meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

4

Nagu nägime, on sisekõne tegelik kõne protsess läheb teadvuse, jättes talle vaid lõpptulemus - sisulist meetme sisu. Nüüd on silmas õpilase viimane toimib väärtus peidetud Loitsus kui see, mida on teatatud, kuid ilma sõnum protsessi. Selle tagajärjel kaaluda enesevaatluseks tegevus omandab funktsioonid ühte õigusakti mõtte, kui ta kirjeldab esindajad Würzburgi koolkonna "puhas mõte."

Nad kujutamise viimane kui protsessi juhitud ja juhindudes ülesanne voolav peidetud (introspektsiooni) ja samal ajal koos mõnede tema lähedased määratlematu teadvuse eesmärk tähenduses; ei see väärtus ei mõelnud protsess ei ole otseselt seotud enesevaatluseks mõned sensuaalne sisu. Kõik need omadused, nii salapärane, kui pidada esmane omadused mõtte, saada üsna selge omadustega nähtus, kui tundub viimasel etaan moodustamine vaimse tegevuse. Jah, see on määratud "trend", mida tekitab probleeme, kuna see probleem on tingitud pikka haridus muutub tema "zadolblennym" konditsioneeritud stiimul, jah, see võtab "no-kuju", sest tundliku materjali ammu kokku, segane, tegevus on tõlgitud teine ​​signaal süsteem ja ka siin enamasti kahjustata; skrytorechevoe, kuid see meede koos teadvuse selle eesmärgi tähendus, just sellepärast, et vähendada vorm on keeruline süsteem varasemate vormide ühendab tegevus on vähendatud selle täielikult kasutusele objektiivse sisu ja täielik väljendus kõnes; Tänu viimastel sovozbuzhdeniyu tegelikult olemas, kui vähendada tegevust.

Viga esindajad Wurzburg koolis ei olnud kirjelduses kuidas see välja näeb ka enesevaatluseks protsessi probleemi lahendamiseks - protsess vaimse tegevuse. See ei ole üllatav, et see kirjeldus on pidevalt kinnitanud eri uurijate poolt. Põhiline viga toetajad "puhas mõte" oli see, et nad arvasid, kirjeldus pinnale võetud iseloomulik oma olemuselt ja seega väike osa nähtus samastada kogu protsessi oma tegelikku sisu. Tegelikult olemasolevate vaimse tegevuse peaaegu kõik oma tegelikku sisu välja teadvuse, vaid asjaolu, et see on, ei saa korralikult mõista ilma teistega. Esindajad Vyurtsburgekoy kooli väitis koos sensatsioonijanune sellest, et osa "fenomen teadvuse" - ainult siis, kui sensuaalne elemente, või isegi ei saa vähendada selle "teadvuse" - kuid sensatsioonijanune tegemist on põhimõtteliselt piiratud psühholoogia otseselt vaadelda "teadvusnähte ".

Kuid isegi kirjelduses subjektiivne pilt mõtlemine esindajad Wurzburg koolis lubatud kardinal viga: nad ei ole isoleeritud (nagu selgitusi üsna möödunud) polarisatsioon iseloomulik vaimne tegevus, see jaguneb teemal mõelnud ja mõelnud selle teema. Kõik, mis nad ütlesid, kehtib ainult objekti mõtte - et mõtlesin - ei mõelnud ennast ideaalne teema suunatud tegevused on mõeldav sisu. Kuid nagu kõik "empiristid", nad ei tundnud põhimõtte suhtes, ega selle täiuslik tegevuse ja sõitis protsessi mõtlemine ja assotsiatiivne (need mõisted SELZ - refleksoidalnomu) taastamise mõtetes selle olulise sisu. .. Isegi selline eritingimusi usaldust, kahtlust, jne neid tõlgendatakse vaimus empiirilise psühholoogia - mitte kujul suhte subjekti objekti, samuti mõned "vaimse nähtused" - tunded, koos teiste "teadvusnähte" - mõtted.

Aga üks asi on tõlgendus, ja teine ​​- faktid. Assotsiatiivne voolu mõtteid ei välista oma sisemist polarisatsioon - sisu kohta mõtlesin ja mõtlesin selle sisu - ja fakt on, et kõik need ideed, lisaks mõeldav sisu, seal on ka mõte sellest - idee, mis tundub meile, et meie täiuslik hagi mõeldav objekti. Võite kuulutada see illusioon - nagu seda tegi "range" assotsianisty (David Hartley, moos Mill, E. Titchener), või vähemalt sama ranged kaasaegse vastased - Gestalt psühholoogid - kuid ei saa eitada selle olemasolu, vähemalt selle illusiooni. Ajalugu võitlus põhisuunad psühholoogia näitab, et see on sisu teadvus on alati olnud suurimaks väljakutseks loodusteadusliku seletuse. Aga ilma selgituse see ideaalne, ei ole vaimse tegevusega üldiselt otsis selgitust, sest tegelikult see on lihtsalt mõte, ajal, kui sisu on mõeldav vaid selle objekti.

