meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

Märkus ctio ja t e l i n s e s A m e t a n d

Käesolevas peatükis käsitletakse erinevaid teemasid, mis on seotud kultuuri rolli loomise sugu, erinevaid võimalusi, mis on edastatud sooga seotud kultuurinorme, samuti motivatsiooni, mis paneb meid vastama soolise rolli ootustele kultuuri. Olen teadlik, et siis võib ikka seista abiootiliselt arusaamist laadi soolisi erinevusi. Võite näiteks jagada seisukohalt sotsiaal-bioloogide, nagu Wilson (Wilson on E.O., 1978).

Vastavalt sociobiologists erinevused käitumises mehed ja naised on moodustunud loomulikul teel, või pigem nende erinevuste edendada ellujäämise loomad, mis viib sagenemist oma elanikkonnast. Tõepoolest, ilmselt eraldamine teatud liiki töö vastavalt soole mingil ajal minevikus oli oluline ellujäämise nimel. Nagu märgib õigesti Williams ja parim (Williams & parim, 1986), liikumisvabadus oli piiratud naised, sest see on alati olnud vaja hoolitseda lapsi. Seega, kui naine oli "lõksus koopas", oli loogiline võtta ülejäänud mured seotud lastehoiu ja majapidamine. Seevastu jahi ja sõja vaja liikuvuse ja tugevuse, muutes oma vastavate ametite mehed.

Grupile tervikuna oli ka parem teeme selliseid ohtlikke asju mees ja mitte naine, sest kaotus suur hulk järglasi tootva ohustatud kadumine kogu grupp.

Buss ja Barnes (Buss & Barnes, 1986) ja Kenrick ja tema kolleegid (Kenrick et al., 1990) uskus, et tunnused, nagu mees domineerimine ja naiste töökuse, võivad ilmuda loodusliku valiku ja evolutsiooni. Pärast oma biosotsiaalne ja evolutsiooniline arvates mehed otsustanud oma tunnused, mis on seotud ülekaal ja sotsiaalse seisundi ja naised - funktsioone, mis näitavad suure reproduktiivse võimekuse ja võime hoolitseda järglastele. Jällegi on eeldatud, et sellised omadused mõjutavad positiivselt paljunemisprotsess ja seetõttu sageli hakkavad esineda elanikkonnast. Mitmed partneri valikut uurimistöö paari on näidanud, et esiteks rohkem naisi on huvitatud mehed, kes näivad olevat sotsiaalselt domineeriv, et mehed teha atraktiivne ja noored naised, ja teiseks, et need erinevused ilmnevad kõige kultuuride (Buss, 1989; Buss & Barnes, 1986; Kenrick jt, 1990) .. Autorid need uuringud näitavad, et need erinevused vastavad evolutsiooni mudelit, kus meestel koguda toitu ja kaitsevad järglasi, ja naistel toota tema sündi ja üles kasvanud.

Kahjuks selles etapis teaduslike teadmiste, me ei saa anda otseseid tõendeid, et need soolised erinevused eelistustes partnerite (nagu tõepoolest ka erinevusi käitumises ja psühholoogilised omadused) on kirjutatud geneetilise koodi või sõltub hormoonide taset. Tegelikult läbiviidud uuring Sociobiology, millega nad pidevalt edaspidi kinnitust teooria loomulik kedratud soolisi erinevusi, sisaldab vigu, mistõttu on meie jaoks kahtlane tõend sociobiological selgitus laadi soo (vt kriitika selle uuringu.: Fausto-Sterling, 1985). Lisaks alternatiivseid selgitusi põhinevad piisavalt usutav, arvestades sotsiaalset allikad soolisi erinevusi. Näiteks uuring Kenrick (Kenrick et al., 1990) pani naist kui partnerit, kui "võime raha teenida," tähtsam kui mehed. Ilmselt see põhineb tuntud mehed ja naised ning asjaolu, et naistel on vähem võimalusi teenida raha, nii et inimene võib näha peamine toitja. Põhjuseks võib olla, ja sotsiaalsete normide, mis näitavad, et väärtus mehed määrab suuresti tema võime raha teenida. Kujutage ette, kui palju väikesed tüdrukud kuulda nende vanemad, et nad peavad kasvama kiiremini ja leida rikas mees. Kas on võimalik, et need standardid on arenenud, sest enne tulekuga lastehoiuteenuse keset XX sajandi kunstlik imikutoit ja rasestumisvastased panna naist seisundis sõltuvus mees?

