meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

Märkus ctio ja t e l i n s e s A m e t a n d

Selle eesmärk peatükis on näidata, et sooline erinevus ei ole nii suur, kui me oleme rääkinud ühine stereotüübid. Siiski on tõendeid, et on olemas erinevad standardid meeste ja naiste, normid, mis edendavad erinevate oskuste ja võimete. Lisaks sellele, et soolised erinevused vähenevad iga aastaga, siis järeldub, et neil on midagi muud kui puhas bioloogia. Mõned uuringud on raske seletada ainult erinevus sotsialiseerumine. Näiteks me kõik mäletame katseid, mis on näidanud, et vasakukäelisus naistel on seotud hea ruumiline oskusi, ja mehed - vastupidi. Holpern (Halpern, 1992) peetakse seda kui tõendit, et asümmeetria poolkera ajukoore aitab soolisi erinevusi tunnetuses. Mehed, ütles ta, suurema tõenäosusega kannatavad kogelemine ja tõsise rikkumise kohta võime lugeda - on nõus, siis on raske seletada nende erinevuste ainult diferentseeritud sotsialiseerumine.

Geary (Geary, 1989) tuli täiesti ühise järelduseni, et looduse ja kasvatada suhtlevad keeruline protsess luua soolisi erinevusi. Ta kirjutas, et kultuuri saab leevendada või süvendada varem bioloogiliselt omane soolisi erinevusi, samuti kultuuri on pidevas muutumises, siis on loogiline eeldada, et suurusjärk soolisi erinevusi ka muutub. Jääb lahtiseks suhet bioloogia ja mõju sotsialiseerumise kohta soolised erinevused. Mul on neli põhjust kahtlustada, et sotsialiseerumise ja kultuuriga mängivad olulist rolli nende teket. Esiteks on kõik seksuaalse leitud erinevused siiani on suhteliselt väike. Teiseks on hea eksperimentaalse Tõenduseks erineva kultuurilise ootused meestele ja naistele. Kolmandaks näeme, et need kultuurilised ootused muutuvad koos aja ja vastava soolised erinevused silutud. Neljandaks, meta-analüütiline töö sooliste erinevuste usutava püsivust näitavad, et asjaolu leida erinevusi iga ala konkreetselt sõltub sellest, kuidas kirjeldatud käitumine, kuna see mõõdeti, ning sellise miljardit muid tegureid, nagu katsetingimuste ja sotsiaalne kontekst.

Käesoleva peatüki kokkuvõtteks on soolisi erinevusi, me peame meeles pidama, et isegi kui erinevused on võimalik tuvastada, nad ei ole piisavalt suur, et anda meile alust arvata, et mehed ja naised - on "kahe vastassoost", ja mida rohkem nad ei anna meile õigust vaadake esindajad need põrandad on nii erinevad, nagu me tihti. Viimases artiklis tema raamatu meta-analüüsi soolisi erinevusi Lynn kirjutas: "soolised erinevused rakendamisel psühholoogilisel töökohad kaovad taustal on väga suured erinevused mehed naiste tööhõive tööl, mis toob rõõmu, võimu, raha ja usalduse» (Linn, 1986, lk. 217). Samamoodi meta-analüüsi Hyde ja tema kolleegid (Hyde et al., 1990 b) leitud suhteliselt nõrk soolisi erinevusi tulemuslikkust, kindlust ja hoiakuid matemaatika. Siit nad järeldusele, et selleks, et mõista põhjuseid pidev ülekaal naiste seotud valdkondades matemaatika, see on vajalik, kuid mitte ainult õppimisvõimet ja vaimse tegurid, pöörama tähelepanu selliste nähtuste nagu seksuaalne diskrimineerimine hariduses ja tööhõives. Peatükkides 3 ja 4 räägime piiranguid traditsioonilise meeste ja naiste rollide. Lugemine need peatükid, pea meeles, et need piirangud ei ole võimalik seletada lihtsate bioloogiliste erinevustega.

Tavris (Tavris, 1992) ütles kord, et kalduvus liialdada soolised erinevused varjab meilt on palju sarnasusi. Kuid nagu märkis Igli (Eagly, 1987), hoolimata sarnasustest meeste ja naiste vahel (sellisel tähtsad asjad, nagu intelligentsus, mälu, analüüsivõime, ja nii edasi. D.), mis on dokumenteeritud teadlased, et keskmine inimene ikka mõtleb meeste ja naiste üsna erinevad olendid. Tema sõnul on selline arusaam, et mingil määral on õigustatud: näeme, kuidas mehed ja naised meie ümber on erinevad sotsiaalsed rollid, millest enamik kaasa stereotüüpselt mees või stereotüüpselt naiselikud omadused. Näiteks enamik tuttav meile õed, emad ja sekretäride - naised ja nende hulgast insenerid, arvuti tehnikud ja ärimehed on ülekaalus võrra. Seega ei ole üllatav, et me näeme mehi ja naisi nii erinevad - tegelikult ühiskonnas nad teevad väga erinevaid asju. Kuid kui arvasin Tavris (Tavris, 1992), siis ärge ajage erinevusi, mida mehed ja naised tegelevad, kus erinevusi nende põhilisi psühholoogilisi võimeid. Nii mehed kui naised püüavad täita ühiskonna ootusi seoses nende soost, et vältida sotsiaalset halvakspanu.

