meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

D ja ff e r e n c ja l n o f vuntsid ja l n e d ja f f e r e n c ja l n o e n o n ä g n g

Kaks peamist mehhanismi, et diferentseeritud sotsialiseerumise - on erinevus tõus ja erinevus imitatsioon (Mischel, 1970). Eristavat tõus (erinevus tugevdamine) ütleme, et vastuvõetav soolise rolli käitumine on au sees ja vastuvõetamatu - karistatakse tingimusel, et edendada inimeste või karistused teatud käitumist, huvid jms D. sõltub tema bioloogiline sugu ..

Hüvitis on sageli kujul avalikkuse heakskiitu. Seevastu kõik kõrvalekalle käitumismall, mis meie kultuuris peetakse sobivaks soorollidest, et enamikel juhtudel on karistatud ühiskondlikku hukkamõistu. Näiteks mitmed uuringud on näidanud, et poisid, kes vastupidiselt mängida mitte ainult lastele üks korrus rohkem kokku naeruvääristada nende eakaaslased ja on vähem populaarne oma keskkonnas kui need, kes väidavad, et soorollide stereotüüpide (Berndt & Heller, 1986; Steriker & Kurdek, 1982). Perry ja tema kolleegid (Perry et al., 1989), vaadates õpilased 4.-7 klass, leidis, et poiste oodata vähem süüdistada vanemaid agressiivne käitumine kui tüdrukuid. Lytton ja Romney (Lytton ja Romney, 1991) võrreldi kasutades statistilisi uurimismeetodeid diferentseeritud vanemahüvitise sotsialiseerumise läbi 1966-1986 ja jõudis järeldusele, et vanemad oma lastele annavad sugupooletüübist klassid.

Erinevus tõus (erinevus tugevdamine). Sotsialiseerumise käigus, kus aktsepteeritav käitumine konkreetses ühiskonnas on julgustada ja karistatakse ühiskondlikku hukkamõistu vastuvõetamatu.

Juba 3 aastat vana lapsi enesekindlalt end identifitseerida mees või naine (seda nimetatakse soolise identiteedi (sugu identification)). Selle aja jooksul on lapsed hakkavad märkama, et mehed ja naised üritavad erinev välimus tegeleda erinevate tegevuste ja huvitavad erinevaid asju. Sageli täiskasvanutele tahtmatult soodustada soolise identiteedi, regulaarselt viidates lapse sugu ( "Mis (aq) hea (th) poiss / tüdruk") või räägib lastele, "poiss / tüdruk ei peaks seda tegema (a)." Juba 7 aastat, ja sageli isegi 3-4 aastat, lapsed jõuavad soo püsivuse (sugu püsivuse) - arusaam, et sugu on konstantne ja seda ei saa muuta (Bem, 1989; Emmerich jt, 1977; Martin & Halverson, 1983 b.) . Enne kui minna algkooli lapsed panna piisavalt raske teadmised soolisi erinevusi mänguasjad, riided, tegevused, objektid ja klassid (Serbin et al., 1993).

Täidetud soolise identiteedi ja laps hakkab märkama erinevusi, mis eksisteerivad meeste ja naiste vahel, seda näidatakse tavaliselt suuremat tähelepanu eeskujud, millel on samast soost, et ta ise põhjustas soov olla parim poiss või tüdruk. Selle protsessi käigus, mis Kohlberg 1966 poolt määratud tähtaja sotsialiseerumise I (self-sotsialiseerumine), poisid tavaliselt jäljendada meeste käitumine ja tüdrukud - naise käitumist. Seda nähtust nimetatakse erinevus imitatsioon (diferentsiaal modelleerimine) ning see on kooskõlas teooria sotsiaalse õppimise (sotsiaalse õppimise teooria) (Bandura, 1977), mis eeldab, et me saame õppida erinevate käitumist jälgides inimesi ning asjaolu, karistatakse või julgustada neid meetmeid. Enamus poisse vanuses 2-3 aastat püüdnud kanda ema kingad, mängida oma tualett, värvi küüned lakiga. Samas, kui lõpuleviimiseks sooline identifitseerimine ja poiste saavutada püsivuse, siis nad mõistavad, et kõik need klassid on mõeldud tüdrukutele ja hakkab imiteerima käitumist mehed.