Oletame, et kui erinevat käitumist meeste ja naiste kätte ellujäämise inimestega. Kas see tähendab, et need erinevused on säilinud geneetiline kood? Ei, mitte tingimata. Tegelikult see on täiesti võimalik, et mehhanism, mis töötas pärilik edastamise need erinevused, oli sotsiaalse iseloomuga. Arvestades asjaolu, et seks erinevused loomade käitumist on instinktiivne looduses paljud järeldada, et täpselt sama kehtib ka inimestel. Aga me ei tohi unustada, et meie aju, erinevalt loomadest nõrk aju, jättes armust instinktid vaid väike osa käitumisest, ja palju rohkem pistmist õppimist. Sellepärast inimesed on edukalt üle kogu maailma ja näidata silmatorkavat mitmekesisust käitumises. Kiire (ajaloolises mõttes) muutus, mis on viimase sajandi on läbinud naise rolli, näitavad, kui oluline kultuuri loomise ja hävitamise soolisi erinevusi.
Need muutused on kõige revolutsiooniline kui evolutsiooniline. Näiteks bioloogia võib seletada asjaolu, et aastate jooksul üha rohkem vähendas vahe tõhusust meeste ja naiste matemaatilise ja ruumilise probleeme? Nagu Rosenthal ja Rubin ütles, need muutused toimuvad "kiiremini kui liigub geen» (Rosenthal & Rubin, 1982, lk. 711).

Myers (Myers, 1990) märkis, et veel üks oluline vastuargument puudutab Sociobiology ja soorollid. Mäletame, et Sociobiology soorollide erinevusi, kuivõrd nad aitavad kaasa liigi säilimist. Kuid Myers märkida, et see säte võib kergesti ümber lükata: Tõepoolest, soorollidest asuvad teistmoodi, nad oleks mitte vähem edukalt edendada ellujäämise üksikisikud. Näiteks kirjutas ta, jõudu ja agressiivsust naistel on täielik õigus olla säilitatud looduslik valik, nii tugev ja agressiivne naine saab paremini kaitsta oma lapsi.

Tuleb märkida, et isegi kui ühel ajal ja seal oli eriline tähendus naisele keskenduda laste (eriti, tal on rinnad ja kunstlik toitmine on ilmunud alles hiljuti), ja mees - agressiivne, see on palju see ei tähenda, et neid erinevusi käitumises on veel adaptiivne (st soodustavad ellujäämist üksikisikud). Myers (Myers, 1990) märkis, et evolutsioon tarkus - tarkus minevikus, see ütleb meile, mida käitumist on adaptiivne varem, kuid ei saa öelda, kas need trendid jäävad nii täna. Bem (Bem, 1993), et ta oleks Sociobiology, süüdistades neid, et nad on liiga vähe tähelepanu pööratud inimese võime muuta oma keskkonda kultuuri meetodeid ja järelikult midagi muuta ennast. Ta. Led palju näiteid, kus kultuuri ja tehnoloogia vabanenud mees, mida esialgu tundus oluline bioloogilise piirangud.