Tracing moodustamine vaimse tegevuse ja selle ülemineku sisekõne, oleme suutnud selgitada, miks lõppkokkuvõttes vaimse tegevuse, kuna see jagab oma eesmärgi sisu ja mõelnud ja miks, siis on olulise sisu saab "meelteväliste" kujul, ning idee tundub enesevaatluseks midagi täiesti mõttetu.

Asjaolu, et tegevus, mis avab kell eelnevalt kindlaksmääratud mudel eeldab pidevat võrreldes seda mudelit; Teisisõnu, osa selliseid meetmeid kohustuslik osa hõlmab mitte ainult selle läbiviimisel ja selle järelevalve. See kontroll on eraldi tegevus, mis nagu kõik teised, on oma ajalugu. Üldiselt selle moodustumine toimub sama rada nagu põhi, operatiivset tegutsemist (operatsioon selles mõttes, et ta toodab kavandatud toote otse). Kuid teket kontroll on kiiresti ja sageli vähem tööd välja mõned sammud, sisestades samal ajal erinevates suhetes, et töö tegevust. Lõpuks, kui viimane on ainus mõeldav teema sisu, kontroll tegevuse, lõikamine ja muutuvad tundmatuseni, justkui täielikult ühineb tekkis tal mõte on sellest teemast sisu.

Jälgida seda protsessi selgemalt kaaluda juhul, kui mõlemad meetmed - ja töö- ning kontroll - moodustub uuesti. Niikaua kui uue hagi töötavad osalise viibib materjali tasandil, kontrolli tegevuse läbib oma arengus palju varem. Alguses on ka materjali (või teostunud) kujul: mudeli kontrollimiseks viisi ja korra selle kohaldamine antud ja määratud materjalist - vormis objektide (standarditele), joonised, skeemid ja skemaatiline salvestusi "mälestus kaardid," jne .. .; See on kontroll toimuks pealiskihi proovi väljundite ja tulemustega töötab samme.

Aga pärast mõningast arengut muster ei rakendata, kuid ainult "üritab silma": pilk proovi, õpilane tõlgib otsida ja hinnata nende vastavust. Siin on see iseenesest; kontrolli protsess on juba täiuslik primerivanie teha ainult "esitus". Kuigi kontroll - proovi ja juhiseid kord ja meetod selle kasutamine - on väliselt ja kontrollimeetmete ei saa ilma nendeta, siis üldiselt jääb materjali tase. Kui progressiivne assimilatsioon materjali kaob vajadus kontrolli ja üliõpilane saab neid kasutada ainult "mälu", kontroll tegevuse muutub täiesti täiuslik.

Esimest korda on vormistatud kujul täielik jagunemine üksikuteks operatsioonid, säilitades samal ajal selge teema operatsioonijärgne sisu. Aga siis tuleb tema edasisi muudatusi. Nendega seostatakse muutus tööetappidega. Viimati üldistatud ja seega stereo kirjutatud (nagu üldistus jaotamise koosseisulise tähendab tegevust), ja see toob kaasa sama kontroll muutus toimega. Stereotüübid luua soodsad tingimused vähendamine, mis ideaalne mõju ilmneb vajadus (sest puudub vajadus teha kõiki toiminguid, kui tulemus eelnevalt tuntud varasemast kogemusest). Reduction kontroll tähendab primerivanie proovi protsess ja tulemused tööetappe enam läbi viidud, kuid ainult tähendas (samuti tänu selle standard ametid). Tulevikus automatiseerida kiiresti primerivaniya protsess täielikult välja teadvuse ja seejärel kontrollida enesevaatlus ei ole enam eristatav taju tehtavast tööst ja vähendada selle järelkontrolli. Action kontrolli muutub arvesse, et otsene vaatlus (sisevaatlus) tundub mõned meie lähim määramata aktiivsus pool (meie) äritegevusest.

Kui työväenliikkeen läheb tase äikest häbelik kõnes, selle olulise sisu tundub kujul kõnes väärtusi. Nüüd tähelepanu muutub see tähelepanu objektiks, mis on esindatud suurepäraselt. On märkimisväärne lähendamist objekti olemus ja iseloomu suunatud tähelepanu talle. Kuid põhisisu töötab samme, antakse tähenduses kõne koos tegemist teadvusse kui midagi välist, ja selles mõttes on vastu suunatud tähelepanu talle.

Enamikul juhtudel on järelevalve käigus ei ole reguleeritud spetsiaalsete verbaalne töö läbi ja üle verbaalne vorm tööetappidega kujul "primerivaniya silma" eespool kirjeldatud. Kuid selline ümberkujundamine täiuslik "silmade efekti", mööda erilist kõnes kaevandamisest erakorralise määral soodustab spontaanset, vastutusvõimetu selle täitmist. Kui lisame sellele, et "primerivanie silm" on levinud väga suur hulk erinevaid tegevusi ja seega enamikul juhtudel üle nende varasemaid kogemusi juba valmis kujul, siis saame kergesti aru, miks konkreetne sisu selle kontrolli meetmeid nii unustanud, et küsimus "iseloom" tähelepanu on ikka üks segane küsimused psühholoogia.

