meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

3

Ühine alusel vaated Leontiev ja tema töötajad oli uurida vaimse elu kontekstis konkreetne, väline, objektiivne tegevus. Ja muidugi, et aja seega suurenenud soov - kaaluda ja kõige vaimse toimib kujul konkreetse objekti aktiivsus teema. Läbides pika protsessi selgitamisel üldine probleem, lühidalt kokku võtta selle tulemusi.

"Erieesmärk aktiivsus teema" - säte, mida kohaldatakse psüühilised funktsioonid on nõue, et neid mõista kui protsessi lahendamise erinevaid probleeme. Protsessi probleemi lahendamisel seisneb sihipärane ümberkujundamine tooraine ja ümberkujundamine on saavutatud abiga teatud teema tegude meeles. Seega - esimene psühholoogiline probleem seisneb selles, kuidas need tegevused kuuluvad meie vaimne tegevus ja mis kõige tähtsam, muidugi, kui teket uus konkreetse psühholoogiline protsess.

Sest see on hüpotees etapis moodustamine vaimse tegevuse. Tema põhiline seisukoht on, et vaimne aktiivsus on tingitud ülekande muud materjali tegevuskava kajastada - taju plaani, ideid ja kontseptsioone. Protsessi see ülekanne on teinud läbi mitmeid etappe, millest igaüks on uus peegeldus ja paljunemist ja tegevuse süstemaatiline ümberkujundamist. Selleks, et mõista erinevaid koob neid erinevaid muutusi, peame meeles pidama, et nad on jaotatud nelja peamist omadused inimese tegevust. Igaüks neist omadustest on mitmete näitajate ja seega on nn eraldi parameeter nähtuse, antud juhul - inimtegevuse parameeter.

Iga parameetri kindlapiiriline tegevust iseloomustab mõni indikaator ja näitajate kombinatsiooni igati iseloomustab raha meetme vormi tervikuna. Seega on tulemus sama sisulisel sisu võib läbi viia erinevates vormides. Isegi üks ja sama isik, me tavaliselt arvates on mitmeti (kuigi iga kord, kui see toimub muidugi ainult üks neist). Need erinevad vormid sama tegevuse on teatud funktsionaalsete ühendus, mis samal ajal nad on geneetiline seos. Nimelt täielikku toimet kõrgemat järku ei saa eksisteerida ilma sõltuvust varasemad vormid sama ja lõpuks oma algsel kujul. Viimane on tegevus, mis tuleb teha täielikult oma tegevuse välise, meeleliselt tajutav materjal protsessi.

Nelja peamist omadused inimtegevuse, tema neli parameetrit, mis on: millisel tasemel see toimub, näitab selle üldistused, täielikkuse tegelikult teostatud tehingute ja mõõta selle arengut. Esimesel parameeter on kolm näitajat, meetmed kolmel tasandil: materjali objektide (materjali või pildid), käed-vabad kõne (puudub otsene teemad) ja meeles; Ilmselt need tasemed on planeeritud Põhi Tulemus sammud teele oma intellektuaalse teket. Ülejäänud kolm parameetrid määratlevad meetme kvaliteedile: see on seda suurem, mida rohkem üldistust vähendamise ja arendustegevuses (mis kõik muidugi ainult tingimustel, mida arutatakse allpool).

Kuna me tahame, et vastata küsimusele, missugune on vaimne tegevus, ja selleks on vaja kõigepealt näidata, kuidas baasil materjal tegevuste osas muutub tema vaimse vormi, et tulevikus me keskendub peamiselt muutused tegevuse kaudu taset (mis samuti aluseks on järkjärguline moodustamine vaimse tegevuse). Muudab tegevust teiste parameetrite tähistab üksnes seoses nende taseme ning piiratud mahus.

Praegu põhineb mitmetel eksperimentaalsete uuringute kohta erinevatel materjalidel, erinevas vanuses, normaalses ja vaimselt alaarenenud laste moodustamise protsessis vaimse tegevuse esitatud järgnevates form3.

1. Iga uus koolitus, seda isegi poolt "pimedad katse-eksituse meetodil", viitab mõned tutvust töö ja hakkab temaga. Kuid tänu sellele, praktiline tutvus töö sel ajal veel, moodustavad esitus ülesanne, sest kui see oleks täis, siis on alati ainult ebalev. Nii me kasutasime ja tähendas see etapp: koostamise staadiumist esialgse idee seadistus [15]. Kuid edasised uuringud [17] on näidanud, et "esitus" on ebasoodne vormis osalemist ülesanne juhtida uut meedet. Lisaks sellele ei ole nõutav, sest tööd saab teha, kui ka väliselt, vormis memod, kaardid, joonised ja nii edasi. Jne.; sellisel teoks esitamise tööd mastering uus meede on palju parem [17].

Kui vaimne tegevus ülesandeks oli mäleta mustri ja, kui nii võib öelda jälle ringi see, kõndida ta, proovi säilitamise tähendaks samal ajal moodustamine vaimse tegevuse. Aga õppida tegevus - nii ei pea meeles, see on tõestatud, ja et oleks võimalik seda korrata uue materjaliga ja uuesti saadud materjali kindlaksmääratud toote. Sest see uus ülesanne peaks sisaldama mitte üksnes viitega proov (tegevused ja tooted), vaid ka kaasas paigutus uue materjali, mis võimaldaks tal sooritada teatud tegevus seda õigesti. Aga konksu märk Uus materjal tuleb esmalt korralikult tähistada on proovist, st. E. jagada see nende osad, millest on tehtud ja protsess paljunemist.

Selline jaotus on tehtud, arvestades eelkõige eesmärgiga meetme sisu, mille koosseis üksikute tehingute; aga sõites rohkem tähelepanu võimalusele, et õpilase enda lugu ja toimingut sooritada igas kohas. Seega on hagi esimese jaotatud selliste tehingutega, mis on jõukohane õpilasele, kohandada oma raha teadmisi, oskusi ja kogemusi. " Kui siis see skeem on üle uut materjali, see võimaldab üliõpilasel, läheb ühest punktist teise, mingi muu tegevusega konkreetsete, teostatav see operatsioone - ilma oskusi seoses selle uue tegevuse.

