meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

H o r m y n e w n o s t / c t on vuntsid ja

Kirjas toimetaja nädalas pere lugemine üks lugejaid ütles ise, et ta teeb karjääri, siis on väga hästi teeninud, ja mees, kellega ta elab, ei tööta kuskil. Ta kirjeldas, mida nad on suurepärased suhted, see peaaegu kõike maja, nad ei pea muretsema raha ja et ta minu parima võime aitab tal teha karjääri. Sellest hoolimata on autor kirja oli mures, kas tema partner saavutada midagi enamat seoses rahalise sõltumatuse tulevikus, sest nad ei märka, et see küsimus on eriti olnud. Konsultantka, varjates pseudonüümi all toimetuse "Abby", soovitatakse katkestada suhteid tulemus polnud, et mees kasutas oma tüdruksõbraga.

Kas sa arvad, et kui muudad põrandale kangelased lugu, "Abby" annaks sama nõu? Tõenäoliselt mitte. Meie ühiskonnas on edu mehed, kuid lõpuks, ja tema mehelikkus määrab, kui hästi see vastab materiaalsete vajaduste ja vajadusi tema pere (Doyle, 1983). Kimmel (Kimmel, 1994) nimetavad seda "turule mehelikkust." Levant (Levant, 1992) märkis, et esimene küsimus, mille mees kohtumisel on: "Mida sa teed? Kus te töötate "Ueynrib (Wainrib, 1992) kirjeldas, kuidas tavapäraste tarkust, et mees - ei ole mees, ei ole raha teenida, loob perekonnaseisu probleeme perekondades, kus mehed otsustavad rolli majapidamine.

Määr edu / staatus (edu / staatus norm). Soolised stereotüübid, mis kinnitab, et sotsiaalset väärtust mees on määratud tema sissetulekut ja edu tööl.

Bourne ja Laver (Burn & Laver, 1994) leiti täiskasvanud mehed ja naised, silmatorkav ühehäälselt, et mida mees peab tegema karjääri. Enamik neist ka kokku, et mees peaks teenida palju raha. Davis analüüsis avaldatud päevalehed Otsingureklaamid dating. Ta leidis, et erinevalt meestest, naistest on eriti huvitatud tööst ja rahaline olukord tulevikus valib (Davis, 1990). Romantiline kuupäeva võib olla hea näide sellest, kuidas me hindame mees põhineb tema võimel anda naine koos raha. Raamatus Bailey "veranda - tagaistmel» (Bailey, 1988) kinnitab, et protsess kurameerimine Ameerikas on alati hoida oma raha. Külastuste ajal kõik keerleb raha, ja see on mõeldud, et see peaks kulutama oma meest. Kui seda ei juhtu, siis võib olla silmis oma daam rüütli teise klassi või jäta võimalust tõestada vastupidist.

Selle norm on seotud mitmete piirangute meestele. Esiteks enamus mehi ei ole võimalik sobitada seda 100%, mille tõttu on madal enesehinnang (Pleck, 1981). Vastavalt Kilmartin, "samas kui mehed grupina on rohkem majandusliku võimu kui naised, enamik mehi on töö, kuid mitte teha karjääri» (Kilmartin, 1994, lk. 171). Midagi sarnast leiame Kimmel, kes kirjutab, et mehed on ehitatud mõiste mehelikkust ümber rikkust, võimu ja staatust ühiskonnas: kes on kõige mänguasjad ja võitis. Kuid väga vähesed mehed õnnestub, lisab ta, on piisavalt raha, võimu ja austust ühiskonnas rahulikult. Keegi on alati kõrgem hierarhias teenuse või sotsiaalse redeli, mis põhjustab teiste tunda tühisus (Kimmel, 1992). Teine punkt selles sarjas Kilmartin (1994) paneb asjaolu, et toetus traditsiooniliste mehelikkus ei tea kunagi, meetmed ja ei saa nautida, mida on. Ta peab pidevalt suurendada aega ja tööd, ja seda elustiili viib sageli stressiga seotud füsioloogilised ja psühholoogilised sümptomid. Messner (Messner, 1987) tõestanud, et isegi alguses noorukieas mees peaks võitma staatuse sport saavutusi. Probleem, ütleb Messner, on see, et paljud mehed ei ole liiga tugev sport, ja isegi need, kes on tugevad pead pidevalt kinnitada oma staatust "võimu mängija pilk viimase mängu."