Tänapäeva ühiskond on keskendunud informatsiooni ning seetõttu füüsilist jõudu ja agressiivsust ei ole väga oluline edu selles maailmas (Kenrick, 1987). Kuid enamik kaasaegse naiste hõivatud isegi kodumaise töö lisaks on toiduga, et säilitada keskmist taset või elu ennast teostada. Seega ainus hooldaja rolli nende järglastele ei ole enam adaptiivne naistele. Nüüd adaptiivne käitumine püüavad võimalikult palju aktiivselt kaasata isa lapse kasvatamisel. Hoffman ja Hurst (Hoffman ja Hurst, 1990) õigesti nägin kurb iroonia on, et kuigi enamikul tänapäeva ühiskonnas algpõhjuseid tööjaotus on ammu lakanud olemast usaldusväärne ja mitte nii ilmne, et enne, kõik jääb paika.

Kuigi Freud ütles kord: "anatoomia - see saatus," me teame nüüd, et naine ei pea olema peamine eestkostja, ja isegi mitte tingimata on lapsed, ja mees ei pea, ükskõik mis pidi olema agressiivne. Muidugi asjaolu, et naistel on emakas ja piimanäärmetes, mistõttu on rohkem altid (meestega võrreldes) sünnituseks ja hooliv imikutele. Asjaolu, et mees suurem ja tugevam, ahvatlev meid uskuma, et see oli tema, mitte naine, kalduvus füüsilist agressiooni. Siiski, nagu on õigesti märkinud Degler (Degler, 1990), isegi kui bioloogiline või evolutsiooni aluseks inimkäitumise olemas, ei tähenda see seda, et inimesed peaksid kindlasti olema oma absoluutset võimu. Sociobiologists, nimelt Wilson (EO Wilson on, 1978) ja Donald Simons (Donald Symons, 1985), mis on väljendatud mõte, et vastupidavamad tegurid loodusliku valiku ilmus agressiivne polügaamilist mehed, kelle panus jätkamine pere lõppes viljastamist. Aga mehed võivad olla monogaamne, mitte-agressiivne ja hooliv. Vastavalt Degler (Degler, 1990), ei ole evolutsiooni või loodusliku valiku ja me ise määrata väärtused elu ise.

Me igal juhul, muidugi, ei püüa keelata rolli evolutsiooniline minevik. Tegelikult on tugev mõju, et meie käitumist ja sotsiaalset konteksti kultuuri, ise võib juurdunud evolutsiooni protsessid. Näiteks on võimalik, et tendents inimesed moodustamiseks sotsiaalne ühikut ja mõjutada sotsiaalseid, kerida loodusliku valiku tõenäolisem ellujäämiseks olid need, kes eksisteerivad rühmad ja on piisavalt tähelepanu pööratud käitumisega teised. Meil on ka kaugeltki võimalik eitada mõju füsioloogia inimeste käitumist. Tõepoolest, on veenvaid tõendeid, et kuni 50% isikuandmete iseärasusi isiku edastatakse geneetiliselt ning et paljud psüühikahäired on juurdunud füsioloogia. Kuid bioloogia edukalt selgitab individuaalselt kui inter-grupi (näiteks etnilise või seksuaalse) erinevusi. Ühesõnaga, bioloogilised aspektid on olulised, kuid on asju, mis mängivad palju olulisem roll inimese käitumist kui bioloogiat. Me ei rajada tee mõistmine soole või vähendavad soolist ebavõrdsust kuni uuringu sotsiaal-kultuurilise konteksti, milles inimesed elavad ja töötavad.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