Erinevus imitatsioon selgitab, miks naistel üldiselt meeldib poes ja tegeleda ettevalmistusi pühade meeste ja vältida.
Niikaua, kui laps kasvab üles, ta näeb, et see on naine, kes tegelevad selliste juhtumite ja kui laps - tüdruk, ta on huvitatud palju rohkem kui siis, kui selle asemel oli poiss. Sama kehtib ka ülejäänud maja tööd, nagu näiteks pesemine. Mis erinevus eeskujud saab seletada asjaoluga, et mehed sagedamini kui naised teleriga sport.

Erinevus imitatsioon (erinevus modelleerimine). Sotsialiseerumise käigus, kus inimene valib sobivad eeskujuks teda nii üldtunnustatud normide rühma ja hakkab imiteerida nende käitumist.

Vastavalt Smetana ja Letourneau (Smetana & Letourneau, 1984), on põhjust arvata, et sugu püsivuse julgustab lapsi otsima sotsiaalseid kontakte koguda teavet käitumist asjakohane nende soost. Bussey ja Bandura (Bussey & Bandura, 1992) leidis, et soorollide käitumist väikelastele jälgitakse väljastpoolt, sotsiaalne surve, kuid siis laps ehitab oma käitumisnorme süsteemi. Kui see juhtub, kui laps hakkab käitumise juhtimiseks kasutama sanktsioone, mida ta rakendab ise. See käitumismall on kirjeldatud sotsiaal-kognitiivne teooria iseregulatsiooni sugu (sotsiaalne kognitiivne teooria soo isereguleerimise).

Hoolimata sellest, et lapsed saavad teavet mõlema soo esindajad (Maccoby & Jacklin, 1974), on uuringud näidanud, et nad kipuvad reprodutseerida käitumist täpselt need mudelid, mis sobivad nende sugu (Martin & Halverson, 1981, 1983 a). Perry ja Bussey (Perry ja Bussey, 1979) leidsid, et lapsed jälgida, kuidas sageli käitumist meeste ja naiste seal on neid või teisi tegevusi, ning seejärel kasutada neid teadmisi ehitada oma käitumist. Selgus, et laps on tõenäolisem, et imiteerida täiskasvanu käitumist, kui ta leiab, et mudel peegeldab täpselt õige soorollide käitumist. Sellepärast lapsed, kes näitavad ületab soolise rolli stereotüübid käitumine, võib siiski tajuda käitumismallid, mis on tüüpilised oma soorolle; vaadates teisi täiskasvanuid, nad järeldusele, et käitumist vanemad väljaspool kasti, nii et ärge teda imiteerida.

Paljud inimesed on mulle rääkinud inimesed, kes unistas, et kasvatada oma last ilma sooliste stereotüüpide, kuid tulemus on täpselt vastupidine. Ilmselt asi on nad jõudnud järeldusele, et bioloogiline sugu erinevused olid tugevamad katsed vanema sotsialiseerumine. Tuleb aga meeles pidada, et vanemad - mitte ainult lapse sotsialiseerumist näitaja ja mitte ainult tema eeskujud. Me ei tohiks unustada, et soolise rolli sotsialiseerumine - protsess, mis kestab kogu inimese elu, see peegeldab muutuvaid olusid ja uusi kogemusi. Elu kestel materjal ehitamiseks sugu on kogu süsteemi, et see kultuur on seotud ja mehelikkuse (Lott ja Maluso, 1993).

Meie kultuur on hulgaliselt võimalusi, kuidas iga inimene toob avalduse, väites, et mehed ja naised - erinevad olendid ja peaks jääma sellisena. Aga abita sotsiaalse informatsiooni on väga raske praakima ümbritseva segane maailmas ja on olemas see. Mõnikord viidatud teabe meile otse teistele, kuid kultuuris on selleks ja eriline vahenditest.

