meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

X p a n t e l i n ja c ja d o w n e ä H a rague

Paljud meist on üles kasvanud, uskudes, et naise koht - kodus, kuid ainult 40% naistest veeta kodus kogu aeg (see arv sisaldab naiste pensioniea). Ameerika Ühendriikides on perede arv, kus abikaasa töötab ja naine hoiab maja ja peres kaks või enam last, on ainult 7% (Duxbury & Higgins, 1991). Kuigi esmapilgul võib tunduda, et see on väga hea, kui ei ole vaja iga päev tööle minna, oleks väär arvata, et naine läbi terve päeva kodus, on vähe tööd. Tegelikult keskmine koduperenaine kulutab kodutöödele 48-70 tundi nädalas (peida, 1992). Lisaks makstakse töö rahuldab mitte ainult majanduslik, vaid ka paljud sotsiaalsed vajadused isik, nagu näiteks nõue tunnustuse, austuse, staatus ja stimulatsiooni. Läbiviija terve päev kodus, nende vajaduste rahuldamiseks on palju raskem.

Aastal 1963 avaldas ta raamatu Betty Friedan (Betty Friedan) «erilise kingituse naine» (naiselik Mystique). Friedan kasutatud väljendit "eriline kingitus naiste", et rõhutada, et tavalised idee American koduperenaine, kes elab äärelinnas, kui edukas ja sotsiaalselt jõukas naine ei ole alati tõsi.

Raskusi ütleb Friedan, on see, et paljud naised tunnevad rahul ja häbi, sest nad teavad, et vastupidi, nad tunnevad, kui õnnelikud nad olid. Ühes intervjuus "kodused" Friedan avastanud, et rahulolematus isegi need naised, kelle unistus on alati olnud roll abikaasa ja ema. Vastavalt saadud andmetele see, et peamine probleem seisneb selles, et naised on peamiselt teenima teisi ja on oma isikupära ei ole neil õigust. Jah, nende roll on oluline, sest see võimaldab oma lapsed ja mehed, et saavutada elus midagi, kuid elavad teises - see ei ole sama, elab ise. Siiski leitakse, et see on omane naistele, "erilise kingituse" top naissoost olend. Teine probleem on seotud rolli "kodune", vastavalt Friedan ja neid ta intervjueeris, on see, et koduperenaine on "üle parda", see seisab peale tähtsamaid sündmusi inimeste elus, ning seetõttu ei tunne täielik inimene. "Armastus on lapsi ja maja - see on hea, kuid see pole kogu maailmas, kuigi enamik sõnu, mis on kirjutatud naistele, nad ütlevad, et see on nii» (Friedan, 1963, lk. 67).

Friedan raamat ilmus 30 aastat tagasi, aga mingil määral idee "erilise kingituse naiste" ja sellega seotud probleemid edasi elada kuni tänase päevani. Näiteks Crosby ütleb jätkuva idealiseerimine emaduse ja asjaolu, et seal on peaaegu vaikimise vandenõu kohta, kui tõsine asi see tegelikult on: "Paljud noored mehed ja naised ootame välimuse laps, juhtides oma kujutlusvõimet idülliline aeg naeratab, naljakas mulin ja kallistusi. Võimalik on, siis arvan ka nii ... aga sa ennetada unetuid öid ... oli hunnikud haisev mähkmed, lõputu lastehaigused, tujude ja igavus? »(Crosby, 1991, lk. 49-50).

Et pettumust kogenud paljud naised, kelle ainus roll roll oli koduperenaine, Tavris ja pakkumise (Tavris & Offir, 1997), isegi kasutusele spetsiaalne termin - koduperenaine sündroom (koduperenaine sündroom). Pilt selline. Mitte ainult kõik tööd ei saa kunagi olema täielikult (niipea kui liikuda kodus vähemalt Mingisugune et alati keegi seal ja siis katki), kuid lisaks sellele on tavaliselt igav, tüütu ja üldjuhul kajastamata tööd. Kui sa arvad lapsed, nad on kõige armas olendid maa peal, kuid lapsi - ei ole sama, mis näinud pere album. Reaalses elus, neil on vaja toita, riietada, ujuma (kujutage ette, kui palju tööd see nõuab), nad tülitsevad omavahel ja koos sinuga, ja lõpuks kasvada ja ei taha enam midagi teha teiega.