Erilist tähelepanu pööratakse firma kasum suurima meestega näitajana selle tähtsust, võib ka mõjutada eneseteostuseks (realiseerimise inimese oma unikaalse potentsiaali): mehed kipuvad valima töökohad ja karjäärivõimalused, sõltuvalt sellest, kui hästi makstakse. Üks minu õpilased on poisid, mis on spetsialiseerunud tehniliste teemade või muu traditsiooniliselt meeste valdkonnas, kaasates kõrgelt tasustatud tööd ja särava karjääri. Kuid väga sageli noorte oma tulevase töö ei meeldi, ning eespool karjääri ei põhjusta midagi, kuid hirm. Mõned neist lõpuks muuta oma eriala, kuid enamik oma haridusteed jätkata, viidates asjaolule, et "minu pere ei mõista" või "üks elukutse, mis on tõesti huvitav mulle halvasti tasustatud."

Financial surve on eriti koormavad need mehed, kelle naine kodus ja ei tööta. Kui mitu inimest on täielikult sõltuvad teil majanduslikult - on tõsine surve psüühika. Mul on sõber, kes ütleb, et ta tunneb, nagu Al Bundy alates telesarjas "Abielus Child» (Tuvikesed). Perekond võtab see märk mitte ainult raha kotti - kõigile, ka koer, "raputada" oma raha. Abikaasa sõber - koduperenaine, ja ta, tema sõnul töötab nii päeval kui öösel, raha teenida perele. Ta ütles mulle hiljuti: "Kas see on elu? Lootsin parimat. " (Mehed on igal juhul ei tohiks võtta kui nõu minu sõnu oma kasuks loobuma rahalisi kohustusi nende perekonnad. Piisab on tohutu sotsiaalne probleem mitte-alimentide maksmisest lahutatud vanemate lastele.)

Seisukohale, et esmane vastutus meeste perekonnas - regulaarselt tuua suurt palka, kahjustab täitmise vanema funktsioone, nii et neile ootustele vastata, et mees peaks peaaegu kogu oma aja pühendada töö (Pleck, 1985).
Nagu isa tulud kasvavad, oma panuse haridust tavaliselt vähendatakse (Ericson & GECAS, 1991). Plec uuritud rolli toitja mõjutab mehed kasutavad mõned privileegid tavaliselt antakse abielus mehed, näiteks lühiajalise puhkuse lapse sündi. Tema sõnul on mehed vähem tõenäoliselt kasutada selliste õiguste, kui sellega kaasneb tulude vähenemine, mis ei vasta rolli "toitja" ja kui on kahtlus, et teised võivad kahelda oma mehelikkust või pühendunult töötada (Pleck, 1993).

Nagu selgub 6. peatükis, pärast tööstusrevolutsiooni, isad maailmas hakkas kulutada vähem aega oma lastega, sest suurema osa päevast, mõnikord pikka aega, nad on kodust kaugel. Näiteks Jaapanis, kus mõiste mehelikkust sisaldab täielikku pühendumist tööle, isad veedavad oma lastega, keskmiselt 3 minutit tööpäeviti ja 19 minuti nädalavahetustel (Ishii-Kuntz, 1993). Vastavalt Kilmartin (1994), lapsi ei pruugi mõista, et nende isa lahkumist koidikul ja tagasi hämaras, sest see on väga armastab neid ja tahab pakkuda neile kõrge elukvaliteet. Vastavalt oma tähelepanekud Sageli on inimesed, kellel on valus tunne, et nad on jäänud ilma isa armastus. Paljud mehed kahetseme, et kui nende lapsed olid väikesed ja kulud tohutuid jõupingutusi püüab luua suhteid juba vanemate järeltulijad.