Lõpuks, kui tööoperatsiooni suundub sisekõne, muutub see automaatne protsess, mille täitmise kustub teadvuse. Enne enesevaatluseks teenib ainult lõpptulemust tööetappidega sisulisi sisu on meeles ilmub kohe objektina. Koos temaga, kuidas helistada Selle objekti, on tähelepanu kogu oma ajaloo kindlalt sellega seotud. Nagu juba varem redutseerida tööpäeva tegevus jälgimine, tähelepanu nüüd avaldub ravis objekti ajal selle esinemist, ning nüüd on eristamatu - enese tähelepanek, muidugi - alates lihtsast teadlikkust selle sisu. Seega ideaalis teema ja keskenduda peaaegu sulanduvad ühte sündmust ja olla kaks lahutamatut, kuid eristatav teda. Tänu erivorm, mille eesmärgiks ilmub nüüd meelt - kui objektiivne väärtus kõne - need erinevad osapooled esindatud kaks külge mõelnud: objekti mõtete ja mõtlesin, et objekti.

Niisiis, lõpuks kaks suhteliselt sõltumatu tegevus - tegevus komponente, et harida eelnevalt kindlaksmääratud mudel - kujunes kaks külge vaimse tegevuse. Kuna see viimane ja kahestunud ajal ilmneb ühel pool sellest on vähendatud sisulist sisu see "meelteväliste" vormis kõne väärtusi, teisel pool on vähendatud "puhas" tegutsema tähelepanu mahajäänud enesevaatluseks igal erinevat sisu.

Nagu täiuslik tegevuse suhtes, mille eesmärgiks on tuntud objekti, idee on saadud ainult moodustamine vaimse tegevuse mudelist. See esineb ainult inimestel. vaimse; sisemine plaan iseseisva tegevusvaldkonna koos taju, on võimalik ainult tuginedes kõne, teine ​​signaal süsteem. Loomadel seda ei ole olemas, ja nad ei saa olla vaimse tegevuse. Kogu vaimse elu loomade kasutusele nii taju ja piiratud neid. Moodustamine uusi meetmeid, mida nad on kaks võimalust: kas katse-eksituse meetodil, mille järkjärguline ebaõnnestunud klassifitseerimine või põhineb tajutav õige tee objektide vahel; Mõlemal juhul kontroll vaid tugevdamist või tugevdused. Isegi imitatsioon on loomad ainult üks vahendeid teise tee: vaadates teiste loomade märkmed (võimaluse piires) objekti tee - tee, mis on iseenesest muul ajal - ja siis kordab ta füüsiliselt. Ükski tegevus ise, ega selle tulemuseks kontrolli mustrite ei ole.

Faktid nn ratsionaalne probleemilahenduse loomad vaieldamatult tõestada, et nad on täiuslik tegevuse taju. Aga need ühised tegevused on midagi, kuid enam-vähem täielik jälgida tee füüsilise tegevuse abiga silma liigutused, või üldiselt võib öelda, et "tähelepanu keskpunktis" valdkonnas taju. Järelikult need liikumised ei saa pidada ideaalne mõtteid (kuigi nad täidavad sarnaseid rolli - see on samasugune, kuid mitte homoloogiline kasvatus). Seega, loomad ei ole mingisugust uute meetmete mudelist, kas vaimse tegevuse ja nende ühist tegevust selles valdkonnas taju ei ole sisuliselt mõtte. Loomad ei ole mõtted.

See tuleneb tõsiasjast, et hagi antud proovis väljendab sotsiaalset laadi inimeste õppimist ja kontrolli selle mõju - tüüpiline sotsiaalse seoses selle mõju: nii kui teiste inimeste ja abiga see kriteerium. Kõik see viitab see teine ​​signalisatsioonisüsteem, kõik loom kadunud.

Niisiis, lõppfaasis teket sisekõne, mille tulemusena taganemise teadvuse kõne protsess, nii kompleksi komponendid inimtegevus, tema töö ja kontrolli ühendamise ning muutuda erinevaid aspekte üks nähtus: esimene - materiaalses sisu tegevuse mõeldav meelteväliste midagi ei psühholoogilised ja teised - on mõelnud selle eesmärgi sisu, mis tundub midagi psühholoogiline fakt, kuid "aga" mõttetu. Ja olukord on selline, et mõte enesevaatluseks avaneb ainult nii: kui tegevus ei ole veel jõudnud lõppfaasi, tundub väga erinev nähtus, protsessi teket, mis tõesti ühendab need erinevad nähtused on väljaspool enesevaatluseks. Kui uuringu mõte on piiratud objekti lõplikku vormi vaimse tegevuse ja meetodi järgi - self-observation, see on paratamatu ja "loomulik" kogemus järgmised ajalooliselt tuntud arusaamatusi.