See juurdehindlus on see, mida me nimetame suunava tegevuse aluseks. Tema haridus on peamine ülesanne ja põhisisu esimese etapi teket tegevus ( "koostamise esialgne idee setting"). Etapil mis määrab orientatsiooni orienteerimissõrmega alus zadanii4 protsess ja seega on oluline osa psühholoogiline toimemehhanism. Koostöös NS Pantina [22] ja A. Dubrovin [23], oleme loonud kolm peamist erinevate materjalide, piiramiseks või "puhas" tüüpi orienteerimissõrmega alusel tegevus ja nende järgi on kolm peamist liiki orienteerumine tööd. Selgus, et igaüks neist on ainulaadne ja kriitiliselt määrab loomulikult ja õpitulemused.

Suunata alusel esimest tüüpi on ainult proovid - tegevuse ja selle toode. Juhised puuduvad kuidas seda funktsiooni on antud. Student neid ise, "pimedad", seab väga aeglaselt, järk-järgult ja alateadlikult, ilma märkamata. Loomulikult põhjal sellise orientatsiooni teket meetmeid läbib arvukalt "katse-eksituse" ning on ka väga aeglane. In the end, rakendamise individuaalse tööotsimiskava võib saada märkimisväärset täpsust, kuid tegevus on ikka väga ebastabiilne muutuvate tingimustega. Seega häid tulemusi ei saavuta kunagi 100% ja annab peaaegu mingit mõju ülekandmine uue töökoha.

Hinnanguline põhineb Teine tüüp sisaldab mitte ainult tegevuse ja selle toote disaini, vaid ka kõiki juhiseid, kuidas õigesti toimingut sooritada uue materjaliga. Loomulikult ranges kooskõlas käesolevate suunistega on põhimõtteliselt koolitus ilma vigu ja oluliselt kiiremini. Iga kord, kui korrata sama tegevust viitepunkte - tingimused selle nõuetekohase rakendamise, kes esimesena kirjeldab õpetaja, siis reprodutseerida üliõpilane. Seega omandab üliõpilane tuntud võime analüüsida materjali seisukohalt eelseisva tegevuse, ja see toob kaasa asjaolu, et viimane tuvastab märkimisväärse vastupanu muutuvate tingimustega ja üle uut töökohta.

Kuid ülekanne piiratud kohalolek uue koosseisu töö elemendid, identsed elemendid juba õppinud ülesandeid ning osaliselt spontaanne ülekanded analüüsi tehnikate ise uusi töökohti.

Orientatsiooni kolmandat tüüpi iseloomustab asjaolu, et siin esimese koha seisab süstemaatiline koolitus sellise analüüsi uusi töökohti, mis võimaldab valida kontrollpunktid, tingimuste õige ülesannete täitmise; siis need juhised on moodustamine tegevus, mis vastab ülesande. Seega õppimine orientatsiooni kolmandat tüüpi mõnevõrra keerulisem kui eelmised tüübid ja varastes etappides nõuab sama või veidi rohkem aega kui treenides orientatsiooni teist tüüpi. Aga siis, kui pärast esimese paari külalistele üsna õppinud esialgse analüüsi tingimused igaüks neist on järgmine ülesanne kord õigesti teha, ja täiesti sõltumatult. Kui koolitus katab piisavalt suur hulk töökohti, pärast paar esimest töökohta õpetamise tempo kasvab järsult ja üldiselt see võtab palju vähem aega kui koolitust teist tüüpi, rääkimata esimene koolitus.

Kui koolitus koos orientatsiooni kolmandat tüüpi vigu tähtsusetu, leiti ainult alguses koolituse ja peaaegu täielikult seotud tingimuste analüüsi õppimise uus ülesanne. Moodustati meetmed on kõrge (kuigi mitte absoluutne) vastupanu muutuvate tingimustega ja samas piirkonnas näidata peaaegu piiramatu ülekanne: pärast lõpetamist oma iga ülesande sama liiki korraga läbi korrektselt ja kehaline liikumine parandab areng tegevus annab sõnaosavus ja usaldust selle rakendamise . Võrreldes neid tulemusi teadaolevate andmete umbes õppimise protsessis (kõige laiemas mõttes), me hõlpsasti näha, et kirjanduses liigid harjutusi - poolt "katse-eksituse", ühelt poolt, ja korraga veatult teiselt - sama õpetus põhineb esimese ja teise tüüpi ja orienteerumine töö, ilmselt tingitud iseärasused iga orientatsioon. Treening orientatsiooni Kolmas tüüp, niipalju kui ma tean, see ei ole veel kirjeldatud.

Sisesta tööd orientatsioon arendab esimeses etapis, kui üliõpilane ei ole üle astuvad loovutamise. Seega saatus tulevikus midagi (ja eelkõige vaimse tegevuse) määrab suuresti alguses koolituse, tundus, et õpetus ise ei ole alustanud. See meenutab meile, et täpsustada mõningaid läbinägelik kirjanikud erilist tähtsust esimene kohtumine uurimisobjekt. Muidugi, meil ei ole põhjust arvata, et see esimene kohtumine lõplikult otsustab tulevikus õppida ja oma mõju.

Ei ole kahtlust, et järgnev praktika võib tekitada ümberhindamist orienteerimissõrmega alusel olemasolevate meetmete ja selles osas - muuta tüüpi orientatsioon. Kuid me ei tohi unustada, et see on ümberõppe alati palju keerulisem, kui algharidus ning on eriti raske, sest selline ümbermõtestamise tavaliselt liiga hilja ja on väga keeruliseks asjaolu, et suures osas näeme halbu tulemusi oma tegevuse, kuid ei näe ja me ei tea oma tegelikke põhjuseid. Me ei tohiks unustada, et praktikas võib olla vastupidine mõju, kui harjutus ise viib eeskätt konsolideerimine olemasolevate spontaanseid tüüpi orientatsioon.

2. Sõltumata orienteerimissõrmega alusel deist mine ja ükskõik kuidas see on antud - vormis esitluses või välise ringluse - see on siiski midagi enamat kui need asjad teemaks juhised, kuidas mingi muu tegevusega, ja mitte see iseenesest . Ise tegevus meie õpilane veel, isegi kui ta ei teinud seda, ja ilma toimingut ta ei saa õppida. Ja nii, tuginedes niikuinii olemasolevate orienteerimissõrmega alusel hagi õpilane hakkab rakendama.

On teada, et varajane tegutsemine viivad teemadel, st. E. Algab selle materiaalses vormis. Kui seal ka alustada moodustama uut vaimset tegevust ja vanemas eas - see on kaheldav. Vastupidi, see on loogiline arvata, et kogemus annab meile võimaluse "ei hakka iga kord alguses."

