetsialistid motiveerivat komplekt kutseoskusi,
 12. Parandada stiilis kutsetegevuse optimeerida suhteid grupid professionaalsete oskuste, arvu suurendamine "vabadusaste" teema kutsetegevuse
  See kriteerium on unikaalne kriteerium akmeologicheskogo koolitusprogrammi ja siht orientatsiooni, kuna see on praegu koolitus on suunatud ülesande kutseoskuste parandamise ning tervikuna on piisavalt metoodilisi võimet lahendada. Lisaks kasvu üksikisiku omandis tasemel oskusi ja psühho-korrektsiooni raha staatust
 13. Hindamise meetodid ja vanemliku nõuded
  Umbes saab seda kasutada võrdleva hindamise omadused vanemad (hooldajad) lapse isiksuse, analüüsida erinevusi hinnangutes õpetajad, lapsevanemad, laps ise. Erilist tabel näitab hindamiste tulemused ja lapse enesehinnangut. Küsimustik koosneb 16 kirjed, mida kutsutakse psüühilised protsessid ja lapse võime. Vanemad ja hooldajad
 14. Koolitus soolise identiteedi
  Alusel koolitusprogramm soolist identiteeti on psühholoogiline "support" või kasvav nooruk psühho tööd juba täiskasvanud. Soolise identiteedi mängib olulist rolli protsessides kohanemise ja iseregulatsioon. See on üks põhilisi struktuurid teadvuse. Kui teadvus on ebaharmooniline ja koordineerimata, inimene võib kannatada emotsionaalseid reaktsioone tagasilükkamise
 15. Publikatsioonide loetelu avaldab konventsiooni teema väitekiri
  Artiklid ajakirjades avaldatud soovitatud VAK Defense ja teadus 1. Duskazieva, J. mõju vanema suhtumine soospetsiifilised ilmingud ärevus on sageli haige lapse vanema kooliiga [Tekst] / JG Duskazieva // Siberi Pedagoogiline Journal. - Novosibirsk, 2008. - № 13. - S. 324-334 (0,6 l n ..). 2. Duskazieva, JG Omadused vanem
 16. Parandada semantiline valdkonnas professionaalset identiteeti, tema "eneseteadvus"
  Rohkem kui 63% osalejatest märkis ümber hindama tekst sisemiste ja väliste probleemidega, ja 24% osalejatest usuvad saadaval enne seminari psühholoogilised probleemid lahendatud oma muidugi. Huvitav dokument, nii määramise koolituse tulemuslikkuse Selle kriteeriumi on raamat läbi firma "Pildi Kontakt" Akmeologichesky läbi koolitusi. arvukalt osalejaid
 17. Tunnused käitumine juht rühmatreeningud autopsihologicheskoj
  Meeskonna juht on PLA (saatejuht, nõustaja) võib olla ekspert töötervishoiu, arengupsühholoogia, isiksusepsühholoogia, osales koolitusel autopsihologicheskoj liikmena ning viimase õige siht ettevalmistamisel. Plii on arengu eest vastutavate psühholoogiline kliima rühm, suunab protsesse grupidünaamika, annab igale
 18. Põhietapid koolitus
  Koolituste läbiviimine autopsihologicheskoj (sõltumata konkreetsed eesmärgid, tingimuslikud probleemid) pruugi hõlmab kolme peamist etappi. - Koolitus; - Koolituse läbiviimisel jooksul; - Analüüs ja kogemuste hindamine koolituse ja selle tõhusust; Mõelgem igaüks neist. Esialgse uurimise etapp - etapp koolitusprogrammi koostamise autopsihologicheskoj Praeguses etapis on