Üks neist arusaamatusi on see, et kaaluda ideed "empiirilise" kui nähtuse sisemine kogemus ja seega kui raha valmis nähtus (muidu, ma kordan, see ei ole avatud self-observation), leiame midagi, kuid teadvuse tema ideaalne tegevus. Kuid see on nii mõttetu, et esindajad klassikalise associationism võiks õige seada nõuet või täpsustada selle sisu aktiivsus, või tunnistama, et see langeb kokku sellega, teadvuse tuntud teema sisu on midagi muud kui tema välimus teadvuses (Jem Mill).
Kuid küsimus on see argument muutub iseenda vastu associationism; otsese pildi selgeltnägija elu on kuulutatud illusoorne võrreldes üks, mis on ehitatud vastavalt assotsianisticheskoy teooria ja see pilt teeb assotsianisticheskaya kõik teadvuse, sealhulgas muidugi, ja mõtlesin, ja mõtlesin, grand "polyparies pildid" (I. Kümme) - ja seega kasutu bioloogiliselt mõttetu ja arusaamatu dubleerida materiaalses maailmas.

Teine arusaamatus, et seoses idee subjektiivselt avatakse selline "puhas" kujul, verbaalne väljendus tundub midagi välist ja vabatahtlik, mõned tavalised verbaalne kest. See ei ole üllatav - hilisema häälsõnumi ei ole, et kõne kohta, mille alusel see idee on välja töötanud ja teiste kõnes, et postitada festum aruanded mõtteid oma eesmärgi sisu, nagu igasuguse välise objekti enda jaoks. Kui me tagasi pöörduda, lähtudes käesoleva mõtte ajal loodi, siis jälle tundub meile just nagu me oleme, mitte aga idee ja selle olulise sisu - väärtus kõnes, mitte sisuga mõtte. Ma arvasin, et kui spetsiaalne element seletus kaob ning probleem psühholoogiline ümber keelelise. Geneetiline suhet kõne ja mõtlemise lõigatakse ainult järjestikuseid samme moodustamise vaimse tegevuse ja selle järjestus on sarnasus teatud sündmuste ainult liiklejaid oma tegelikku seost.

Kolmas arusaamatus on, et olulise sisu inimtegevuse tunnustatud sõltumatu nähtus - tegevus õiges mõttes - ja ta vastandas oskusi (nii tegelik psühholoogiline nähtus). Oskusi ja võimeid (tuntud toimingu sooritamiseks) ei loeta omane tegevus, kuid eraldi nähtus, vaid on seotud action, kuid täiesti erinev ta. Toimel teema, kui nähtust välise maailma ja võimeid ja oskusi nähtuste taas leidnud absoluutse vahet. See on psühholoogiliselt laastavalt oskusi ja sulgeb tee objektiivne uuring psüühiline nähtused nagu inimese tegevuse eesmärgi sisu on võti selles uuringus.

Seega kõne on objektiivsete tegevus, muutudes sisekõne, lõheneb ise vaatlus paar nagu sõltumatud nähtused: eesmärk tegevuse objektina mõte - mõtles selle objekti - verbaalne väljendus see idee. Seega tekib vale probleem: puhas mõtte ja mõtete väljendaja kõnes, väärarusaamad, et vaimne tegevus on nähtus, mitte psühholoogiline ja et see ei ole teema üldine psühholoogia. Kõik see tuleneb asjaolust, et psühholoogiline reaalsus tunnistab ainult seda, mida on leitud self-observation; selle taga peitub nn "pöialt", st subjektiivse-idealist subjekti mõistet psühholoogia - .. veendumust, et ainult "teadvusnähte", avatud enesevaatluseks, moodustavad tõelise ja kogu sisu psüühiline nähtused. Aga, nagu me oleme näinud, praeguse sisuga vaimne tegevus ei leia ise tähelepanek. Ainult eesmärk geneetiline uuring võimaldab määrata selle tegelikku sisu ja samal ajal mõista, miks ta kutsuti enesevaatluseks ühes või teises vormis. Ainult moodustamine vaimse jälgitavad vähemalt üldiselt, kuid algusest lõpuni, võimaldab meil mõista, millist psühholoogilist protsessi peamised omadused, eelkõige, et mõista, kuidas mõtteviisi, et see on tegelikult, miks see näib Sellisel kujul.

Ja see on üks tähtsamaid teoreetiline analüüsi järeldusi tekke vaimse tegevuse. Praktilisel järeldused Käesolevas artiklis, ma ei ütle. On selge, ja nii, et teadmisi selleks ja meetodid teket kvaliteetsest vaimse tegevuse avab võimaluse süstemaatilise väljaõppe ning vajadusel - enese korrektsioon.

Selgitatakse tegelikku sisu vaimse tegevuse - mitte ainult võime teha sisulist tegu meeles, vaid ka sellega seotud mõtteid selle tegevuse - on esimene samm käsitledes, kellega hakkasime Käesoleva leiutise küsimusele konkreetne sisu vaimne tegevus.