Märkus ctio ja t e l i n s e s A m e t a n d

 1. Juhendid. Arvutamise metoodika saasteainete heitkoguste õhku ajal erinevate tehnoloogiliste protsesside 2010
  Juhendid sisaldavad arvutamine mass saasteainete heitkoguste tööstusboilerid. Arvutamine saasteainete heidet atmosfääri keevitusjaam. Heitkoguste arvutamine ladustamise ajal toimingutega. Arvutamine saasteainete emissiooni atmosfääri masinast töötlemine. Arvutamine tolmuheitme puidu puit. heitkoguse arvutamise
 2. Mõjutavad tegurid vatsakese funktsiooni
  Rääkides vatsakese funktsiooni eeskujuks sageli peetakse vasaku vatsakese, kuid samu sätteid kohaldatakse õiguse. Eeldus eraldi toimimist vatsakese valesti, mida tõestasid oma tugevalt sõltuvad. On tegureid, mis mõjutavad süstoolne (eksiilis) ja diastoolse-Kuyu (täitmine) vatsakese funktsiooni. Süstoolne vatsakese funktsiooni sageli
 3. Heitkoguste määramise abistava tootmine
  Heitkogustega abiametnikust tootmine on määratud otsese mõõtmise andmed vastavalt protseduuridele kantud "meetodite loetelu mõõta saasteainete kontsentratsiooni" heitkogused tööstusettevõtete, pühendunud kasutamine "või arvutuste järgi menetluste hulka" nimekirja juhendites arvutamisel heakskiidu (emissiooni ) saasteainete
 4. Määramine kvantitatiivsed ja kvalitatiivsed omadused õhusaaste allikad
  1.4.1. Määratledes ühe väärtuse kiirgusvõimsus (g / s) 1. parameetrite määramise õhusaaste allikad (API) tuleks arvesse võtta kestus saasteainete eraldumise. Arvutustes pinna saasteainete kontsentratsioonid reguleeriva arvutusmeetodid OND-86 [6] tuleks kasutada saasteainete emissiooni atmosfääri võimu. M (g / s), viitas 20-minutilise
 5. Kas laparoskoopiline operatsioon südame funktsiooni?
  Kui kehtestamist pneumoperitoneum kaasneb mõõdukas tõus kõhusisene surve, südame löögisagedust, tsentraalse venoosse rõhu ja südame väljund ei ole muutunud või veidi suurenenud. See reaktsioon on suurenenud vereringet selgitada tõhus täitmine sobivalt põhjustatud stimuleerimine väljavool vere kõhuõõnest rindkere. Vastupidi, kui pärast kehtestamist pneumoperitoneum kõhu surve
 6. Määramine saasteainete heitkoguste kütte- ja küpsetamiseks kojad katlad
  Määramine saasteainete heitkoguste kütmiseks küpsetamine ka-meetmed ja katel on valmistatud vastavalt "metoodilisi juhendeid ning heite arvutamise atmosfääri koos suitsugaaside ZAMI Küte ja tööstuslikud katel" (Akadeemia Municipal Economy. Dr. K. . Pamfilova, M, 1990) ja "suunised arvutamine
 7. 2. löögimahu
  Löögimahu on normaalne määrab kolm peamist tegurit: eelkoormus, järelkoormust ja kootuvus. On teatud analoogia laboris uuringuid koostis skeletilihaste. Eellaadimine - on pikkus lihase enne vähendamist, järelkoormust - see resistentsus, mis takistab lihaskontraktsiooni. Kootuvus - on omadus südamelihas, mis
 8. Mõiste 1 etanool heitmeid, atseetaldehüüd, äädikhapet ja jahutolm
  Määramine etüülalkoholi vabastab atseetaldehüüd, äädikhapet ja jahutolm toodetud konkreetsed parameetrid heitkoguste valem: M x = muda, kus M - heitmete hulka ajaühikus (aasta, kuu, päev); In - tootmise arendamine samal perioodil; muda - konkreetse emissioonitasemest toodanguühiku kohta aastas (tabel 1) 1
 9. Heitkoguste arvutamiseks saidilt autopesula