Kuid uuringud L. P Prindule [74] ja NF Talyzina [85] näitas, et palju kõrges eas uut meedet - rõhutada: tegevus, ja mitte ainult "teadmised" - edukalt moodustatud alguses ainult selle välist vormi. Aga siin, selles vormis tavaliselt muutub teise. Siin me enamasti kasutada ei ole asjad ise, vaid ainult oma pildid; see on igasuguseid graafikuid, diagramme, jooniseid, makette ja mudeleid, lihtsalt kirjutada. Nad kopeerida, reprodutseerida usutavalt mõned olulised operatsiooni omaduste ja suhete asju ja võimaldab välise sama meetme nendega - .. Nende võrdlemine, mõõtmine, liigub, muutuvad jne Kõigil neil juhtudel me räägime materjali pilti mõeldav omadused ja suhted asju materialiseerumist nende omadused ja suhtumist ning jätta hagi nendega me nimetame realiseerunud.

Realiseerunud meetme vormi on mingi materjali tegevuse ja säilitab oma peamised eelised. Kuid paljudel juhtudel realiseerunud kujul palju kättesaadavamaks, mugavam ja kus objekt asub väljapool sensoorne teadmisi, on üldjuhul ainus viis teda teatrit õpilased. Seega on erakorraline meede suurendab meie võimet säilitada loomulikku et psühholoogiline moodustamine uus vaimse tegevuse viib teda psühholoogiliselt algsest välimine materjali kujul. Ja see peaks olema igati seda võimalust kasutada. Kui esimene vorm uut meedet üliõpilane ei ole alati originaali koopia protsess, kuid psühholoogiliselt see võiks alati olla niimoodi. On tõsi, et assimilatsiooni uusi tegevusi kõrgema järgu ei ole alati vaja alustada algusest eesmärgiks hulk neid tegevusi, kuid imendumine seda tegevust (muidugi eeldusel, et vajalikud esialgsed teadmised ja oskused on olemas) on alati vajalik, et alustada oma psühholoogilist alguses, kui ei ole olulised siis realiseerunud kujul. See - hädavajalik tingimus tema vaimset kuju. Ja see tähendab lihtsat nõuet: arvestama mitte ainult objektiivne teadmiste järjepidevuse, aga ka järjepidevus psühholoogiline vormid peegelduse sammude jada viib materjali reaalsus kõrgeimale peegeldus, vaimse tegevuse ja teadusliku mõiste selle teema.

Praegu ei ole meil andmeid, et oleks räägitud võimalusest moodustada uue vaimse tegevuse kohe meelde. Vastupidi, põhjalik analüüs iga kord viib meid järelduseni, et iga uue vaimse tegevust tuleks moodustada hakanud magada ei, kui selline, ei ole nii intellektuaalne ja välise - materiaalne või teoks, [18] [97] [98]. Näiline kõrvalekalded sellest nõudest tingitud spontaanse tekke vaimse tegevuse või teadmatus laadi teoks tegevus. Seisukohalt teaduse õpetanud peamiselt tuntud kui ainult skaala. Seega ühelt poolt, laval moodustamine vaimse tegevuse tavaliselt arvesse ei võeta ja tunda mõju õpetaja just see, mida ta peab silmas, et õpetada - teaduslik mõiste tegevus, st ainult vaimse vormi ... Teiselt poolt on realiseerunud tegevus on tavaliselt pidada vaimse, sest toimingu sooritamise "paberil" või mudeleid ei loeta, et see on õpilase - mitte kujul materjali meetmetega, vaid see, mis tundub, et õpetaja - selgitus või katse vaimse meetmeid.

Märkimisväärse tähtsusega selles ilmne kõrvalekalle tavalisest viis moodustumine on puudu ka vahet uusi teadmisi ja vaimset tegevust. Vahepeal on katseliselt näidanud [85], et uusi teadmisi, kui neid ei ole vaja uut vaimset tegevust võib soetada otse tasandil sularahas vaimse tegevuse, st. E. kohe "meeles". Lõpuks allikas kujuteldava võimalust alustada assimilatsiooni uued meetmed ei oma materiaalses vormis, ja kui meeles on sageli puudulik vahet "mõistmist" uue tegevuse ja selle assimilatsioon. Arusaamine on ainult orienteerumine uue töökoha, mis toimub alati sularahaautomaatide kaudu vaimse tegevuse ja seetõttu, mõistmist saab toimuda ainult kord meeles. Omandamine uut meedet ei saa olla edukas ilma rakendamise mõistmist, ilma toimingut, kui mitte materiaalsel kujul, siis vähemalt "paberil", st. E. teoks kujul.

Ainult materjali (või teostunud) meetme vormi saab allikas täieõiguslik vaimse tegevuse [15], [97], [98]. Esimeseks ülesandeks õppimise uute meetmete Seega on leida algmaterjali või materialiseerunud kujul oma tegevust ja teha kindlaks selle tegelik sisu.

See ei ole lihtne. Algmaterjalist tegevusvormide välimus on sageli vähe või üldse mitte sarnane nende kontseptuaalne vormid ja meetodid õpetades neid ei ole tavaliselt märgitud. Psühholoogid on endil otsida originaal, materjali või materialiseerunud kujul uuritud tegevus (mis ei ole osa oma tööd, ja mis kõige tähtsam - üle oma eriala). Kui me leiame, et algkuju uut meedet, uued väljakutsed. Mitte ainult materjali, kuid veelgi enam abstraktselt esindatud teoks objekte on palju omadusi, enamik neist tegevuse jaoks ei ole oluline. Et tuua tõsi meetme sisu (tihedalt seotud tema objektid), peavad läbima toime üsna keeruline töötlemine, esiteks, kasutada ja teiseks selle kokkuvõtlikult.

Avatud tegevus - tähendab, et näidata kogu oma tegevuse omavahelistes suhetes. Nagu juba mainitud, selle tegevus jagatakse toimimise kohta sellise ulatusega, et üliõpilane pärast õpetaja selgitus iseseisvalt jälgida ja korrata igaüks neist. Näiteks selgitades Lisaks oleme esimene moodustavad teemasid üksikute terminite ja seejärel kokku liita (ühendada) need ühtsesse gruppi, ja lõpuks ümberarvutusi esimene lõpuni. Terve kasutuselevõtu tegevus on esimene tingimus näitab tema eesmärk loogika [30], [G8].