Teine samm oli määrata psühholoogiline mehhanism pilte. Üleminek vaimse tegevuse pilte üherealine teadus ei ole kerge ülesanne, kuna pilte teatud mõttes vastupidine efekt: tegevus - protsess pilti - midagi ühekordne, staatiline; pildi objekti suunas tundub tegevus, mis on vastu käesoleva hagi. Aga teisest küljest, kajastavad esemed, mida toodetakse tegevus ise on peegeldus baasil moodustatud meetmete objektidega. Küsimus on selles, kuidas pilt on moodustunud põhineb tegevus.

Kujundamisel pildid, sensuaalne ja abstraktne, eriti mõisted on eksperimentaalselt uuritud meid materjali kooli mõisted ja üldistatud pildi taju, [17] [20]. Põhijooned see protsess väga selgelt propageerida moodustamine mõistete kõige arenenum ja tükeldasid kujul pilte, mis on põhjus, miks me nüüd elama.

Peamine viis moodustada mõisted laps meie ühiskonnas - see on võimalus koolihariduse. Selle koolituse sisu uus mõiste, selle olulised omadused algusest peale otseselt määratud. Siiski mõiste täielikku pilti moodustub tavaliselt kohe, vaid järk-järgult, selle käigus oma taotluse. On teada, et imendumist ja automatiseerimiseks see protsess põhjustab asjaolu, et mõiste lõpuks hakkab justkui otseselt tajutav materjalis. Aga moodustamise see "taju" ja selle mehhanismi jäi teadmata. Kuna tahtsime tulla moodustamine mõistete kuulub nimelt vaimse tegevuse, mille põhjal, vastavalt meie oletus liitke need mõisted, see oli eriti oluline, et teada saada, milles on probleem, mis on lahendatud kasutamise kontseptsiooni omadused (sest kasutada mõisteid võib olla väga erinev); Milliseid konkreetseid sisu rakendamise meetmeid nende sümptomite (nagu ka märge tegevus, mis ei ole alati nii, enamasti ei avalda oma tegelikku sisu); Mis muudab need meetmed peaksid kuuluma gruppi kasutatakse jooni täielikku pilti. Varasemad uuringud on näidanud, et see juhtub, kuid ei avaldanud, kuidas see juhtub.

Analüüsitakse psühholoogiline olukord alguses õppimise uus kontseptsioon, jõudsime järeldusele (mis samuti läbinud eksperimentaalne kontroll), et tingimused põhikooli esimese tegevuse kohta, mille alusel moodustamine mõistete, vähemalt alguses, on kasutada oma märke (meenutavad, et nad märgitud alguses), et otsustada, kas kõnealused materjal on üks nähtusi ulatusse see kontseptsioon. Ainult siit järgmisi täiendavaid järeldusi selle materjali. Action tuvastada teatud funktsioone betooni materjali ja murrab selle materjali teatud kontseptsiooni me pani aluse viimase moodustamine. Lisaks põhineb asjaolul, et teket mõisted esineb moodustumist Selle tegevuse ning viimane täidab ülalkirjeldatud moodustumist kuidas me tegutsema selgitada iseloomulikud tunnused uue kontseptsiooni kavandatud järkjärgulise välja töötamisel. Sel viisil me hoida käigus kogu protsessi enda kätes. Kirjeldus on erilist huvi selgitada mehhanismi moodustamise pilt, nii et me oleme veidi täpsemalt ja puhtalt praktilised, nii et rääkida, metoodiline plaan määrab protseduuri etapiviisilise trenni määratud toimingut.

Esiteks, üliõpilane selgitatakse üksikasjalikult, mis on uus nähtus (mõiste, et me tahaks moodustada), millised on selle tunnused ja kuidas neid otsida kavandatud materjal. Siis lubas üliõpilaspileti, millel need omadused on kirjutatud ja nummerdatud kolonni (realiseerumisele need süsteemi funktsioone, ning mõnedel juhtudel - märgid ise). Kasutades seda kaarti, üliõpilane valjusti analüüsitakse kavandatud materjal, mis on loodud olemasolu või puudumine nende funktsioone ning seda tehakse üldine järeldus: sobib või ei sobi see eriti nähtus oleme huvitatud mõiste. See oli laval teoks tegevus.

Toimingut korrati mitu korda kaardi, rangelt pidev moel spetsiaalselt valitud, vahetades regulaarselt materjali. Sisu kaarte kiiresti pähe ning tudeng varsti enam seda kasutada. Siis kaart eemaldati, kuid jünger nõudis: valjusti omakorda kutsungid ja eraldi, rangelt järgides sama protseduuri, et analüüsida uut materjali. See oli toime tasapinnaga valju kõnet.

