meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

N o n h ja n n e g e n d e r n s m n o r m M: y s t u n h ja s t s, o n a b r n e ja n ja u d e n t ja f ning istu s?

Kuigi enamasti meie vastus on peaaegu automaatne esitamine sotsiaalsete normide, kahtlemata, on olukordi, kus me ei soovi. Sotsiaalpsühholoogid tunnistama, et kui inimesed esitavad, ei pruugi see tähendada, et nad on nõus ühiskondliku lepingu. Mõnikord me muuta oma käitumist, et viia see kooskõlla sotsiaalsete normide, isegi siis, kui nad tegelikult ei ole lubatud. Seda tüüpi esitamise nimetatakse vastavust (soov vältida sotsiaalset karistuse ja saada sotsiaalset heakskiitu) ning selle alusel on regulatiivse surve.

Järgimine (täitmine). Tüüp esitamise sotsiaalsete normide, kui isik ei ole nõus, kuid põhjustab nende käitumist vastavalt neile selleks, et vältida karistust ja saada sotsiaalset heakskiitu.

Kinnitamine sisestamise (Acceptance). Tüüp esitamise sotsiaalsete normide, kui mees täiesti nõus nendega.

Identifitseerimisnumber (Identification). Tüüp esitamise sotsiaalsete normide, kus inimene kordab tegevust eeskujuks.

Kui Diana külastab vanaema, siis võib ette tulla mõningaid ebamugavusi. Näiteks selles majas, siis eeldatakse, et naine õhtusöögil oli sööki meestele, viib need ära mustad nõud, tehes puhastamise. Diana ei usu, et see on õige, kuid maja vanaema ei - sest kui ta keeldub, siis haiget sugulased. Lauas Diana teenib tema abikaasa, kes ta juurde võrra. Tavaliselt abikaasa Diana ei oota naiste kätte, aga kodus koos oma vanaema kuuletub norm, ülejäänud istung, selle asemel, et aidata. See näide illustreerib oluline märk nõustumine, kui oht karistus sõnakuulmatuse puudub, on käitumine erinev.

Sageli juhtub, et sisemiselt, me oleme täiesti nõus reeglid, mis kuuletuma. Seda tüüpi esitamise nimetatakse heakskiitu või internalization. Kui ma olin lihtsalt lapse ema on peaaegu täielikult kätte oma isa ja läbi kõik tema korraldusi, öeldes, et see peaks olema, sest "mehed on tähtsamad kui naised." Kuid see ei ole ainult väliselt allu sellele reeglile, vaid ka sisemiselt võtab oma. Sageli on mõju informatsiooni me võlgneme seda, et aktsepteerida sotsiaalsete normide ja käitumist, mis ei ole sobivad, ümberkujundamise põhjuseks on asjaolu, et inimesed usuvad neid tingimusteta. Samas, kui olukord muutub sotsiaalses kontekstis (näiteks, kui naine hakkab raha), siis inimene võib muutuda ka. Mu ema ka, on muutunud, ja sellest ajast ei ole enam veendunud, et "mehed on tähtsamad kui naised," ja et naised peaksid tegema kõik majapidamistööd.

Kolmandat tüüpi alluvus, nimetatakse Identity, tekib siis, kui me kordame tegevus eeskujud lihtsalt sellepärast, et nad tahavad olla nagu nemad. Näiteks poiss, kes imetleb oma traditsioonilise macho isa ja järk-järgult neelab suurema osa oma seisukohti. Üks minu õpilased kirjeldasid, kuidas lapsena identifitseeritud kangelanna telesarjas "Väike maja preerias" nimega Mary:

"Enne kui ma hakkasin vaadates" Väike maja preerias "Ma ei kahtle, nimetada poisilik. Olukord muutus, kui ma hakkasin vaadates" Väike maja. "Mul hakkas muutuma kõike, lihtsalt olla nagu Mary. ma pole kunagi näinud Mary lühikesed püksid või püksid, ta kandis alati puhtad riided. Siis ma alustanud ka seljas kleidid ja tahtis olla ettevaatlik, et mitte määrduda.

Mary usinalt koolis, õpetaja armastas seda ja vaadates seda, ma sai ka raske toime tulla. Ma olen rohkem huvitatud algust raviks majapidamistööd. Ma nägin, kuidas Mary aitab ema ja mõju all Mary hakkas ka süüa ja lauda, ​​isegi kui see pole küsis. Ma aitasin ema sorteeri pesu ja võttis harjumus täita voodis, sest märkasin, et Maarja voodi oli alati korralikult tõmmatud. "

Vastavalt Aronson (Aronson, 1992), esitamise määratlemisega seotud, võib muutuda, kui uus identifitseerimine asendab eelmise (näiteks võite alustada samastuda rühm eakaaslased rohkem kui tema isa). Muide, tüdruk, kes laps on nii määratletud märgiga "Väike maja preerias", lühikest aega hiljem sai tuntuks ema, ärinaine.