  Sest Bensiinimootorsõidukitele arvutab heitkoguste CO, CH, NOx ,, SO2 ja sõidukite diiselmootorite - CO, CH, NOx, SO2 ja tahma. Kokku heitkoguste MTI, t / a, i-nda agent panna tupikusse postitusi pesemine arvutatakse {foto73}, kus ik MPR - eriheite i-aine, kui mootor soojeneb
 10. personali Research Institute for atmosfääriõhu kaitse (SRI Atmosphere). Suunised arvutus, reguleerimise ja kontrolli heitmete õhku 2005
  Käsiraamat sisaldab juhiseid, selgitusi ja täiendusi põhiküsimustes õhu kaitse tegevusi: - Heiteandmekogu kahjulike (saastavaid) ainete õhku ja nende allikad; - Emission reguleerimise ja loomise MPE (NE); - Vastavuse kontrollimisel kindlaks heitkoguste standarditele; - Kokkuvõte arvutused reostuse atmosfäärist
 11. Mis on omadused tuimestust sirprakuline aneemia?
  See on vajalik, et vältida tingimusi, mis soodustavad välimuse hemoglobiini desaturation ja tagama piisava südame väljund vajalik, et vältida arengu hüpo- ja hüpertermia-missiooni, atsidoos, shpoksemii (isegi väikesed), hüpotensioon ja hüpovoleemia Kuluta suures mahus infusioonivedelikega ja hingamisteede toetust FiO2> 50% üldisest on kompensatsioonimehhanismi
 12. Näide heitkoguste arvutamiseks pagaritoodete ettevõtetele
  Esialgsed andmed aastane toodang firma - 20.000 tonni / aastas pagaritooteid, sh.: Pagaritooted nisujahu - 8000 tonni aastas. küpsetiste rukis kärbsed - 5000 tonni aastas; Pagaritoodete lendab segatud rulli - 7000 tonni aastas (retsept roll: 30% nisujahu ja 70% rukkijahu). ladustamiseks lahtiselt jahu tingimused. Kütus,
 13. Patofüsioloogia südamepuudulikkus
  Vastavalt süstoolse südamepuudulikkusega mõista süda ei suuda pumbata verd rahuldamiseks vajalikku kogust ainevahetuse organismi vajadusele. Selle kliinilised ilmingud on tänu madalale südame väljund (väsimus, hapniku võlg, atsidoos), ja / või stagnatsioon vere soontes suur või väike ringlus. Enamasti on vasaku vatsakese
 14. lapsed
  Väikelastel, südame-veresoonkonna süsteem töötab veidi teistmoodi kui täiskasvanutel (ptk. 44). Plateau jõutakse enne Starling kõver (ptk. 19). Löögimahu varieerub veidi, nii et südame väljund sõltub peamiselt südame löögisagedust. Suhteliselt ebaküps südame vastsündinutel ja imikutel ei talu ülekoormust mahu ja rõhu. Vatsakesed on rohkem omavahel seotud, nii et
 15. Kliiniline sündroom Majapidamisfoolium
  Majapidamisfooliumile kliiniline sündroom, mis avaldub vähenenud südame väljund, kudede hüpoperfusioonile, kasv PCWP koos vasaku vatsakese puudulikkus, kongestiivse kude. Südame düsfunktsioon võib olla seotud süstoolne või diastoolne müokardi düsfunktsioon, akuutne klapistenoos düsfunktsioon, perikardi tamponaadi, rütmihäireid ja
 16. anesteesia
  In mõõduka ja tõsise kokkutõmbumisreaktsioonist perikardiit näitab perikardektomiya, mis sooritatakse läbi mediaan sternotoomiat. Perikardektomiya hõlmab ulatuslik manipuleerimine südames, mis takistavad selle täidise ja vähendamine põhjustab tihti rütmihäired ja südame seostatakse perforatsiooni risk. IR hõlbustab perikardektomii, kuid hepariini kasutamine suurendab verekaotust.
 17. Heitkoguste arvutamine hoolduse käigus ja remont
  Hoolduse alal (TA) ja hooldus (TR) allikad saasteheide autod liiguvad ruumides tsooni. Sest Bensiinimootorsõidukitele arvutab heitkoguste CO, CH, NOx ,, SO2 ja sõidukite diiselmootorite - CO, CH, NOx, SO2 ja tahma. Sest ruum, mis tsoonis ja TR tupikusse postitusi bruto saasteainete eraldumise