Tõepoolest, mitmed uuringud (Klein & Willerman, 1979; Lafrance'i & Carmen, 1980; Putnam & McCallister, 1980; Serbin jt.
1993) on näidanud, et välimus mees- ja naissoost stereotüüpidevaba käitumine on väga sõltuv olukorrast lähtudes ja käitumise, mida peetakse antud situatsioonis "õige".

Kalduvus eeldada, et soolise rolli erinevused meeste ja naiste vahel põhineb fundamentaalselt erinevad ühest soost teised, mitte sotsialiseerumist või sotsiaalsete rollide, on väga sarnane põhiline omistamine viga.

Põhiline omistamine viga (põhiõiguste omistamine viga). Kalduvus vaatlejate alahinnata olukorra mõju inimese käitumisele, samas ülehindamine mõju puhuks.

Mõiste sotsiaalse psühholoogid on kindlaks kalduvus alahinnata olukorra teket käitumine (Ross, 1977). Mõiste "põhiline omistamine viga" tähendab, et me oleme valmis võtma pigem see, et inimese käitumine on vastutav isiksuseomadused ja hoiakud, mitte nõustuda, et nende käitumine sõltub välistest (olukorrast) põhjustab. Geis (Geis, 1993) märkis, et see oli tänu põhiõiguste omistamine viga omadused, mis on seotud kõrge staatusega oleme näinud sisemise isiksuseomaduste meeste ja need, mis kuuluvad käsuliini - sisemised kalduvused naised. Ta on teinud järgmise näite: nähes, Marcy ootab juhiseid Brand, võime järeldada, et Marcy - sõltuv naine, ja Mark - mees enesekindel, samas täiesti ignoreerides asjaolu, et Marcy - sekretär Mark ja käitub vastavalt oma rollile.

Tekkimine põhilisi omistamine viga aitab meie teadmatus olukorrast jõud, mis põhjustas just selle käitumist. Nagu kirjutas David Myers (Myers, 1990), "põhjus on seal, kus meie tähelepanu." Juhul soolised erinevused ühiskonnas suunab meie tähelepanu keskendub bioloogilise soo omistamine ise enda jaoks. Seega võime järeldada, et erinevused käitumist meeste ja naiste peegeldavad sisemine isiksus erinevusi, mis omakorda tuleneb bioloogilised erinevused sugude. Me sageli unustada asjaolu, et erinevate sotsiaalsete rollide, mida hoitakse mehed ja naised vajavad erinevat tüüpi käitumist ja soodustada erineva kvaliteediga. Minu arvates on see trend on olnud nii levinud, et soovitab vajadust võtta kasutusele termin põhiline omistamine viga sugu!

Kokkuvõtteks tahaksin sobitada kaks suunda: soov leida sotsiaalpsühholoogid ümber mitmekesisuse ja meie keskenduda vähendada soolist ebavõrdsust. Feministlik liikumine erinevused, mille järgijad kummardavad erinevused tingitud soostereotüüpide, on mures, et androgüünia ja muud uued arengud, vähendades erinevusi meeste naised pöörduvad viimaks sulatusahju, millest naised tulevad mehed kolleegidega. Nad väidavad ka, et kvaliteet naiste kaudu edastatava sooliste stereotüüpide tabanud teenimatu häbi. Nagu neid, müstiline ja poeetiline liikumise mehed (nimetatakse nii, sest nad kasutavad muinasjutud ja müüdid, et illustreerida "põhi mehine iseloom" mehed) ütles, et loomulik mehelikku olid teenimatult unustatud, et ka mehed "feminiseerus" ja sai "wimp" (edaspidi Kimmel & Kaufman, 1994). Mõnes mõttes on need mõtted langevad kokku moodne kritiseerides "sulatus", mis on kultuur. Idee "Sulatusahi", kus inimesed erinevatest kultuuridest tulevad kokku ja lõpuks sulanduvad omavahel (st. E. assimileerunud), on juba moest. Probleem on selles, et kui tugev kultuuri samastatakse nõrgem, viimane kaotada oma unikaalse kultuuritraditsioone ja tema nägu. Selle asemel, et metafoor "sulatus" ilmus metafoor "salat", mis peegeldab seda, et erinevad kultuurid võivad segada, säilitades oma unikaalse maitse. "Salat" mudel toetab ja väärtustab kultuurilist mitmekesisust.