Teadlased ei tea veel, mis protsessid sageli muudab inimesed kuuletuvad soorollid: vastavus, kinnitamise või tuvastamise. Kahjuks on see teema on veel vähe arenenud, kuid vastavalt mitmed uuringud, nii mehed kui naised tugevalt kinnitanud oma valmidust sooliste stereotüüpide avalikus kui sugulased inimesi (Eagly ja Crawley, 1986; Eagly jt.
1981; Eisenberg & Lennon, 1983). Pigem viitab painduvust kui heakskiitu või identifitseerimiseks. Uuring meherollidele, kui selgus, et traditsiooniline mehelikkus leiab nõrk toetus ja heakskiit (Burn & Laver, 1994; Thompson & Pleck, 1986), viitab ka olulist rolli täitmist esitamisega soorolle.

Normatiivsed ja informatiivne surve ei ole üksteist välistavad. Vastavalt kaastöötajate Plec (Pleck et al., 1993 b), st need, kes kinnitab ja võtab traditsioonilised soorollid (sageli tagajärjel mõju informatiivne rõhk) on tõenäolisem, et läbida sotsiaalse umbusaldust nende rikkumine (reguleeriv rõhk). Teiselt poolt, igast küljest ründasid isik teabe saamiseks esitada hea soorollidest võib tekitada see väidab, et isegi ilma kinnitamiseks. Kõigepealt inimene tahab võtta avalik.

Inimesed erineva kohustuse traditsioonilisi soorolle. Kagan (Kagan, 1964) ja Kohlberg (Kohlberg, 1966) märkis, et mõned inimesed kõrgeimat normaalse füsioloogilise vahemikus vastava korrusel - polotipizirovany (sex-trükitud) (näiteks naiste väga naiselik ja väga julge mehed). Nad on eriti tugev motivatsioon säilitada kõik tema käitumise all soolise rolli standarditele. Nad pärsivad endasse tahes tegevust, mis võiks näha teiste poolt mitteiseloomulikud sugu. Freybl (Frable, 1989) leidis, et inimesed kergemini tajuda soolist reeglid, mis määravad õige käitumise meeste ja naiste teatavas kultuuris. Erinevad alagruppides ühiskonna struktuurist, samuti isikud võivad erineda määral pühendumist traditsioonilisi soorolle. Mõnel usukogukondade alluvus traditsiooniliste soorollide heldelt toetada, samas kui teised on antud rohkem vabadust. Jones ja McNamara (Jones & McNamara, 1991) leidis, et siiras religioossed inimesed (mitte neid, kelle jaoks religioon on esimene koht oli allikas mugavust) olid traditsioonilised väärtused naiste vastu. Isiksus erinevused ja erinevad võimed vähemalt mõjutada kinnipidamist traditsioonilisi soorolle. Niisiis, matemaatiliselt andekas naine võib oma haridusteed jätkata teadused, kuigi see ei ole teretulnud ühiskonna ja väike, peeneluulised mees on ebatõenäoline, et tegelevad sellise tavaliselt mehelik sport nagu jalgpall.

Lõpuks, mõned inimesed on olnud olukordi, kus nende lahkumist soorollidest tingitud stressi palju - kas põhjuseks on asjaolu, et järgnev karistus oli tõesti karm, kas põhjuseks on asjaolu, et see tundus nii, sest see, mis juhtus perioodi isiklikku ebamugavust. Inimesed nende kriitiliste kogemusi soolise sotsialiseerimise võiksite esitada traditsioonilisi soorolle, sest negatiivseid kogemusi kõige selgemini söövitatud oma mälu. (Nii kaua kui see on midagi enamat kui hüpotees; Ma ei ole täidetud ühte uuringut, mis seda kontrollida.) Näiteks üks minu õpilased ütlesid mulle, et tema isa sünnihetkel sai nime Michelle ja onu nimega Nicole. Kui nad kasvasid üles, tõi see kaasa naljakas olukord. Tema sõnul on kaks kõige suuremat macho kõiki neid ta oli näinud minu elus (muide, nad muutsid nime "Michael" ja "Nick"). Ei ole välistatud, et selline kohustus traditsioonilise male roll on osaliselt reaktsioon naeruvääristamine, millega nad olid allutatud nagu laps. Mõned mu õpilased kirjeldasid, kuidas, tehes ise lühikeseks, mõne aja pärast nad teevad kõik endast oleneva, et need vastaksid naiste rolli. Siin on lugu üks neist:

"Ma olin kaheksa aastat vana. Koolis oli planeeritud karneval, ma nii väga tahtsin minna, ja mures, ja mu ema ütles, et lase mul minna, aga kui ma teen oma juukseid. Minu isa ei säästa raha ja võttis mind enda juuksur teha moes soeng. Aga kui ma tulin karneval ja kohtus mu ema, ta viskus pisarad ja hirmul karjuti isa eest, mida ta "lubatud juuksuri Lugeda last." ja neli nädalat olen vähemalt kord päevas võtta tänaval poiss. see oli siis ma otsustasin, et enam kunagi ei näe välja nagu poiss kasvab pikad juuksed ja hakkas kandma ainult kleidid. olin šokeeritud, kui lõpetas klassi kõik nõus, et olin "tõenäoliselt kümme last." "
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

N o n h ja n n e g e n d e r n s m n o r m M: y s t u n h ja s t s, o n a b r n e ja n ja u d e n t ja f ning istu s?

 1. Haigused autonoomse närvisüsteemi
  Autonoomse närvisüsteemi esindab ajukoores, hüpotalamuse piirkonnas, ajutüve, seljaaju; On ka äärealadel autonoomne süsteem. Esinemine patoloogilise protsessi kummalgi struktuure, samuti funktsioonihäireta nendevahelist ühendust saab kindlaks välimust autonoomse
 2. A. Drozdov, m. V. Drozdov. Närvihaiguste. hällid,
  Tundlikkus ja tüübid tundlikkushäirete. Tüübid reflekse ja nende määramine. Moodustamine vabatahtlik ja tahtmatud liigutused. Kuidas seljaaju. Ekstrapüramidaalseid ja selle häired. Struktuuri ja funktsiooni väikeaju. Tüübid kahjustuste väikeaju. Struktuuri ajus. ajutegevus ja võimalikud rikkumised nende funktsioonid. Iseloomulik sümptomid võita
 3. Organisatsiooni struktuur närvisüsteemi
  Struktuurselt isoleeritud kesknärvisüsteemi (KNS) ja perifeerse närvisüsteemi. KNS sisaldab peaaju, ajutüve ja seljaaju. Kõik muu kuulub perifeerse närvisüsteemi, mis on tavaliselt jagatud somaatiliste ja vegetatiivse (autonoomne). Somaatilise süsteem koosneb närve läheb tundlikud organid ja asutused mootor. vegetatiivse
 4. närvisüsteem
  KNS läbib teatud muutused raseduse ajal, mis avaldub moodustamisel ajukoorde aju rasedusdiabeet domineeriv, mis on keskendunud suurenenud erutuvus. Erutuvus on madalamate liigade kesknärvisüsteemi ja närvilised emaka seade on vähenenud, mis tagab selle lõõgastust. Veidi enne sündi ärevus kasvab, mis loob soodsad tingimused
 5. Yarosh AA .. Närvihaiguste 1985
  - Ajalugu siseturismi arendamine neuropatoloogiale. - Propedeutika närvihaiguste. - Anatoomiline eskiis. Mõiste fülogeneesi ja ontogenees Närvisüsteemi. Histoloogia närvisüsteemi. Perifeerse närvisüsteemi. Seljaaju. Väikeaju. Ajutüves. Subkortikaalsetes tuumad ja Ekstrapüramidaalsümptomite süsteemi. Aju poolkerad. Autonoomse närvisüsteemi. Kujundus aju ja seljaaju.
 6. Kesknärvisüsteemi
  On kesknärvisüsteemi (KNS) seotud aju ja seljaaju, mis koosneb hall ja valgeaine. Hallaine aju ja seljaaju - klastri närvirakkude kohese mõjusid nende protsessidega. Valgeaine - on närvikiudude närviraku protsesse, mis on uus kest-MÜELIIT (see kinnitub kiud valge). Närvikiudude sisestada
 7. Anatoomia NÄRVISÜSTEEMI
  Närvisüsteemi genereerib koostisega närvirakke ja nende protsesside (radade). See eraldatakse central (pea- ja seljaaju), perifeerne ja autonoomse närvisüsteemi. Ontogenetic aju on jagatud telencephalon (aju poolkera ja Subkortikaalsetes struktuurid - juttkeha), keskaju (visuaalne küngaste ja hüpotalamuse ja Subkortikaalsetes struktuurid -
 8. Hindamine aktiivsuse autonoomse närvisüsteemi poolt Holter
  On standard 12-EKG tunda märke ja hypersympathicotonia giperparasimpatikotonii. Tüüpilised sümptomid levimus toon sümpaatilise närvisüsteemi - kiirendus siinusrütm, suurendades amplituud P laine, T-laine lamedamad, vähemalt - segmendi depressioon ST. Parasümpaatiline toon kaardi kuvata aeglustumine siinusrütm,