Esindused umbes psühholoogilist tüüpi meeste ja naiste leotatud müüt ja religioon, legende ja kirjutatud kirjanduses. Heroes ja kangelannad, tõeline või väljamõeldud, on terve rida stereotüübid, mis muudavad nad võimalike tarnijate omadused omane mees või naine (Williams & parim, 1990a, lk. 240).
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

D ja ff e r e n c ja l n o f vuntsid ja l n e d ja f f e r e n c ja l n o e n o n ä g n g

 1. Akmetehnologicheskoe isikliku ja professionaalse arengu inimese akmeologicheskoj teenust
  1. Plan Akmeologichesky teenust vormi isikliku ja professionaalse arengu isik. 2. Struktuur akmeologicheskoj teenust eesmärgid. 3. Tegevus ja ülesanded akmeologicheskoj teenust. 4. Tehnoloogilised seadmed akmeologicheskoj teenust. 5. acmeology teemaks aktiivsus teenust akmeologicheskoj. Märksõnad: tarkvara akmetehnologicheskoe
 2. autopsihologicheskoj pädevusse Technology
  1. Plan Akmeologichesky tehnoloogia arengu autopsihologicheskoj pädevusse. 2. Protsess mooduli arendamine autopsihologicheskoj pädevusse. 3. tüüpiline struktuur arendada üksus. 4. Omadused käitumist meeskonna juht autopsihologicheskoj koolitus. 5. põhietapid koolitus. 6. Eeletapp - ettevalmistamise staadiumis autopsihologicheskoj koolitus.
 3. Teoreetiline tähtsus uuringu
  Teoreetiline teadusteema olulisust on rikastada kontseptuaalne aparaadid Occupational oluline tema poolest "akmesredovoy lähenemine", "akmeologicheskaja keskkond", "järjepidevus", klassifitseerimisel akmeologicheskih meedia: moodustavad, preobrazuyusche-loominguline, peegeldav. Alusena klassifikatsiooni valitud laadi dünaamika keskkonda. Projekteeritud ja tehnoloogiliselt põhjendatud
 4. NV Kozlov. Psycho-Akmeologichesky teadmisi kõrgharidussüsteemi, 2007
  Juhendaja arutleb teoreetilisi ja metodoloogilisi ja tehnoloogia Akmeologichesky teadmisi süsteemide aluseks parandada kõrghariduse kvaliteedi poolest uuendusi. Sisu väljaanne kajastab potentsiaali kaasaegse psühho-akmeologicheskogo teadmisi nende kasutamise võimalust Tegelikkuses õppeprotsessi ülikoolis. mõeldud
 5. Akmeologichesky meetodid, mudelid ja tehnoloogiad
  Saades acmeology kui teadust, tõhususe teadusuuringute akmeologicheskih otsuse akmeologicheskih seotud ülesandeid arendades küps isiksus, tema professionaalse saavutus on suuresti sõltuv suutlikkust rakendada uurimismeetodeid, range ja informatiivne kriteerium üksus, tehnoloogia tarkvara arendamise protsessi, teisisõnu - alates
 6. Teemasid teesid, esseed
  Analüüs haridustehnoloogia vaatenurgast teadmisi akmeologicheskogo (oma valik). 2. kasutamine pedagoogiliste uuringute meetodeid, et tuvastada dünaamika progressiivne arenguks õpilastele. 3. Akmeologichesky seaduste ja nende peegeldus, et töötab erialade programme. 4. Organizational-pedagoogilise tingimused acmeological põhjustel.
 7. Teemasid teesid, esseed
  Kaasaegsed suundumused kõrghariduse. 2. Kanne Venemaalt Bologna protsessi: mõista kogemus, probleeme, võimalusi. 3. Acmeological lähenemisviisi erialast kõrgharidust - väljavaated kõrghariduse arendamiseks. 4. võtmepositsioonidel akmicheskogo liikumine Venemaal. 5. taseme metoodilise analüüsi akmeologicheskogo lähenemist. 6. Acmeological analüüs
 8. Akmeologichesky tehnoloogia juhiks
  Akmeologicheskoj tehnoloogia tekkida rakendamine "idee" Kutsehaiguste. Seetõttu tehnoloogiate lahendamisel tehnoloogilisi probleeme ei töötanud tehnoloogia, kas eelmisel disain, antud juhul, juhtimise tavade ja läbi selle problematization. problematization põhjustel seisab mõtlemise muutmise võimalust paigaldamise kord "joonistus" juhtimise,