Teine on selle üldistus. Tihe tegevus - valige üks erinevate objekti omadusi just need omadused, mis on ainsad, mis on vajalikud käesoleva hagi. Uuring I. Pantina [72] näitas veenvalt, et üldistus on kõige edukam, kui see toimub algusest koolituse ja väga erinevaid materjale, kuni laps ei ole veel harjunud seostama tegevust mõned ebaolulised objektide omadusi. Hiljem psühholoogiline üldistus tähendab alati enam ümberõpe.

Ainult tänu kasutuselevõtu ja tegevuse üldistusi tõeline sisu kehtivust, on selge, üliõpilane. Aga pärast, et hagi tuleb piisavalt ära kasutatud. Ja kui see on saavutatud, siis on omakorda vastupidine protsess - mõned toimingud tegevused algavad kahaneb. Näiteks Lisaks on tegelikult liitterminite samas rühmas ja suurim matemaatik ei saa teha lisaks, ilma eeldades, et nende ühendus. Aga see hõlmab vaid matemaatik ja lapsed alguses oma koolituse tõesti täita. Kuid lisaks aritmeetilise operatsiooni Üldiselt on meeles ei ole iseenesest liitterminite, vaid ainult edasi - arvu määramine, mis saadakse pärast ühendab neid. Seega tulevikus on Euroopa Liidu esimene mõttes arvatakse tegelik täitmine aritmeetilise operatsiooni.

Vähendatud operatsioonide kiirendab tegevust ning selles mõttes on üldiselt positiivne nähtus. Aga tegelikult see läheb erinev tähendus sõltuvalt sellest, kas see toimub teadlikult või spontaanselt. Spontaanselt - see tähendab ilma mõistmist ja assimileerimine, miks sa ei saa minna järgmises etapis täidab vajalikud eelmise. Teadlikult - tähendab, et mõista ja omandada seda võimalust, nimelt, oleme nõus, et me oleme läbi lühendatud operatsioon, sai tulemus ja ka edaspidi jõusse ta.

Uuring ND Belov [6] näitas erakordselt suur väärtus teadlik trenni väga lihtne, esialgset meetme lühendeid. See hõlbustab edasist tööd läbi väga palju keerulisem ja olulisem vormid vähendamine.
Õpilane õpib, kuidas olla lihtne juhtudel põhimõtteliselt vähendamine, mis on siis lihtsalt üle palju keerulisem olukord. Ainult selline tahtlik vähendamine trenni üliõpilane pakub pidevat võimalust hiljem tagasi, keerukam ja lühendatud vormid tegevus oma varasematele ja täielik vormid, annab seose mõistmine erineva geneetilise sekkumise vorme, st. E. teadvus oma kõrgema vorme.

See ühendus ei ole mitte ainult võimaldab üliõpilasel vajadusel taastada täielik ja tõeline sisu vaimne tegevus. Läbi Siinkohal sovozbuzhdeniyu kui üleelanud elemendid tudengitegu "peab silmas" 5 Lühendatud sisu, isegi kui see ei ole otse tagasi; Seega, kuigi vähendatud operatsiooni ei teostata, on see siiski tegelikult osaleb rühma. Ja see tähendab, et psühholoogiline toimemehhanism ei piirdu täis see otseselt teostada orienteerub tegevust. See mehhanism on aktiveeritud kogu süsteemi eelmise vormid tegevus, mis ei ole tehtud otseselt, kuid meil on meeles ja tagada, et säilitamine teadvuses õpilase eesmärgi loogika tegevus vähendas - tema teadvuse.

3. vähendamise operatsiooni, selle ümberpaigutamist positsiooni tingimisi täitmist, ei tähenda üleminek operatsiooni vaimse plaani. Vähendatud režiim on ainult oletada, kuid ei täideta, ja üldjuhul on see, et tegevus on varasemal tasemel, ilma elemente, mille õpilane ei saa seda ellu viia. Eelkõige, kui ellujäänud toimingud nõuavad vähemalt väike toetab reaalne tegevus viibib materjalist (või teostunud) tasemel. Ja kuna meie eesmärgiks on moodustada vaimse tegevuse, jõudes kõrgeim vorm materjali või teoks (kõige üldistatud, kondenseerub ja üsna õppinud) on võetud ära oma viimase välised toed. Selle tema kolmas etapp algab.

Mine siis võib juhtuda, "ise" läbi memorization abil ja tegevuse objektiks. Kuid enamik meetme ilma otsest seost teemasid on spetsiaalselt õpetada. Kell lastele, kus sellist koolitust läbi süstemaatiliselt, on järgmised. Kui näiteks laps on õpetanud, et lisaks sellele on sätestatud tema ees kaks väikest rühmad teemasid, palutakse loota igaüks neist ja siis loobunud (või silmad kinni, suletud või esemeid), loendada neid kõiki. Kui laps teeb vea, siis tagastatakse teemad, mille ta avastab oma viga. . Siis korrake protseduuri uued summad, kuni laps hakkab ülesandeid täitma kuvamata teemagruppides. Ja lapse käitumist ja tema vastused küsimusele otseselt nad ütlevad, et alguses see koolitus, jäänud ilma teemadel, laps püüab ette kujutada neid "selgelt" ja lihtsalt, et nendega kaasneb, niipea kui arvasin reaalseid esemeid. Nii et ma arvan, [62] [63] [75] [80] [81] [82], et see on küsimus, kandes tegevuskava ja esindustes vaimse plaani.

Algul arvasin, et meil on, kuid uuringud Davydov, NI Nepomnyastchy Golomshtok ja IE, [24] [30] [68] veensid meid, et protsessi käigus on täiesti erinevad. Selgus, et ainult vähesed lapsed ja esindused hoitakse püsivalt pidevat toetust tegevus. Enamik neist on vahe ja varsti kulgeb episood, ja tavaliselt enne koolitust (mõju objekte ilma selleta) ei käsitleta enam lapsi tegelikult esindab "kinni". Samuti tuvastati, et esitleda hea tulemus, võite tuua teema samal ajal põhjaliku väljatöötamisel tegevus käed-vabad kõne; Teiselt poolt, arvel on tugev ja pärast lapse lõpetab kasutades "vaated", kuid ilma käed-vabad kõne ise, laps on hästi pidada ikka ei saa. Seega on tegelik sisu See uus etapp ülemineku tegevuskava ei ole esindamise ja valju kõne kava ilma tuginedes teemad 6. See uus plaan ei saa pidada korraliku vaimse sest lihtsalt meeles lapse sooritada toimingut ei saa veel ja tegevuse mõistus on õpetada täpsemalt.