American mehelikkust tüüp sisaldab omadusi nagu nahavärv valge, keskklass, vanus varases täiskasvanueas ja heteroseksuaalsus. Isegi puhtalt statistilistel põhjustel, siis on selge, et mõned mehed vastab kõigile neile nõuetele. Enamik mehi, ütleb Kimmel (1994), elimineeritakse rassi tõttu mittevastavus, klass, rahvus, vanus või seksuaalne sättumus. Me oleme juba märkinud, et paljud mehed ei oska edukus / staatus, mis on tavaliselt mõistetakse võimet teenida palju raha ja toetada oma perekonda rahaliselt. Eriti heledalt see probleem avaldub meestel, mis erineb valget värvi. Näiteks USA-must mees teenib keskmiselt 72% ja Latino - 65% keskmisest tulust valged mehed (andmete US Department of Labor, 1993). Kõrge tööpuudus teatud sotsiaalsete rühmade, nagu afroameerika ja Indiaanlased, muutes ülesande sobitamine edu norm / staatus on eriti raske. 3. peatükis arutasime, kuidas stereotüübid, mis on olemas umbes naiste mõju edu naiste töö. Samamoodi stereotüüpi afroameerika meeste sportlased ja bandiidid, umbes põliselanikud - nagu joodikud, Ladina-Ameerika mehed - kui meistrimees paneb need ületamatud probleemid heaolu teele. Stereotüübid sellise negatiivse mõju värbamine ja edutamine, et rahastada haridus- ja ametialase programme. Veelgi enam, need stereotüübid levitatakse laialt televisioon ja muu meedia. Vaatlused Mc Ada (McAdoo, 1983), on asjaolu, et absoluutset ülekaalu negatiivsed pilte naistest, rahvusvähemuste hulka kuuluvate, sundides esindajad nende vähemuste tunnevad, et neil on täita sellisel viisil. Teisisõnu, need stereotüübid on võimeline genereerima isetäituv ennustus.

USA on üks esimesi kohti maailmas, nii tööpuudus mustad mehed, sest madal haridustase, rassilise diskrimineerimise, tehnoloogilised uuendused kõrvaldamiseks suur hulk madalapalgalisi töökohti töötlevas tööstuses. Sport - üks väheseid valdkondi, kus afroameeriklased võimalik saavutada majanduslikku edu ja edu (Majors, 1990; McAdoo, 1983). Meydzhers (1990) täheldanud, et enamik mustad mehed aktsepteeritud domineeriv Ameerika kultuuri idee mehelikkus (olles palgasaaja, õigus ja orjastada naist), kuid puudub juriidiline kuidas seda saavutada standard. Puudumisel selliseid meetodeid, nad peavad tõestama oma soolise identiteedi abil nn "kompulsiivne" mehelikkus, mis sisaldab emotsionaalne ja füüsiline sitkus, alistamine naiste ja käitumist, mis on seotud riski (Majors, 1990; Majors & Billson, 1992).

Ma arvan, kompulsiivne mehelikkust kompenseeriva maskuliinsust, kelle ülesanne - hüvitis tundeid ebaõnnestumise professionaalne ja majandusvaldkondades.

Tasandusintress mehelikkus (kompulsiivne maskuliinsus). Summaarsed omadusi, millega mehe sunnitud kompenseerida oma vastuolu ühine standard mehelikkust.

Meydzhers ja Billson (1992) kirjutas, et kompenseeriva maskuliinsust tihtipeale vormis soov olla "cool". "Jahedus" tugevdab inimese teadvuses oma julgust, annab talle uhkust, jõudu ja kontrolli.

"Proovin ilmuda välismaailmaga emotsioonivabalt ja traadita jube Üksikust, mees alla peitu maski nõrkustunne sisekontrolli puudumine sisemist jõudu, ebastabiilsus, haavatud uhkus, purustatud enesekindlust ja hapra sotsiaalse kehtestatud pädevuse tõttu elu ühiskonna äärealale "(Meydzhers ja Billson, 1992, lk. 8).

Pange tähele, et kompenseerivad mehelikkust leida mitte ainult aafrika ameeriklased. Näiteks vaht (Repa, 1991) leidis suurt tutvustamist mees rollist välja rännanud Mehhiko, põllumajandus töötajad ja jõudis järeldusele, et see oli reaktsioon madal majanduslik seisund. Vastavalt Plec, kui mees ei vasta üks aspekte meessugu rolli, ta näitab liialdatud mehelikkust mõnes teises valdkonnas, kompenseerides nii vastuolusid (Pleck, 1981). Üks selline valdkond on kõvadus (jäikus).
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