Ferry (Ferree, 1980) märkis, et koduperenaine sageli tunne oma sotsiaalset isolatsiooni. Võib oletada, et see tunne tugevdada tegurid nagu piirang liikumisvabadusele, elu äärelinnas, suur hulk naisi töötajaid ümber ja pideva tähelepanu, et väikelapsed vajavad. Kasvav hulk naisi, kes töötavad tootmine, tugevdab levinud sotsiaalse taju, et need, kes kodus on jõudeolekus ja muretu elu ja langus prestiiži majapidamistööd lisades pettumust koduperenaised (Ferree, 1980; Gove & Tudor, 1973). Võib-olla seetõttu on mõned teadlased on leidnud, et koduperenaised on tavaliselt madalam enesehinnang kui töötavaid naisi (Shaver & Freedman, 1976). isegi väitnud muud tööd, et tema naine istub kodus, on rohkem altid depressioon kui tema abikaasa töötab tootmist (Ross et al.
, 1983). Gove (Gove, 1972) näitasid, et koduperenaised on rohkem altid depressioon, sest nende töö tüütu, üksluine ja maloprestizhen ja allikas rahulolu on ainult üks.

Kuid teised teadlased arvavad, et koduperenaised on rohkem altid depressioon ja on vähem rahul oma eluga kui naised. Sheehan (Shehan, 1984) kirjutab, et kuigi tühikäigu naise ja leida oma majapidamistöid igav ja isoleeritud ühiskonnaga, see ei tee neist kannatavad rahulolematust, sest rolli koduperenaine jätab piisavalt aega hobide ja ühiskonnaelu erinevates klubides ja organisatsioonid. Ferry (1987) märkis, et majapidamistööd on seotud, näiteks tasu rõõmu, toimetatakse teie lähedastele ja rahulolu hästi tehtud tööst. Sellised vastuolulised tulemused ei pruugi olla tingitud asjaolust, et erinevate proovide kasutatakse erinevaid uuringuid. Ei "koduperenaine" või "töötavad naised" ei ole homogeenne, monoliitne rühm. Nende perekonna sissetulek, oma usuliste tõekspidamiste, põhjuseid, mis õhutada neid kodus või minna tööle, nende kohustused kodus või tööl, tase sotsiaalne toetus nad kogevad, oma suhtumist kodutöö, vanusest ja laste arvust - kõik erinevad. Kõik need tegurid mõjutavad rahulolu määra nende roll kodus või tööl. Varesed (Krause, 1983) leidis, et koduperenaised, kes oli kunagi aru saanud tavatu näitleja, kuid abielus meeste traditsioonilisi vaateid, palju rahul oma rolli ning tõenäoliselt masenduses kui need, kes on alati olnud traditsiooniline uskumusi naiste roll . Perry-Jenkins (Perry-Jenkins et al., 1992) näitas otsest seost rahulolu taset oma naise rolli kodus ja tööl, ja nii ta tähtsaks rolli. Näiteks töötavad naised, kes leidsid, et nende sissetulek on sama oluline perekonna, samuti tulu abikaasa kuvatakse suuremat rahulolu kui töötavaid naisi, kes on näinud oma sissetulekust on teisejärguline, või need, kes ei olnud kindel, et nende tööd on vaja.

Arvamusi teadlased, kuidas rolli koduperenaised mõjutab naine jagatud, kuid enamik sotsiolooge nõus, et naine raha teenida kodus naudib rohkem võimu. Vastavalt teooria võimu pere (perekonna võimu teooria), abikaasa, kellel on suur majanduslikud võimalused, ja on ka rohkem võimu (Stroh et al., 1992). Financial sõltuvus koduperenaine abikaasa muudab vähem mõjuvõimas tegelane maja, sest see on "oma" raha, ja ta - ainus, kes tegeleb "päris" asi (sest naiste tööd kodus ei maksta, inimesed sageli pidanud seda vähem väärtuslikuks makstud töö). On mitmeid uuringuid, mis näitab, et töö naisi on rohkem kaalu perekonnas kui istub kodus (Beckman & Houser, 1979; Crosby, 1982; Mason & Bumpass, 1975). Eriksen ja tema kolleegid (Ericksen et al., 1979) leidsid, et mehed, kellel on maineka elukutse, pereelus on eriti altid nõudma. Usutakse Steil ja Türgi (Steil & Turetsky, 1987, lk. 75), "sooline ebavõrdsus perekonnas mõjutab teket sarnased ebavõrdseid väljaspool perekonda." Ei ole ühetähenduslik tõendeid eeldusel, et palju võimu majas üks abikaasadest tuleneb otseselt sellest, et ta saab rohkem raha või on prestiižne töö. Samas on kõik nõus, et kui me oleme majanduslikult sõltuv keegi, kes on ka kõrgem sotsiaalne staatus kui me, et inimene on võimu meie üle oleme teda. Seega rolli koduperenaine, "koduperenaine" - mitte nii idülliline nagu see annab meile TV, ja need, kes seda rolli täita reaalses elus, väärivad rohkem austust ja mõju kui nad on. Samuti peame endalt küsima, miks see roll on jätkuvalt "au" naiste ja mõista, mil määral on põhjus selles olukorras on sotsiaalne haridus, varustab naised oskusi, et muuta need rohkem sobib see roll kui meestel. Samuti on huvitav märkida, et lisaks sooliste stereotüüpide ja diferentseeritud haridus põhineb ideel, et naine peaks hoidma maja, ja mees - raha teenida, madalama palga töötavate naiste sageli määrab, kes jääb koju lastega. Arvu järgi abielupaarist, kellega mul oli rääkida oma otsuse selle kohta, mida ema peaks kodus, see võeti pärast toimuda lihtsa arvutuse: kaotus ametipalk pöördus ümber vähem kahju pere-eelarve kui võimalik kaotus isa palk. See erinevus töötasus meeste ja naiste vahel on üks järgmises osas.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