Väärtustades mitmekesisus - see tähendab, et me peame hindama soolised erinevused? Usun, et peaksime seda omadused on seotud selle ja teiste soost, kuid mitte soolisi erinevusi. Nagu näidatud peatükkides 3, 4 ja 5, kunstliku jaotuse omadused meeste ja naiste viib kehtestamine mõttetu piirangud mõlemast soost ja edendab soolist konflikti. Loomulikult peame hindama mõned omadused, mis varem peeti mees (või naine), kuid see ei tohiks eeldada, et inimene peab tingimata kuuluma konkreetse korrus, nautida neid. Kuid lahendus pole enam tundub nii lihtne meile, kui me vaatame, kui see on kasulik enesehinnang ja identiteet, mis annab meile rõhutavad erinevusi sugude vahel. Seda küsimust me arutame 5. peatükis.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Märkus ctio ja t e l i n s e s A m e t a n d

 1. Tööjaotus ajus
  Viimase kümne aasta jooksul oleme õppinud väga palju närvi aluseks olevate protsesside taju alusel. Kõige üldisemas mõttes võib öelda, et osa aju vastutab visioon - visuaalne ajukoor - toimib põhimõttel, et tööjaotus. Mitte kõik visuaalne ajukoor on kaasatud kõik või peaaegu kõiki aspekte taju ja erinevate valdkondade spetsialiseerunud erinevat Taju (Kosslyn
 2. Kasutamine kuulmistaju
  Positiivne mõju järelejäänud kohtuistungil teket kõne kurtide laste leidub juhtumeid, kus kuulmistaju laste ei kasutata spetsiaalselt pedagoogilises protsessis. Võrreldes laste kõnes, ei eksponeerita kuulamise eest lasub laste kõnes, kellel on suurem või väiksem jäänuseid kohtuistungil näitab, et kurdid kuulevad jäänuseid erinevad selgemaks
 3. Umbes kuulmis-motoorse koordinatsiooni käigus taju
  Analüüsi selle aspekti tajutav lapse arengut on oluline arusaamiseks võimalike põhjuste mahajäämus kognitiivseid funktsioone. Nagu üks põhjusi koolist väljalangemise õpilaste põhikooli on sageli nimetatud puuduste kõne areng. Sellega seoses juhib tähelepanu rikkumise imikueas protsessi kuulmis-motoorne koordinatsioon, eriti kuulmine ja kõne
 4. On visuaalse kuulmisega koordineerimise protsessi taju
  On katseid M. Wertheimer, mis tõendavad kaasasündinud visuaalse kuulmisega koordineerimine imikutel, me oleme juba rääkinud. Selle tõestusena seda otsust võib viia eksperimente Aronson ja Rosenblum, kes leidis, et ebakõla kuulatava teave on tugev rahulolematus laps kolm nädalat. Need tulemused on võrreldavad tulemustega kergesti
 5. Kuklaluu ​​lobe.
  Kuklasagar Kukla lõpus liigendatud radu. Need osad aju vastutab visuaalse taju ja tunne. Destruktiivne kahjustused üks Kuklasagar viib kattub hemianopsia teisel pool, st. E. kaotus ühes kohas või kogu kattub vaateväljas. Mõnel juhul kaebavad patsiendid muutuste
 6. Tasandusintress võimalused AJU
  Juhul, kui on olemas "failure" aju mehhanism õppimise ja arengu protsess on häiritud. "Murtud" võib toimuda erinevatel tasanditel: andmete sisestamine võib häirida, selle vastuvõttu, töötlemist ja nii edasi D. Näiteks sisekõrva haiguse tekkega kuulmislangus põhjustab vähenemine heli infovoogu .. Selle tulemuseks, ühelt poolt, et funktsionaalse ja seejärel
 7. sissejuhatus
  Side inimeste toimub peamiselt abiga kõne, mis on lahutamatult seotud arengut abstraktse mõtlemise. Inimene tajub esemeid ja nähtusi kahel viisil - otse, läbi meelte (näiteks toidu signaal on lõhn toidu) ja teel sõnad (näiteks sõna "kuum" jõud tagasi tõmmata käsitsi tule ja kuuma rauaga). Läbi kõnes saame
 8. Alg-, kesk- ja kõrghariduse tsütokiinide th valdkonnas. Nende roll rikkumise APF
  Esmane sensoorsete ja motoorsete visuaalne (välja 17 või juttkeha cortex) Auditoorne (väljad 41, 42) somatosensoorset (väli 3, 1, 2, on peamiseks Zb) Motor (väli 4) Teisene sensoorsete ja motoorsete visuaalse [field 18-19, 20-21, 37 (?)] kuulmis (välja 22) somatosensoorset (valdkonnas 5, ees valdkonna osakonna premotor 7 [field 6, taga valdkonnas osakonna 8 (?), valdkonnas 44 (?)] Kolmanda taseme