H o r m y n e w n o s t / c t on vuntsid ja

 1. Loengud. Kesknärvisüsteemi (KNS), 2009
  Evolution närvisüsteemi. aju embrüogeneesis. Üldplaneeringu struktuuri närvisüsteemi. Organisatsiooni struktuur närvisüsteemi. Valge ja hallolluse radu. Mõiste neuroni kui struktuuriüksuse närvikude. Morfoloogia, liiki neuroneid. Gliiarakkude struktuur, tüübid, funktsioon. Astrotsüüdid oligodentrotsüütidega, mikrogliia. Närvi kiud. Struktuur, tüübid, funktsioon. müeliin ja
 2. Trauma selgroo ja seljaaju. Kirurgiline ravi
  Kahju, et seljaaju ja selle juured on kõige ohtlikum tüsistus selgroovigastusi On täheldatud 10-15% pärast seljaaju vigastus: 30-50% ohvritest surevad tüsistuste seljaaju vigastusi. Enamik ellujäänud puudega Raske liikumise häired, häirete vaagnaelundite, valulik sündroomid, mis on salvestatud
 3. füsioloogia
  Füsioloogilised mõjud central blokaadid põhjustatud katkestuse aferentsete ja efferent impulsse autonoomses ja somaatiliste struktuure. Somaatilise agentuurid on tundlikud (sensoorne) ja mootor (mootor) innervatsiooni, samas kui siseelundite struktuurid - vegetatiivse. {Foto191} {foto192} joon. 16-6. Sõidu interpositsioonita selgroolüli, segmendid seljaaju
 4. ROLL vegetatiivse närvisüsteemi impulsi juhtivuse seljaaju vigastus
  Arvestades, et mõistvalt närvisõlmedega paravertebraalsed kett vormi ja koosneb seljaajunärviga hulka külgmised sarve seljaaju, samuti ka ajukelmeteinfektsiooniga oksad (3,6,8,14,15,18,20,22), selgub võimalust impulsi ümbersõit haigestunud segmentideks kiududest sümpaatilise närvisüsteemi. Rakendades intensiivpüügimeetodite taastusravi
 5. Anatoomiline ja füsioloogilised omadused STRUKTUUR seljaaju. Kommunikatiivselt seljaaju vigastus
  Anatoomiline ja füsioloogilised omadused STRUKTUUR seljaaju. Ülekande võimalust INFORMATSIOON seljavigastuse võimalust
 6. Seljaaju vigastus
  Tavaliselt kombineeritakse seljaaju vigastusi. Ägedas faasis (2-3 päeva) seljaaju vigastus võib tekkida seljaaju šokk seotud ümberjaotaja šokk silmist. Perifeersete veresoonte toonus väheneb poole võrra, oluliselt väheneb vererõhk. Nendel patsientidel, roosa nahk, kuiv, soe ja ei saa olla tahhükardia. Allapoole kahju arenevale liikumise häired, vähenenud
 7. Õpetamine ja uurimistöö

  . Sissejuhatus immunoloogia. Struktuur ja funktsionaalne organisatsioon immuunsüsteemi, 2011