Olemasolu ja roll individuaalse plaani eriti valju kõnet kinnitab analüüs, millistel juhtudel tundub, jäetakse vahele. See on eelkõige need lapsed, kes tegutsevad kujutis muutub stabiilne vorm selle täitmist. Leidsime mitmeid selliseid lapsi hulgast esimese klassi õpilased lõpus esimesel aastal [24]. Tegutse meelt, vaikus, nad võivad, ja täidab seda valjusti - ei tea, kuidas. Siit tegevusi objektidega nad on otseselt vastu toime suhtes meelt. Aga mis oli toime? Piiratud väga väikestes kogustes, et suurem osa on vale, väga tüüpiline "umbes" vead on äärmiselt ebastabiilne ja ebakindel (seal ja siis korrates seda, laps võib viidata muu vastuse asendades õige vale); Sellistel vaimse teo alati leiti tugev kalduvus pöörduda tagasi teema ja suuremal või vähemal osalemine kätte tütarettevõtte liikumisi. Lühidalt, see oli väga ebatäiuslik tegevus. Et seda parandada, meil tuli tagasi sisulist tegevust ja teda uuesti harida lõhe kellel ettevaatlik simuleerimisrežiimi valju kõnet.

Kuid isegi sellisel juhul, ei olnud võimalik välistada eelduse, et isegi see väga piiratud võimalus toime poolest ideid ikka oli tingitud nende tööd ära kõnes. Ainult siin see saadi spontaanselt, mis on tingitud ülekande endise häält kogemus, samuti samaaegse hääl väljatöötamisel tegevus laval oma materjali. See töö läbi ei olnud piisav, et nõuetekohaselt täita meetme "ainult valjusti", sest need lapsed on üldiselt suhteliselt vaene kõne, kuid see oli piisav, et taastada koos suuri jõupingutusi esitleda lihtsa pildi nende ülesannete täitmisel.

Vajadus kinnitada hääl kaevandamise ja analüüs muudel juhtudel, mis esmapilgul on vastupidine tähendus. Me leidsime, et mõned tegevused edukalt üle vaimse plaani ja ilma erilise kõne kaevandamine [20]. See oli nende meetmete Loitsus mis oli selge ja üsna konstantne algusest. Nad olid kohe üle sisemine lennuk, mis kulgeb eriline täpsustamist tasapinnaga valju kõnet ilma teemasid, seal on ainult paar aeglane ja raske (võrreldes koolitus ilma vahele selle sammu). Niisiis, ilmselt sellistel juhtudel, Loitsus tegevus, tänu määratud selle omadusi ei saa välistada, töötades välja ja leidis oma teket materjali tegevus (ja seega ei väida ise eraldi aega, kui mitte arvestada veel mõnevõrra aeglane teket tegevuste vaimselt).

Selleks peame lisama mõned üldised kaalutlused ja eksperimentaalsed andmed [45], [46], [47], [51] mis näitavad, et esitada eraldi sisemine plaan koos taju plaani üldiselt ei kannata abita " teine ​​signaal süsteem. " Ilma aidata kõne aktil või osa taju (lisaks oma varasematest kogemustest), või kujul unistused ja hallutsinatsioonid, t. E. sama subjektiivne taju kolleegidega. Seega ei ole liialdus öelda, et ilma trenni kategooriates kõnematerjali mõju üldiselt ei peegelduks arvates. Vabastamine otsene mõju teemasid vaja kõigepealt sõltuvust kõne, kõne uue kaevandustegevus.

Võtke arvesse, et materjali juba häiretase suur üldistus; kogu märgitakse sõnadega, eraldatud asju, pöördub abstraktne; et abstraktne on väga ebamugav (ja rangelt võttes võimatu) esindada, kuid see on väga mugav kasutada põhjal verbaalne nimetus; mis on tavaliselt lapsed varsti hakata rääkima tegevus, ei teinud mingit katset esitada see iseenesest (välja arvatud maha, mis oli nimetatud eespool), - ja me jõudnud järeldusele, et sisu kolmandas etapis moodustamine vaimse tegevuse on moodustamine tegevus on planeerida valju kõnet (ilma tuginedes materiaalsete asjade või pilte). Kordan: see ei ole oluline või teoks tegevus, kuid samal ajal ei ole veel vaimse tegevuse õige sõna otseses mõttes: toimingu sooritamiseks ise meelt, vaikus, õpilane ikka ei saa.

Nagu juba mainitud, see samm võib mõnikord ei saa eraldada eraldi õppeaeg võib kombineerida aega koos samm materjali tegevus. Aga see ei ole seda välist ühtsust või eraldamine ja töö sisu, mis viitab see samm, ja et on vaja teha. See töö on kõnega, et uue funktsiooni. Esimesel ja teisel etapil on olnud peamiselt süsteemi tähised sellised nähtused, mis on otseselt avatud taju; õpilase töö oli välja selgitada, mitte sõnades, vaid ka nähtusi, neist aru ja kapten neid. Nüüd aga see sai iseseisvaks kandja kogu protsessi: toimingud ja ülesanded. See ei ole üksnes sümbol süsteemi, oma olemuselt on üsna ükskõikne olla objektiivne tegevus, ja kui eriline reaalsuse - deystvitetnost keele seadused, mis annavad endast tunda nõuded mõistetavad ka teistele. See on nende uute tingimustega ja on nüüd peamine eesmärk üliõpilane orientatsioon: see peaks teile rääkida tegevus, ja mitte ainult, sest see oleks üsna arusaadav, samuti, et see oli selge, et teisele isikule. Mitte ainult tegu ise, vaid ka selle peegeldus avaliku arvamuse, hääl komplekt valem tegevust esmakordselt muutunud vahetuks objektiks õpilane teadvuse ja samal ajal ühiskonna arusaamist selle meetme esmakordset muutub vahetuks objektiks tema seedimist, oma teadvuse.

See uus keelelise meetme vormi on toodetud järgmiselt: õpetaja vajab sooritada toimingut, valjusti ja vormis, mis kuvab õigesti materiaalõiguse meetmete sisu oleks arusaadav teise isiku poolt on väljendatud, nagu on tavaks selles teaduses. Õpetaja on esindaja teaduse ja tagab, et õpilane antud verbaalne tegevus ka seisnesid oma uurimistööd. Suur maht kõnes selles etapis on füüsiline seisund oma sõnum, seisund selle sotsiaalset funktsiooni, see on teostus heli olemus keeles. Derivaat siin on nii oluline omadus, kuna vastutus kõne - esimene, teine ​​inimene, ja siis õpilane. Viimati hakata seotud nende kõne käitub nagu tal on teised, ja ta moodustasid esimese "teadlik" Selle tegevuse õige sõna otseses mõttes.