X p a n t e l i n ja c ja d o w n e ä H a rague

 1. Kokkuvõte. Nagu rasestumisvastaseid vahendeid, et vältida rasestumist 2006
  Sissejuhatus. rasestumisvastaseid vahendeid. Mehaanilised meetodid. Keemilised meetodid. Bioloogilised meetodid. Avarii rasestumisvastaseid vahendeid. Emakasisesed vahendid. Füsioloogilised meetodid. Steriliseerimine. Rasestumisvastaste vahendite kasutamise teismelised. Järeldus. Loetelu kasutatud
 2. Kasutamine psühholoogiliste ja pedagoogiliste teadmiste tegevus ülem laeva rajoon. meetodid Psychopedagogy
  Method1 - on tee viis uurida ümbritsevat tegelikkust, universaalne jaoks teadmiste valdkonna saamise meetod fakte, mis vastab konkreetsele metoodikat. See on kogum meetodeid ja operatsioone, et konkreetne ülesanne. Metoodika ja tehnikat meetodi vastavad vastavalt kui kogu osades hierarhia kahel tasemel, mis on meetod - .. Concept määratlemisel
 3. lisa 4
  "Heakskiidetud" ülemjuhataja sõjalise osakonna Kolonel Ivanov "tekst" 2004 üksikisiku seisukohalt plaanid muutuvad noor õpetaja sõjalise osakonna 2004-2005 õppeaasta (valikuline) {foto18} Õppimine teemaplaneering distsipliini ja ülesehituse loogika õppeained uuringukava osakonna (tsükli) õppeaasta õppekava
 4. lisa 7
  Aruanne uuringu tulemused sotsiaalse ja psühholoogilise olukorraga (nimi väeosa) 1) Aruanne esitatakse ülem väeosa. 2) Protokollile kirjutavad alla ülema asetäitja väeosa pedagoogilise suunitlusega. 3) esitab aruande põhjal uuring sotsiaal-psühholoogiline kliima sõjavägi, kehtestatud tingimustel
 5. Teema: hiline ülitundlikkus. Ülitundlikkus vahetu tüübist. immunotolerants
  Definition. Rolli P. Medawar ja M. Hašek õppida tolerantsust. Meetodid tekitama tolerantsust (annus, manustamisviis ja omadused antigeen - tolerogena, vanuse faktor, viibimise kestus kehas). Tähendus lümfotsüüdi tolerantsi mehhanisme. Spetsiifilisus immunoloogilise tolerantsuse. Tühista loomuliku immunoloogilise tolerantsuse. Väljendus sallivuse ja selle praktiline
 6. Kriteeriumid psühholoogia kui teaduse
  - Teadus - kera inimtegevuse mille peamine funktsioon - arendada teadmisi maailma, nende liigitus, hoone põhjal oma pilt maailma (teaduslik maailmapilt) ja kuidas nendega suhelda (EBP). - Eesmärgiks teaduse -, et pool tegelikkus, kus see teaduse uuringud, mille eesmärk. - Teema teaduses - et mida esindatud erakonnad teadusõpingute
 7. Esinemissageduse valitud patoloogia
  Mitte kõik haigused viivad sünnitus keisrilõike koertele ja kassidele. Seetõttu on vajalik jälgida sagedusega erinevate patoloogiate toimetamiseks, analüüs viidi läbi kontrollgrupis koerte ja kasside: Tabel 1: sagedusega erinevate patoloogiate. Omadused söötmise ja loomade kontrolli rühmad, mis keisrilõige tehti
 8. Kogemus õpib indiviidi elus perspektiivid tänapäeva teaduse,
  Kontseptsioon: 1. stsenaariumipõhiselt "mitte kunagi pärast, enne, ikka ja jälle ..." 2. sotsioloogia elu plaanid objektiivsetest teguritest mehe viisid ja lähedased suhted teemasid, põhjused (koht õppimiseks, elu suunda). Elu plaanid sisaldavad erilist tähelepanu sotsiaalse-nda positsiooni ja esindavad võimalusi selle saavutamiseks 3. psychosociology / Clinical
 9. "Organisatsioon, põhilised meetodid ja võtted conflictological uuringud väeosade"
  Uuring Küsimused: 1. Organisatsiooni uuring konflikti. 2. Meetodid õpib omadused vaidlustanud suhtlemist. Küsimus 1. konflikt on tingitud lõpmatu hulk omadusi, vaid ainult osa neist omadustest on tähtis. Probleemid lahendatakse diagnoosi: 1. Vajadus on meetodite ja tehnikate hindamisel konflikti 2. Kas selget ettekujutust