  Ülemise lennuinfopiirkonna immunoloogia Volgograd State Medical University. Venemaa, aastal 2011. 36 lehekülge pealkirjade nimekiri: ajalugu areng immunoloogia kui teadust. Objekt ja eesmärk immunoloogia. Immunoloogia saavutused. Struktuur ja luuüdi rolli immunoloogia süsteemi. Struktuur ja rolli tüümuse immuunsüsteemi. Struktuur ja rolli põrn
 8. A. Drozdov, m. V. Drozdov. Närvihaiguste. hällid,
  Tundlikkus ja tüübid tundlikkushäirete. Tüübid reflekse ja nende määramine. Moodustamine vabatahtlik ja tahtmatud liigutused. Kuidas seljaaju. Ekstrapüramidaalseid ja selle häired. Struktuuri ja funktsiooni väikeaju. Tüübid kahjustuste väikeaju. Struktuuri ajus. ajutegevus ja võimalikud rikkumised nende funktsioonid. Iseloomulik sümptomid võita
 9. Autonoomse närvisüsteemi
  Autonoomse närvisüsteemi reguleerib tegevust siseorganeid, paiknedes erinevatel tasanditel seljaaju ja peaaju ning on esindatud sümpaatiline ja parasümpaatiline süsteeme. Mõistvalt posegmentarno keskused asuvad külgmised sarve seljaaju tasandil rinna- ja nimmepiirkonna toestik. Parasümpaatilise innervatsiooni annab keskused asuvad ajutüves
 10. süfiliitiline meningomyelitis
  Patoloogia. Meninxes põletiku paksenenud ja hägune. Histoloogiliselt siis määrati lümfoidne infiltratsioon segunemisest Pplasmarakkusid. Perivaskulaarsed infiltraat asuvad peamiselt. Põletikuline muudatusi kohaldatakse ka aine seljaaju. Rohkem hallolluse mõjutatud. Lisaks põletikulesioonide tuvastasime koldeid pehmendamiseks. kohapeal
 11. Sündroom risti pooleks seljaaju kahjustused
  (Brown-Sequard sündroom, seljaaju sündroom), kui see mõjutab tagumises sarv Segmentranoe rikkumise tundlikkus pinnale küljel hävitamine lüüasaamisega külgmised sarv Segmendipõhine rikkumise autonoomse närvisüsteemi mõjutatud poolel lüüasaamisega eesmise sarve lõtv halvatus valdkonnas innervatsiooni kahjustatud segmendi mõjutatud pool taga nöörid
 12. Klassifikatsioon tsütokiinide
  Klassifikatsioon saab teostada tsütokiinide nende biokeemiliste ja bioloogiliste omaduste, samuti tüüpi retseptorite tsütokiinide kes täidavad oma bioloogilisi funktsioone. Klassifitseerimine tsütokiinide struktuuris (tabel 1). Arvestab mitte ainult aminohappejärjestus, kuid ennekõike tertsiaarstruktuurile valgu kajastada täpsemalt evolutsioonilise päritolu molekulide [Nicola,
 13. Anatoomiline ja füsioloogilised omadused STRUKTUUR seljaaju
  Kontorist seljaaju närvi jätab seljaaju kõva kest - r. meningeus, mis sisaldab oma koostiselt ja mõistvalt kiud. R. meningeus on veel nime korduv närvi, kui ta naasis Lülisambakanal läbi intervertebral foramen. Siin närvi jaguneb kaheks haruks: mida suurem, kõnnib esiseina kanali uplink suunas ning väiksemal,
 14. Kraniaalnärvide, patoloogia, uurimismetoodika
  Kraniaalnärvide on sarnased seljaaju perifeerse närvisüsteemi on tundlik ajutüve tuumadest on analoogne tuumade taga, mootori tuuma - anterior sarve seljaaju on kokku 12 paari kraniaalnärvide, sealhulgas vydelyayut- kolm sensoorne (haistmis-, nägemis-, predverno-sisekõrva) kuus mootor (oculomotor, trochlear,
 15. Keemiline struktuur östrogeeni
  Östrogeenid - rühm steroidhormoonide, mis hõlmab östroonil, estrodiol, östriool. Östrogeenid on C18-steroidid, mis põhinevad skelett estraani (vt joonis 1). Nimed östrogeeni nomenklatuuri kuuluvad root "oksüöstr" koos lõpud, mis peegeldavad erinevaid asendajaid molekulis. Joon. 1. struktuuri östrogeeni. Looduslik östrogeene sisaldavad fenoolsed
 16. NäRVISÜSTEEMI ASPEKTID
  Kui seljaaju vigastus tekib kohalik kahju üles- ja allavoolu teed - teed informatsiooni vastuvõtt piirkondades ja valdkondades. Neuroloogias, neid patoloogilisi nähtusi nimetatakse segmentaaltasandi kahjustuse. Morfoloogiliselt segmentaaltasandi kahjustuse iseloomustab hävitamine organite neuroneid ja nende üles- ja allavoolu protsesse, mis koosnevad juhtivast radu
 17. Teema: antigeenide ja antikehade
  Antigeenid. Definition. Mõiste antigeensusest ja immunogeensuse. Tingimused antigeensusest. Antigeenseid mõjureid nende struktuuri. Immunokeemilisi eripära antigeene, selle avaldumine: liigid, grupi tüüpi organ, heterospetsiifilise. Täielik antigeenide hapteenid, sünteetilised antigeenide nende omadused. Antigeenseid struktuuri mikroorganismid. Lokaliseerimine ja eripära keemiline koostis
 18. Kasvajad selgroota
  Klassifitseerimine. Seljaaju kasvajad võivad olla primaarsed ja sekundaarsed. In tunnustatud kliinilised eraldamine seljaaju intramedullaarse kasvajaid, mis arenevad Aine aju ja seljaaju asuvad sees ja ekstramedullaarsete mis moodustuvad kestad, juured kliiniline pilt seljaaju kasvajate sõltub paljudest teguritest nagu ekstramedullaarsete ja
 19. Hüperfosfatuuria seljaaju
  {Foto7}
 20. Hüperfosfatuuria seljaaju
  {Foto7}