Kõne tegevus on ehitatud nii, peegeldus materjali tegevus. Sest see viimane kord kasutusele samm-sammult üle hääl kava. Teatud tingimustel ja väljendeid, mis on seotud konkreetse keele elemendid ja materjali tegevuse operatsioonide on paigutatud näidata seda.

Seega ülesanne koolitus kõne meetme vormi on üsna keeruline. On teada, et toimingut, ilma materiaalseid asju, nii keele kui objektiivse reaalsuse sotsiaalse teadvuse, et luua uut "tööriistad" ja õppida neid kasutama.

Loomulikult on õppimise protsessis kõne tegevus peab üliõpilane keskenduda mitte ainult sisulise sisu, vaid ka selle verbaalne väljendus. Vajadus eraldamine ja võrdlus nende kahe verbaalne erakonna tegevus on hästi näitavad kaks tüüpilist kõrvalekalded oma õiget rakendamist.

Ühes kõnes enneaegselt määratud valemit. Kuna orientatsioon põhineb alati stabiilne, alalised märgid, fikseerimiseks kõnes tegevusvormide viib orientatsiooni ainult tema ja tema mängida - selgub "verbaalne", "ametlik" teadmisi. Teine kõrvalekalle on, et õpilane on hõivatud ainult sisulise meetmete sisu ja ei täida oma peegelpilti kõne - saada võime lahendada praktilisi probleeme tuntud ilma võime rääkida neile. Aga puudumisel võime tõttu ja räägivad alati piiranguid ja võimalusi toime, piirab selle ulatust suhteid asju, mida on võimalik jälgida otse taju.

See teine ​​viga näitab selgelt, et Hariduseesmärkide kõneaktis ei ole ainult kõrvaldamiseks on vaja alati manipuleerida objekte. Viimane ei ole nii koormav, nagu võib näha, ja erinevaid tarvikuid, on väga mugav ja on juba ammu leiutatud (nt arvelaud, lugedes helmed), nii et vähendada bulkiness tegevusi objektidega, et ta on rohkem kui katta suuri eeliseid materjali tegevus. See eelis kõneaktis ei ole eraldatud otsest kontakti objektide, ja et see on vajadust võtta meetmeid loob uue objekti - abstraktsioon. Üldistus on väga lihtsustada operatsioon - kõrvaldada selle variatsioonid. Loomine muutumatu objekti veevõtu rohkem väga stereotüüpne tegevus, mistõttu selle kiire automaatika. Lõpuks veevõtu on oluline teket mõisted, mis eemaldab kõik kehtivad piirangud tegevuse meeltega seda materjali.

Samas eksperimentaalsed uuringud VV Davydov [30] ja NI Nepomnyastchy [68] näitas, et üldistus ise või koos üldistus võtmiseks endiselt ebapiisav haridus mõiste. Nad võimaldavad teil liikuda konkreetseid asju abstraktsed elemendid, kuid ei anna kogu asi pildina Vahepeal välimuse pildi erakorralise tähendab volitamine vaimse tegevuse. Selgus, et moodustati uus mõiste psühholoogiline objekti on vaja uut naasmist materiaalseid asju, uuesti tegevust nendega, aga nagu abstraktse üksused ja uus kaevandus realiseeru need elemendid, et muuta nad uude tervikuna. See eeldab, muidugi, ja samaaegne muutus meetmete, eelkõige oma erilise vähendamine. Seega normaalsetes tingimustes, kui moodustamine mõistete toimub spontaanselt tõlke kõnes tegevuskava on alati kaasas teket mõisted. Siiski, üks asendaja meeleline materjali abstraktsed objekte annab kasu, mis õigustab pingutust seotud tõlkimisega tegevuskava kõnes.

Moodustamine võtmiseks toimub samal ajal paratamatult parim üldistus tegevus (mis on juba tehtud selle materjali tase). Nagu juba märgitud, sünteesi abil sisuobjektidele eraldatakse funktsioone ja omadusi, mis on hädavajalikud töö ja see on konkreetse objekti. Paistma, kuid ei eraldu! Kui tegevus on üle antud hääl kava, need omadused on määratud üksikute sõnade, muutuda sõnade tähendus, eemaldada konkreetseid asju ja seega muutunud veevõtu.

Abstraktioita saadakse ainult läbi kõne ja toimub ainult kõnes. Nad eksisteerivad ainult vormis sõnade tähendusi ning ainult verbaalne alusel laps saab käsutada abstraktsed pildid. Laps ei pruugi esialgu mõelda abstraktse meetme sisu ja seejärel seda väljendada kõnes; ise illusioon selline võimalus näib, nagu näeme, vaid järgmistel etappidel vaimse tegevuse. Ainult tänu sellele, et sõnad on materjali alusel, ning selles mõttes on materiaalseid asju (mitte ainult materjali, kuid materjal), üliõpilane saab nendega töötada (ja nende kaudu - ja nende väärtused) kui ka igasuguste materiaalsete objektide. See on ainus vahend taastada sisu abstraktne mõtetes meetmed, et kontrollida selle sisu, muuta, parandada, teisisõnu - täita hagi selles abstraktses vormis.

Seega üleandmise tegevuskava kõne lause tähendab mitte ainult tegutseb kõnes, kuid peamiselt kõne täitmise eesmärk tegevus - tegevus mitte ainult sõnumi, kuid uue tegevuse vormis kõnes. See - on kujul objektiivne tegevus, ja mitte ainult talle sõnumi. Siin sõnum ei ole veel eraldatud tegevus.

Korda laiendatud kujul, mõju käed-vabad kõne tuleb läbi rea muutusi muid parameetreid. Esiteks, oma mitmekülgse üldistus tuleb ette, sest tema kõne vorm on samuti muutumas, kohanemine erinevates konkreetsetes olukordades. Pärast seda peab alluma järjekindel vähendamine, ja mitte üks, vaid mitu. Tavaliselt on need kärped on lihtsam kui eelmisel tasandil, kuid nad peavad olema teadlikult harjutanud ja õppinud piisavalt usaldusväärne alus üleandmise tegevuse õige vaimse, sisemine plaan individuaalset teadvust.