 10. Akmeologicheskoj arusaamist teema
  Plan 1. Subjektiivne paradigma psühholoogias ja acmeology. 2. Arutelu tähtsust mõisted teemal. 3. peamist suunda uuringu objektiks Occupational. 4. akmeologicheskoj kvaliteedi ja kriteeriumid, et tuvastada objekti. Märksõnad: paradigma, eluviisi, aktiivsus, vastutustunne, võime aja korraldamisel. - Paradigma - naukovedcheskogo ja metoodilisi mõiste
 11. Akmeologicheskoj arusaamist teema
  Plan 1. Subjektiivne paradigma psühholoogias ja acmeology. 2. Arutelu tähtsust mõisted teemal. 3. peamist suunda uuringu objektiks Occupational. 4. akmeologicheskoj kvaliteedi ja kriteeriumid, et tuvastada objekti. Märksõnad: paradigma, eluviisi, aktiivsus, vastutustunne, võime aja korraldamisel. - Paradigma - naukovedcheskogo ja metoodilisi mõiste
 12. Б
  ELULUGU (kreeka bios -. Elu ja grapho - kirjuta) - ainulaadsed sündmused, asjaolud ja faktid isiklik elu. Sh Buhler nimetatakse eluviisi individuaalne ajalugu, vaid säilitades oma eripärasuse ja samal ajal rõhutades selle mustri nagu kõik ajaloost. Vastavalt B. Ananiev psühholoogia keerulised uuring inimene peab rõhutama
 13. Teoreetilised alused distsipliin, "mikrobioloogia, füsioloogia, toitumine, hügieen"
  Mõiste distsipliini See distsipliin hõlmab uuring mitmeid teadused - mikrobioloogia, füsioloogia, toitumine, hügieen ja kanalisatsiooni .. üliõpilased erinevates haridusasutustes, kes on valinud elukutse kokk, saia kokk või kelner peaks teadma põhitõdesid toitumine füsioloogia, mikrobioloogia, sanitaar- ja hügieeninõudeid töötlemise tingimused tooted ja toiduvalmistamise tehnikaid.
 14. Klassifikatsioon gaasi ja tolmu heitkoguste allikaid.
  Joon. 2.1 annab liigitus õhusaaste allikaid, põhilised protsessid puidutööstus. See meetod sisaldab arvutus valemid ja konkreetsed näitajad heakskiidu (emissioon) mitmete saasteainete põhilised tootmisprotsessid ja seadmed, uuritud piisavalt hästi nii mõju nende
 15. Genereeritud teadmised, oskused ja võimed
  Selle tulemusena õppe- ja omandada praktilisi oskusi distsipliin peab üliõpilane: a) on idee: - moodsa saavutusi teoreetilised, metodoloogilised ja praktilisi küsimusi sõjalise psühholoogia ja pedagoogika; - Sotsiaalse parameetrid ühiskonnas on otsene mõju personali ja mereväe üksused. b) teada: - psühholoogiline
 16. Jälgides sõdurit
  (Lisa № 5). Järelevalve peaks olema suunatud isikute tuvastamine altid eraldatus, üksindus, arg, otsustusvõimetu, pelglik, nutune või, vastupidi, konflikti sattumist vaidluse keeldub, täitma mis rikuvad korda, vallandanud käitumises. Märkimisväärne teavet isikute häiritud liigendus (düslaalia, lisp)
 17. sissejuhatus
  Kirurgiliste haiguste hulka patoloogilisi protsesse, mis nõuavad enamasti operatsiooni. See ei tähenda aga, et operatsiooni ei kasutada teisi meetodeid ja vahendeid ravi - füsioteraapia, bioloogilisi ja raviained. Otsing on juba uued vahendid ja meetodid, et vähendada operatsioonijärgset komplikatsioone.
 18. Diplom. Soolised erinevused psühholoogia mood 2010

 19. epidemioloogia
  Objekt uuringu epidemioloogia on nakkav või nakkushaiguste inimese haigused, mis on põhjustatud elavad patogeenid - bakterid, seened, viirused ja muud ained nakkushaiguste -. Uurimisobjekti mikrobioloogia, kuid mõned aspektid oma elu uurides epidemioloogia. Nakkushaigus esineb vastastikmõju patogeeni ja keha teatud keskkonnatingimustes.