Kui see tegevus hakkab kulgema ilma probleemideta, uued tingimused olid seatud. Uuringu läbiviija nimetatakse ainult märk number (kaart) ning tudeng tuli vaikselt meeles pidada seda funktsiooni, proovige seda vaikselt materjali ja anda valjusti Ainus järeldus: on tõendeid või mitte; järgneb omaduste kogum teha üldist järeldust. See protseduur annab üksikasjaliku meetme rakendamiseks nende endi jaoks ja nende üle kontroll.

Millal ja selline tegevus hakkas toimuma sujuvalt ja kiiresti, siis kaotab näitavad mitmed märgid ja vaja eraldi vastust igale neist. See avas tee vähendamiseks ja automatiseerida meetmed, et varsti ründab. Vaimne tegevus (kohaldamise mõiste märke) möödunud valmidusastme.

Varsti on omandamas selline: tutustuttavalla materjali üliõpilane tunnistas kohe soovitud mõju - näiteks mitmeid esemeid suhtes, poolitaja, teatud tüüpi arhitektuuri jms - või niipea, kui oleks ilma analüüs näitas puudumine ... Kontseptsioon kui ta tegutses otse tema ees teatud teostus. Alles siis, kui katse nõutav test, tudeng asus isolatsiooni eritunnused see kontseptsioon.

Kuidas voltida ja pöördus "otsene taju" kontseptsioone? Alates protseduuri kirjeldus on selge, et lõpus koolitust ka üldistatud, üle sisemise plaani, lühike ja automatiseeritud tegevus eksida teadvuse. Selgus viiakse peidetud mehhanism, mis koheselt käivitada nii kiiresti kui üliõpilane tuttav materjal, siis sattus konditsioneeritud stiimul. Protsess on automatiseeritud, läbipaistev õppija, tuues meelt ainult oma toodet. Ja seda toodet on ilmunud kord, olid nähtuse eripärasid samal ajal, mitte üksinda, ja mitte üksteise kõrval, samuti objekti omadusi raha ja seetõttu tervikuna.

Seega leiti, et mõiste täieliku kujutise saadakse siis toimega mille põhjal on moodustatud, mille järkjärguline täpsustamist, muutub ta üldistatud, lühendeid automaat ja alateadvuse vaimse protsessi. Vaimne tegevus sellisel kujul on psühholoogiline mehhanism abstraktne pilt mehhanismi selle kujunemise ja eksistentsi jätkumist.

Pilte taju ehitatud sisuliselt samamoodi, kuid lähtudes meetmed, mis võivad olla või ei liigu kõnes kaevandamine. Sellistel juhtudel meetmeid, mille eesmärk on selgitada omadused asju küündivad spontaanselt ja ei liigu vaimses plaanis, kuid jääb valdkonnas taju. Alguses nagu õppetegevust ka materjali looduses - .. See tunne, treimine jne Nad on alati kaasas silma ja viimane järk-järgult õpib jälgida, kuidas materjal pidi teadus. Siis tuttav ja stereotüüpne liikumised vähenevad jälle ja lõpuks piisavalt visata pilguheit tuttav tunnuste kogum objekti või tuttav olukord teha kohe, kui teatud terviku.

Pärast õpinguid psühholoogiline mehhanism mõtte ja kujundeid, vaimne tegevus tundub meile mitte ainult era- nähtus, vaid ka kujunemine ja seejärel varjatud mehhanism muu psüühiline nähtused. See näitab konkreetse sisu vaimne tegevus: see on midagi enamat kui komplekt välise eesmärgi meetmete, on muutunud ideaalne ja eelkõige vaimse tegevuse. Seega moodustamise korra ideaalse tegevus toob meid tagasi Marxi valemit:

"Ideaalne on midagi muud kui materiaalses maailmas peegeldub inimmõistuse ja tõlkis." 8 Nüüd õpib protsess "ümberistutamine ja ümberkujundamine", hakkame mõelda just psühholoogiline sisu. Iga samm on eraldi vorm peegeldus - tegevuse objekti ja ise - iga üldistus, iga lõigatud, iga uus tase areng tähendab täiendavaid muudatusi igas vormis. Valminud samm ei kukkuda, kuid eemaldada vormi tõusev süsteem, taga seisva raha komponent tegevuse ja põhiosa selle psühholoogiline sisu. Põimunud kajastatud ning muutnud vormid algmaterjali tegevus nii raske, et on tõeline labürint. Ainult tänu Ariadne lõnga järjepideva töö läbi põhiparameetrite ja näitajad on meil võimalus mitte ainult jälgida muutuse mõju, vaid ka nende juhtimiseks.

Tegelikult on see väheneb ja põhisisu esitlust.

Moodustamine vaimse üldiselt ideaalne tegevus on aluseks teket muu psüühiline nähtused. Aga kuna need ideaalne tegevus on midagi muud kui materjali tegevusi, mis on üle läinud plaani ning peegeldavad korduvalt muudetud, geneetiliselt ja funktsionaalselt ühtne süsteem kajastuvad kõik need vormid eesmärk tegevust ja on konkreetne sisu vaimne aktiivsus, taga peidus erinevaid vaimse nähtused.