 9. Anatoomia ja füsioloogia vegetatitivnoy NA
  Tunnused autonoomse närvisüsteemi sümptomid autonoomse närvisüsteemi on üks elemente närvisüsteemi, mis mõjutavad siseorganite ja veresoonte stabiilsus innervatsiooni näärmed, retseptorid, närvisüsteemi üldiselt ja skeletilihaste (troofilise). Tänu optimaalse koostoime endokriinse ja somaatiliste
 10. epidemioloogia
  Funktsionaalne häired veresoonkond on äärmiselt laialt levinud, eriti noorte ja keskealistel. Vastavalt paljude epidemioloogilised uuringud populatsioonides vegetatiivse rikkumisi märgitud 25-80% juhtudest. Üldstruktuur kardiovaskulaarsete haiguste NDC, mis põhineb vegetatiivse häired on
 11. cardiopsychoneurosis
  Neurocirculatory düstoonia sündroom ei ole haigus üksus, vaid üksnes peegeldab olemasolu sündroomset põhiseaduslike või omandatud autonoomne düsfunktsioon. Sünonüümid: vegetatiivse jõuetus, vegetatiivse veresoonkonna häired, dizvegetoz, amfodistoniya, vegetatiivse labiilsuse, autonoomne ataksia, düstoonia nevrovegetativnaya, simpatozy, vegetatiivse neuroosi, dientsefalozy. sündroom
 12. Häll. Närvihaiguste 2012
  Vastused rohkem kui 30 levinumaid küsimusi neuropatoloogiale Närvihaiguste. Ajalugu fülogenees närvisüsteemi närvisüsteemi ontogeny medulla Aju poolkera frontaalsagara parietal lobe temporaalsagara on mõhnkeha sügav refleksid. Uuring Ekstrapüramidaalsümptomite süsteemi. tundlikkust Uurimus autonoomse närvisüsteemi
 13. ROLL vegetatiivse närvisüsteemi impulsi juhtivuse seljaaju vigastus
  Arvestades, et mõistvalt närvisõlmedega paravertebraalsed kett vormi ja koosneb seljaajunärviga hulka külgmised sarve seljaaju, samuti ka ajukelmeteinfektsiooniga oksad (3,6,8,14,15,18,20,22), selgub võimalust impulsi ümbersõit haigestunud segmentideks kiududest sümpaatilise närvisüsteemi. Rakendades intensiivpüügimeetodite taastusravi
 14. Perifeerse närvisüsteemi
  Perifeerse närvisüsteemi - on osa närvisüsteemis. On väljaspool pea- ja seljaaju, annab kahesuunaline side keskne osa närvisüsteemi elundid ja süsteemid organismide-ma. By perifeerse närvisüsteemi sisaldab kolju- ja seljaajunärvid, sensoorne sõlmede kraniaalne ja seljaajunärvid, sõlmede (ganglionides) ja autonoomse närvisüsteemi (autonoomne) närvis
 15. patogenees
  Funktsionaalne häired on realiseeritud kujul rikkumisi funktsioone autonoomse närvisüsteemi, mis on reguleerivat mõju vereringe kaudu mõistvalt ja parasümpaatilise vaheseinad autonoomse närvisüsteemi. Mõjul etioloogilised tegurid ilmnevad lagunemist neurohormonal-metabolismi reguleerimisel tasandil ajukoorde, limbilise piirkonna ja
 16. Struktuuri limbilise ja autonoomse närvisüsteemi ja nende funktsioonid
  Autonoomse närvisüsteemi reguleerib kõiki protsesse organismis (funktsiooni kõik siseorganeid, säilitades homöostaasi) ja see täidab adaptiivne-troofilise funktsiooni. Autonoomne närvikiudude leidub kõikides kolju- ja seljaajunärvid. Autonoomse närvisüsteemi eritavad kesk- ja perifeerse ühikut. Kesktalitusest moodustavad kõik
 17. Aktuaalsed diagnoosi kahjustused
  Võita nii kesk- ja perifeerse närvisüsteemi häired sochetannye põhjustab somaatilisi ja autonoomse funktsiooni. Vegetatiivse häired on lahutamatu osa semiootika iga orgaaniline või funktsionaalne haigused, närvisüsteemi, kes on tihti väga esimene oma eelkäijad. Autonoomne düsfunktsioon kahjustustes perifeersete närvide esineda
 18. Autonoomse närvisüsteemi
  Autonoomse närvisüsteemi reguleerib tegevust siseorganeid, paiknedes erinevatel tasanditel seljaaju ja peaaju ning on esindatud sümpaatiline ja parasümpaatiline süsteeme. Mõistvalt posegmentarno keskused asuvad külgmised sarve seljaaju tasandil rinna- ja nimmepiirkonna toestik. Parasümpaatilise innervatsiooni annab keskused asuvad ajutüves