4. Muutused seda uut meedet, ja lõplik tase on vajalik, et muuta see sündmus esile siin kaks järjestikust etappi, mis läbivad ühe teise ilma teravate servade.

Esimene neist (ja neljandat etappi üldkontoga) algab kandes gromkorechevogo tegevuse sisemist plaani ja lõpeb vaba hääldus toime täielikult ise.

Tundub lihtne: "kõne, millest on lahutatud heli." Tegelikult, see nõuab üsna põhjalikke ümberkorraldusi kõnes. "Meeles" muutub see vorm kõne heli esitus, heli- viis slova7. Siiski on vastupidavamad ja stabiilsemad kui visuaalset kujutist, kuid ainult sellepärast, et säilivad materjali põhjus, kõne liigendust; see on midagi kindlakstehtud, kindel, ühemõtteline suhted ja põhjustab nende helimaastikud. Kuna tegelik raskus rakendamise meetmed on nüüd langeb see liigendus tuleb rohkem tugevdada. Nüüd aga see ei tekita heli ja seetõttu peab olema veidi teistsugust liigendust kui väline kõne - mõneti tugevam kui heli tekitamiseks, ning samal vait.

Nagu alati, selline muudatus tingimustes nõuab kõigepealt rakendades uue allika tegevuse, antud juhul - gromkorechevogo. See on samm-sammult ja reprodutseerida vaimselt. Seega esimene vorm tegelik vaimne tegevus on selgelt paigutatakse väljapoole seda ise. Varjatud artikulatoorseks mehhanismid kõnes mõnevõrra erinev ja nii jälle vaja arengut; on ilmne lastel ja täiskasvanutel, kui nad on näiteks esimese õppida lugema ise. Aga tema väline kõne vormis ja selle eesmärk sisu sellise kõne üliõpilane ei erine gromkorechevogo tegevus. Seega niipea, kui esimene vorm kõne on mõnevõrra õppinud ise, kõik saavutused eelmise etapi (läbi üldistamine ja vähendamine) otse üle selle, ja "action ise" kohe jõuab kõrgeim vorm gromkorechevogo tegevus - tegevus valem.

5. Viimane algab sellest hetkest, viies etapp moodustamine vaimse tegevuse; selle edasise muutusi kohe. Kui kõne teisele (või ennast teiste), säilitamine kogu kõne valem on hädavajalik, et selles etapis, kus sellist ravi ei ole vähendanud Loitsus ise. Alates tema teadvuse peaaegu olematu ja pealegi tujukas fragmente, mis on piisav vaid õppida sõnu taasesitamise ajal. See hakkab muutuma väline sisemine kõne.

Uuring sisekõne viimase etapi ja lõpliku kuju vaimne tegevus [18] põhjal võib järeldada, et keerulise kõnelust, kus selline kummaline, käsitleda mitte samoyu sisekõne ja ainult jäänused "väline kõne ise," või osalist tagastamist seda (alates tegelik sisekõne). Tüüpiline kildu ilmuda, kus sa pead hoida stereotüüpsed ja kiire kõne ajal protsessi ja seejärel selgitada mõningaid samme oma teadliku kohanemine konkreetse juhtumi asjaoludest. Nagu sisekõne sõna otseses mõttes, see iseloomustab mitte katkendlik sõnaline osa ning asjaolu, et ta töötab automaatselt ja suuresti väljaspool enesevaatluseks. Üksikud osakesed väline kõne taustal ülejäänud sisu, mis on ainult meeles, kuid ei täideta, ja teatas oma sisemise kõne spetsiifilised.

Nii sisulise tegevuse, mis väljendub erinevate väliste kõnes, lõpuks muutub tegu sisekõne.
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