Astmelise teket ideaalne, eriti vaimne, tegevus seob vaimne tegevus koos välise, objektiivselt, materjali tegevust. See on võti mitte ainult arusaam vaimse nähtusi, vaid ka praktilise meisterlikkust neist. Protsessi moodustamine vaimse tegevuse on täiesti deterministlik - süsteemi nõuded tegevus, ühelt poolt, süsteemi tingimustes ja meetodid, mille abil sellist hagi võib esitada kuni teiselt poolt. Teadlikkuse vajalike sammude kuju all etteantud tingimus on, et tegelikult ainus vahend analüüsi ning tõend selle olemust. Aga muidugi on teadmised nähtus on samal ajal kapten neid.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

4

 1. Sotsiaal-kultuurielu isiksuse tüpoloogia strateegiad
  1. elu heaolu strateegia (omandamise mater. Values) 2. eluliselt strateegia edu (edu, kasv) 3. täitmise strateegia
 2. Research strateegia ja moodustamise avalduse
  Meetod vaatlus- ja tuvastamine eksperiment - seda teostust põhjendus teadusuuringute strateegia. Moodustavad eksperiment on rakendamisel uute teadusuuringute strateegia psühholoogia - valtsimine (geneetiline) uurimisstrateegiad 3. Viimastel uuring psühholoogia selgitamiseks ja moodustavad eksperimendid kombineeritakse sageli,
 3. Geneetiline strateegiad genoomi DNA viirused
  Protsessis replikatsiooni DNA viirusi sisaldava täita mõned sammud, mis on puudu viiruse genoomi RNA. Enamiku DNA viiruste geneetilise strateegiate hulka: DNA viirus transport tuuma ja algatamise transkriptsiooni DNA, mis lisaks induktsiooni transkriptsiooni viirusgeenid, rakkude ettevalmistamisel DNA viiruse replikatsiooni DNA dubleerimist
 4. Kord kogemus soolisi erinevusi
  Tulemuste kohaselt 30. õpilast jagati kahte gruppi 15 meest ja 15 naist võrra ning iga määrati tulemusi. Tulemuste kohaselt oleme kindlaks näitajad A, B, C Indicator A - on töö ja õppida, kiirus - see on sotsiaalse elu, indikaator S - puhkus. Nende näitajate poolest oleme arvutatakse hinded. Pärast tulemuste saavutamiseks
 5. Mõtteid ümberkorraldamine Nõukogude haridussüsteem
  Meie ühiskonnas on kvalitatiivne nihe tootlikud jõud, üleminek intensiivne areng ühend tegelikult eeliseid sotsialismi saavutusi teaduse ja tehnika revolutsioon. See eeldab, et kõik osalejad sotsiaalse tootmise kõrgem haridustase ja üldkultuuri ja seetõttu seab kogu haridussüsteem ja kasvatamisel uusi väljakutseid.
 6. Peamised psychodiagnostic meetodite uurimine sooliste erinevuste
  Küsimustik meetod tuvastada indiviidi enese esitlus strateegiaid riided. See küsimustik meetodil välja töötanud EA Petrova. See koosneb 13 küsimust koos valmis valik küsimusi. Küsimused on seotud kõige levinum oluline protsesse, mis tegelevad mood. Isik kutsutakse vastata küsimustele, mis iseloomustavad tavalisel viisil kleit erinevates olukordades. tõlgendamine
 7. Uuring soolisi erinevusi eneseteadvus
  Rühmades õpilaste teise, kolmanda, neljanda aasta eriala psühholoogia, taastusravi ja sotsiaaltöö, kus proovide arv üliõpilasi on kolmkümmend inimest. Kuusk oli määratud, et uurida, kas erinevused eneseteadvus olemas. Selleks, et teha kindlaks, kas esineb soolisi erinevusi spetsiifika suhtes režiim (lisa A) õpilased olid
 8. viited:
  1 samuti. A. Shalimov, VV Grubnik, A. Tkachenko, OV Osipenko "nakkustõrje kirurgias" 1998 2 "nakkustõrje" - teadusajakirja 1999. 3. Afinogenov G. E . põhimõtted antiseptikumid süsteemis võidelda haavainfektsioo // strateegia ja taktika kohaldamisel antiseptikumid meditsiinis: Proceedings of the Intern. Conf. Vinnitsa 2000 4. Kaputsky VE Sobeschuk OP, Slabko JH,
 9. Praktiline uuring sooliste erinevuste psühholoogia FASHION
  Osana sellest väitekiri oli eksperimentaalne uurimus. Eesmärk: eksperimentaalne uurimus soolisi erinevusi eneseteadvus. Research eesmärki: 1) selgitada välja, kas on soolisi erinevusi spetsiifika osas mood. 2) võrrelda tulemusi teoreetilise oletus. Objekti Uuring: Mood psühholoogiline nähtus
 10. Basic teaduslikud tulemused, mis on saadud taotleja isiklikult, ja nende teaduslik uudsus