 9. Mis jälgimine on vajalik, kui transsfenoidaalne tegevust ajuripats?
  Viima läbi korrapärast järelevalvet, nagu kõik koljusisene korra. Suurte adenoomid on kokkusurumise nägemisnärvi, visuaalne kontroll on soovitatav VI. Avastamiseks õhkemboolia kasutades prekordi hoc Doppler ehhokardiograafia. Kasutamiseks infusioonlahusele / kateetrid suurtes
 10. On visuaalne-reljeefsete koordineerimise protsessi taju
  On ilmne, et tervikliku (mitmeliigilise) taju objekt nõuab koordineeritud suhtlemist erinevate sensoorsete süsteemidega, nagu ka katsudes. Traditsiooniliselt on ainus viis ennustada informatsiooni potentsiaalselt kättesaadavaks teistele meeltele, on assotsiatiivne õppimine. Näiteks juhuslik puudutamine lapse objektile samas see läheb
 11. Sensitive kraniaalnärvide
  Sensitive kraniaalnärvide - Ma lõhna, II - visuaalne, VIII - kuulmine. I paar maitsmis- kraniaalnärve koosneb keskmist protsesse retseptori rakke, mis on selle maitsmis- limaskesta ninaõõne.). Nad algavad limaskesta Haistmispiirkond ninaõõne, läbivad võre plaat koljuõõnt ja sobivad
 12. Agnoosia, mille fookuskaugus ajukahjustusi. Tüübid agnoosia
  (Õpik) Agnoziya- tunnustamise häired, arendades. kahjustustes teisese zonv piirid lijuo üks analüsaator. Elementaarne vormid agnoosia tunded-minutilise salvestada ja katki. Täiustatud analüütilise ja sünteetilise vorme. D-minutilise ühes analüsaator. Visuaalse (optiline) agnoosia esineb kahjustusi välimine-UCH ajukoores on Kuklasagar. Patsient ei pruugi objektide ja nende
 13. Kaasasündinud tajumisvõime beebi
  Nagu üks juhtivaid põhimõtteid vaimse arengu laps tuntud Briti psühholoog T. Bauer esitas positsiooni üleminek lapse psüühika süüa: abstraktne ja üldiselt üksikule ja konkreetne. Seega põhjal arvukad, mõnikord unikaalne, eraldi eksperimendid ja uurimistulemusi teiste psühholoogide, ta tõestas veenvalt kohalolekul last sünnist
 14. Sündroomide kuulmispuudega
  Langetamine kohtuistungil nimetatakse "gipakuziya"; kuulmislangus, st. E. kurtus, mida nimetatakse "anacusia" või "surditas". Ühepoolne kuulmislangus cortex, teerajad kuulmisnärvi tuumad ja nägemiskühm ei vii kuulmislangus, kui impulsse tuumad kuulmisnärvi tulevad ajukoores ja selle vastasküljel. selles
 15. Mehhanismid orientatsioon liigutused ja asendid
  Süsteemi orientatsioon seotud liigutused kaks olulist funktsiooni: 1) keha orientatsiooni suhtes koordinaadid välisruumi ja 2) paigaldamist sensorite asendit parim taju välist stiimulit. Esimene näide on tegemist funktsiooni säilitada tasakaalu teises - visuaalne fikseerimine mehhanism. Ruumiline orientatsiooni võtja suurim osa
 16. Kognitiivne areng, lapse
  Varases eas - aktiivne periood uurimise erinevate objektide omadusi: kuju, suurus, lihtne põhjus-tagajärg seosed, laadi liikumisi ning suhteid. Ajal tutvumine objektid ja meetodid nende kasutamine parandab taju arendab laps oma mõtlemist, motoorika on moodustatud. Vastavalt Ameerika psühholoogi EB White, kõrge protsent
 17. Visual analüsaator
  Vision on üks kõige huvitavam nähtuste olemust. Üle uuring selle peen mehhanismid on sadu teadlasi paljudes laborites üle maailma. Eye - kõige liikuva kõikide organite inimkeha. Ta teeb pidevas liikumises, isegi riigi nähtava rahulik. Väike eye movement (MICROMOTION) mängivad olulist rolli visuaalne taju. Ilma nendeta
 18. Lüüasaamist I ja II paari kraniaalnärvide
  Olfaktoorse närviraja koosneb kolmest neuroneid. Esimene neuron on kahte tüüpi protsessid: dendriidid ja aksonid. End dendriitide moodustavad haistmisretseptoreid, mis asuvad limaskesta ninaõõne. Aksonid neuronite on esimesed koljuõõnt kaudu taldrik ethmoid luu, mille tulemuseks haistesibulas teises neuron organitele. Aksonid teine ​​neuronid