 9. Zazykin VG .. akmeologicheskij täpne sõnaraamat, 2009
  Autor - koostaja prof. VG Zazykin, akmeologicheskij täpne sõnaraamat "on metoodiline tugi loetav osakonna töökeskkonna ja psühholoogia professionaalne töö autor erikursus" Sissejuhatus acmeology ". See kogutud ja süstematiseeritud Akmeologichesky põhimõisted ja kategooriad kajastavad praegusel selle arengut ja riigi teadus. Esiteks see puudutab
 10. Objekt ja eesmärk rakendada acmeology
  Plan 1. Application teooria struktuuri akmeologicheskogo teadmisi. 2. Metoodiline alused alus- ja rakendusuuringuid acmeology. 3. valikukriteeriumid kohaldamise valdkondades acmeology. Märksõnad: põhi teooria, kohaldatakse teooria, uuendusliku tehnoloogia Akmeologichesky metoodilised alused rakendada acmeology. Märksõna sisu: - struktuur
 11. Objekt ja eesmärk rakendada acmeology
  Plan 1. Application teooria struktuuri akmeologicheskogo teadmisi. 2. Metoodiline alused alus- ja rakendusuuringuid acmeology. 3. valikukriteeriumid kohaldamise valdkondades acmeology. Märksõnad: põhi teooria, kohaldatakse teooria, uuendusliku tehnoloogia Akmeologichesky metoodilised alused rakendada acmeology. Märksõna sisu: - struktuur
 12. Protsessi moodul autopsihologicheskoj pädevuse arendamiseks
  Vajadus arendada universaalne protsess mooduli arendamine autopsihologicheskoj pädevus põhineb järgmistel eeldustel: 1) Autopsychological metakompetentnostyu pädevuse osaleb arengu muid psühholoogilisi pädevusse (kommunikatiivseid, sotsiaalseid, tajutav, sotsiaalse ja psühholoogilise); 2) moodustamine ühise autopsihologicheskoj
 13. I. üle Nightingales .. professionaalse arengu keskmises akmeologicheskoj 2011
  Abstract väitekirja jaoks kraad psühholoogilise teadused. Eriala: 19.00.13 - arengupsühholoogia. Eesmärk Uurimuse eesmärk on arendada kontseptsiooni professionaalse arengu akmeologicheskoj keskkond. Uurimisobjekti - professionaalse arengu akmeologicheskaja kolmapäeval. Teema teadus - interaktsiooni protsesside ja professionaalne areng
 14. Akmeologichesky tehnoloogia arengu autopsihologicheskoj pädevus
  Akmeologichesky tehnoloogia arendati acmeology objekti mudeli, mis peegeldab üleminekut reaalne tingimus, kvaliteedi ja taseme isiksuse (ja tema professionaalsust), et tulevase ideaalne. See mudel sisaldab lahutamatu omadus hetkeseisu ja võimalike indiviidi, algoritme ja meetodeid selle arengut, nii et tulevikus riik, ooterežiimis kontrollimehhanismid ja
 15. Essence akmeologicheskih tehnoloogiate isiklikku ja tööalast arengut
  Plan 1. Asukoht Technology süsteemis teaduse ja praktika. 2. fenomen "tehnoloogia". 3. fenomenoloogia "psühho". 4. ÜLEVAADE akmeologicheskih tehnoloogiaid. 5. Akmetektonika. Märksõnad: tehnoloogia, psühho, Akmeologichesky tehnoloogia akmetektonika. - Tehnoloogia - viis vaatepunkti inimtegevuse. - Psycho - sihipärase ja korrektse
 16. Essence akmeologicheskih tehnoloogiate isiklikku ja tööalast arengut
  Plan 1. Asukoht Technology süsteemis teaduse ja praktika. 2. fenomen "tehnoloogia". 3. fenomenoloogia "psühho". 4. ÜLEVAADE akmeologicheskih tehnoloogiaid. 5. Akmetektonika. Märksõnad: tehnoloogia, psühho, Akmeologichesky tehnoloogia akmetektonika. - Tehnoloogia - viis vaatepunkti inimtegevuse. - Psycho - sihipärase ja korrektse
 17. Struktuur akmeologicheskoj teenust eesmärgid ja eesmärgid
  Peamine eesmärk teenus: Akmeologichesky isikliku ja professionaalse arengu isik. Vahendatud teenuste eesmärk on luua psühholoogiliselt mugav keskkond edu oma kutsetegevuse, ja seega ka tänu laiemas sotsiaalses kontekstis - sotsiaal-kultuurilise keskkonna kujundamiseks inimtegevuse. Rohkem isiklikuks otstarbeks