  Esitatud tõendeid, mis laadi raskused erialase töö õpetaja määrab taseme tema professionaalsust ja millel on oluline mõju kvaliteeti ja kvantiteeti tööd õpetaja jõudlust. 2. On näidatud, et esinemise piiranguid määratakse ühelt poolt, uued õppe- ülesandeid, mille suur ebakindlus, teiselt poolt,
 11. Strateegia ja taktika korraldamisel liikumine
  Aluseks on määratletud (bioloogilised ja sotsiaalsed) liikumise strateegia motivatsiooni ning iga konkreetse mootoriga tegu on samm selle probleemi lahendamiseks motivatsioon, t. E. lahendada mingi probleem või vahepealne eesmärk (AS Batu OP Tairov, 1978). Vastavalt taktika mõista konkreetse plaani liikuma, liikumise programm ja meetod selle rakendamist, võttes arvesse tähtsust signaali
 12. Määrused kaitsmise
  Raskused moodustamise protsessi õpetaja professionaalsusest tekkida lahendamise protsessi, vastuolusid "mees - elukutse" ja tegutsema puudumine või puudulikkus õpetaja professionaalsuse arendamiseks struktuurid, mis takistavad isiku tegevus ja viia peatada ja pisarad, vead õpetamist. Olemus raskused on märkimisväärne mõju sellisele
 13. Praha (esmane angioplastika patsientidel üle ühenduse üldiste haiglad spetsialiseeritud PTKA Units või ilma Emergency trombolüüsi, n = 300)
  Eesmärk: määrata kindlaks parim strateegia raviks ägeda müokardiinfarkti hospitali, kus see on võimalik sooritada perkutaanne koronaarangioplastika. Uuring: Mitmekeskuselise randomiseeritud. Patsiendipopulatsiooni: ägeda müokardiinfarkti (reljeefi ST), haiglaravil esimese 6 tunni haiguspuhangut haiglas kus on sekkuvate südame hoolt
 14. Kolmas samm: invasiivse strateegia
  Südame kateteriseerimine on soovitatav vahendina haiguste ennetamiseks tüsistusi ja hinnatakse edasilükkunud ennustus. Vajalikkus ja kiireloomuline invasiivse strateegia sätestatakse pärast ohu määratlemisel ning määrates patsientidele üks kolme rühma: konservatiivne, alguses invasiivsed või kiireloomuliste invasiivsed. Konservatiivne strateegia patsiendid täielikult vastama järgmistele kriteeriumidele,
 15. Mõiste individuaalsust
  Inimese individuaalsus avaldub nii temperament, iseloom ja eripära huvi, kvaliteedi tajuprotsesside ja luure, vajadusi ja võimeid, mis on määratletud kui unikaalsust üksikisiku psüühika ja isiksus, tema omapära. Eelduseks teket isiksuse on anatoomiline ja füsioloogiline kalduvused, mis on transformeeritud protsessis haridus, sotsiaalne
 16. Mõiste individuaalsust
  Inimese individuaalsus avaldub nii temperament, iseloom ja eripära huvi, kvaliteedi tajuprotsesside ja luure, vajadusi ja võimeid, mis on määratletud kui unikaalsust üksikisiku psüühika ja isiksus, tema omapära. Eelduseks teket isiksuse on anatoomiline ja füsioloogiline kalduvused, mis on transformeeritud protsessis haridus, sotsiaalne
 17. Ennetamine alkoholism
  Seal on 4 peamist strateegiat ennetamiseks alkoholism. Esimene - riiklik poliitika alkoholi kuritarvitamise vältimiseks, sealhulgas õigusaktide maksustamine, piiramine alkoholireklaami, aeg ja koht alkohoolsete jookide müüki. Teine eesmärk on avalikkuse teavitamine terviseriske alkoholi, psühholoogiliste ja sotsiaalsete kahjudega. Kolmas strateegia -
 18. Peamised põhimõtted ja strateegiad tegevus seoses enesetapuohus
  Enne esitatud eritoetust, pea iga rank tuleb meeles pidada, et tema töö, ta peab toetuma aluspõhimõtted suhteid inimese risk enesetapu: ärge lükake inimene, kui ta otsustas, et jagada teiega oma probleemidega ei paku mida ei suuda tagada; Jää rahulikuks ja ei hinnata; rääkida siiralt.
 19. Psühhofüsioloogilist mustrid AK
  AK psühhofüüsikaliste seadused põhinevad tegevuse funktsionaalse asümmeetria aju poolkerad (FAP) ja kajastavad suhete arengu tase ja tüüp AK FAP. Tuginedes erinevat laadi mõtlemist, õppimist, ärevust, pead valima strateegia ja tehnoloogia areng AK. Nii, see on soovitatav, et õigus-aju inimestele, kes õpivad erinevaid AK kasutades loominguline mõtlemine
 20. Uus moslemi Tatarstan: küsimus moodustamine sotsiaalsete rühmade
  Uus moslemi Tatarstan: küsimus teket sotsiaalse