3

 1. Häll. Tarkvara küsimusi teemal "sõjalise psühholoogia" eriala "Psühholoogia", 2012
  Ajalugu päritolu ja arengu psühholoogilist teadmisi sõjalise psühholoogia. Periodization ajaloost sõjalise psühholoogia. Objekt, teema ja peamised ülesanded sõjalise psühholoogia. Metoodilised põhimõtted sõjaajalugu olemusest ja rollist vaimse arengu. Tunnused närvisüsteemi struktuuri ja selle mõju elu ja töö sõjavägi. Mõiste vaimse kognitiivsed protsessid
 2. Pettumust agressiooni teooria
  Erinevalt puhtalt teoreetilised kontseptsioonid soov frustratsiooni teooria, nagu see on esitatud monograafia 1939 Dollard ja tema kaastöötajate algatatud intensiivne eksperimentaalsed uuringud agressiooni. Selle teooria kohaselt, agressiivsus - see ei ole automaatset kuvamist sügavamal keha soov, kuid tagajärjel pettumust, st takistuste kohta, kuidas suunata ..
 3. Väitekirja. Arengutendentsid ja omadused teket motiive sõjategevus, 2009
  Uurimisobjekti selle töö: kutsetegevuse sõjaväelased tingimused kaasaegse Venemaa. Teema Uuring: olemus, sisu staatuse, suundumusi ja omadused teket motiive sõjalise tegevusega. Eesmärgid teesi: Võtame olemus ja eripära sõjalise tegevusega ning selle põhjal määrata sisu ja funktsioone oma
 4. Kursuste. Sotsiaalse ja psühholoogilise suhted sõjaväe kollektiivid, 2011
  Ala: Psühholoogia rühmade ja juhtimist. Peamised sotsiaal-psühholoogilised grupi mõiste. Juhtimine esmase sõjalise rühmad. Peamised suunad ja ülesanded psühholoogilised uuringud sõjaväe kollektiivne. Küsimustik meetodina õpib sotsiaal-psühholoogilised protsessid sõjalise rühmad. Rakendused: Diagnostika üksikute psüühilised omadused (Test "Olematud
 5. Sisuliselt sõjalise distsipliini ja sõjalise distsipliini
  Sõjaline distsipliini eesmärk on reguleerida kord sõjavägi, suhe sõjaväe suhete osakonda, et tagada kõrge organiseerituse tase ja võimekus. Sõjaväedistsipliini - see teadmine sõdalased seadusi ja seadusest tulenevaid nõudeid, nende täpne, täpne ja kaalutletud täitmise. Distsipliin - see nõuab distsipliini, mis oli täitmiseks
 6. Peamised suunad ja ülesanded psühholoogilised uuringud sõjaväelase
  Peamine eesmärk psühholoogi väeosade (allüksused, välipostidel vahiteenistuses, võidelda meeskonnad, meeskonnad) on optimeerida koostoimet sõdurid, inimestevahelised suhted sõjalise kollektiivse põhjaliku uuringu moraalset ja psühholoogilist seisundit üksikute sõdurite ja sotsiaal-psühholoogilised nähtused, mis esinevad väeosade .
 7. Psühholoogiliste kommunikatsioonijuhtimise AMETNIK
  Side on kõige olulisem eesmärk vajadusi kõik inimesed, sest see määrab täitmisel igaüks neist. See kehtib eriti väeosa. Sellepärast ametnik peab ise olema võimalik tõhusalt ja nõuetekohaselt suhelda alluvate kõik tingimused teenuse või Väikelaeva vaht vastu võitlemiseks. Üks tingimused lahuse efektiivsust see probleem ilmneb teadmisi
 8. Kursuste. Mõju õigustalituse alusele suhted väed 2010
  Distsipliin - konflikt sisu. Sissejuhatus. Sõjaline personal. Inimestevahelised suhted sõjalise keskkond. Suhted kui sotsiaal-psühholoogiline nähtus. Suhted sõjaväelise kollektiivne. Meetodid seoste uurimisel sõjalise kollektiivne. Empiirilised uuringud. Tulemused parameetriline Sotsiomeetria. Uuringu tulemustest. Järeldus. nimekiri
 9. Lisa 2
  ossa algoritmi analüüs riigi sõjalise distsipliini ja korra {foto52} ja meetmete kindlaksmääramine, et tugevdada oma hinnangu algoritm ülem abinõud avaliku korra ja sõjalise distsipliini
 10. Põhilised vormid haridustöö tugevdada avaliku korra ja sõjalise distsipliini
  Peamised vormid haridustöö tugevdada avaliku korra ja sõjalise distsipliini :? Töötamine avalikus ja Riikliku koolitustellimuse süsteem, teavitades personali ja haridustöö õhtul; ? üksikute haridusasutuste tööd; ? üldkoosoleku üksus; ? Ohvitserid Kohtumine vahistamismäärus (garantiikirja), seersandid (juhatajad) koos
 11. . Diagnoos riigi sõjalise distsipliini jagunemisel, 2010
  rikkeotsing teooria ja praktika kaasaegse sotsiaaltöö. Eesmärgid, põhimõtted ja põhisuunad diagnostika tegevust ametnikud haridus- struktuure. Diagnoos sõjalise distsipliini üksuse tegevust hariduslike ametnikud (näiteks tuvastada eeskirjade rikkumise suhe). Vooskeemi diagnoosi riigi sõjalise
 12. Peamised suunad psühholoogiliste uuringutega sõjalise kollektiivse
  In väeosade (vaheseinad, võidelda meeskonnad, meeskonnad, vahiteenistuses) sõjalise psühholoogi otsustab õppida probleem, parandamist ja kujundades nende sotsiaalsete ja psühholoogiliste omadustega. Peamine eesmärk tema töö - optimeerida ühine sõjaline tegevus, inimestevahelised suhted, samuti moraalset ja psühholoogilist seisundit üksikud sõdurid. Selleks, et mõista funktsioone
 13. Eesmärgid psühholoogiline töö väeosa
  Psühholoogiline töö ühik keskenduda järgmised eesmärgid: õppida individuaalse psüühilised omadused sõjaväe; Uuring sotsiaal-psühholoogilised protsessid ja nähtused väeosade ja prognoosi nende areng; psühholoogiline uurimine elukutseliste sõjaväelaste ja sobivust sissetulevad täiendamist nende ratsionaalne paigutus
 14. Kursuste. Individuaalne ja kollektiivne. Koostoime individuaalne ja kollektiivne tingimustes sõjaväeteenistuse, 2011
  Teoreetiline aspekt individuaalne ja kollektiivne. Mõiste isiksuse psühholoogia. Sisuliselt isiksus ja tegurid selle kujunemise. Mõiste ja olemus sõjalise kollektiivne. Lavad ja omadused teket sõjalise kollektiivne. Analüüs vastastikmõju individuaalne ja kollektiivne tingimustes sõjaväeteenistus. Omadused psühholoogia suhted sõjavägi. Diagnoos sõjalise konflikti
 15. Analüüsimeetodi riigi sõjalise distsipliini jagunemisel
  Analüüs riigi sõjalise distsipliini sisaldab rida küsimusi, arvestades, et ülem järeldab: olemuse kohta kuriteod; ? kategooria sõjaväelased, kes on toime pannud rikkumise; ? asjaolud, mille rikkunud distsipliini või väärteoga seotud udune nõuete rakendamise sõjalise määrused, kõrgemate juhtide (pealikud) ordeni;
 16. Sotsiaal- ja psühholoogilised tegurid tõhususe ühistegevuse sõjalise kollektiivse
  Ühine sõjalise operatsiooni kohta, kollektiivne teema, mis on jagunemine (meeskonna, makse, töötajad valvur, ja nii edasi. P.), on süsteemi grupi tegevus, mis ühendab tegevus üksikute sõjaväelased ja reguleeritud rühm sotsiaal-psühholoogilised protsessid (riigi haridus). Sõjaliste psühholoog-ekspert ülesanne mõista psühholoogia ja
 17. Töökorraldust, et tugevdada avaliku korra ja sõjalise distsipliini
  Otsustav roll õigusriigi säilitamist ja sõjalise distsipliini jagunemisel kuulub ülem. Koos temaga teised ametnikud ülesandeks on korra tagamine jagunemine ja konsolideerimine sõjalise distsipliini otsustab ülema asetäitja õppe- tööd. Peamised suunad haridustöö tugevdada sõjaväe distsipliin on määratletud ordeni RF Ministry of Defense, 1993 № 0100 "meetmete kohta
 18. lisa 7
  Aruanne uuringu tulemused sotsiaalse ja psühholoogilise olukorraga (nimi väeosa) 1) Aruanne esitatakse ülem väeosa. 2) Protokollile kirjutavad alla ülema asetäitja väeosa pedagoogilise suunitlusega. 3) esitab aruande põhjal uuring sotsiaal-psühholoogiline kliima sõjavägi, kehtestatud tingimustel
 19. Ülesanded rügement psühholoogi (laev 1 pingerida) väeosa
  Psühholoog sõjaväe rahuajal ja sõjaajal, vastutab organisatsiooni ja riigi psühholoogiline töö üksuses psühholoogilise seisundi personali töö efektiivsust säilitada psühholoogilist stabiilsus ja säilitada vaimset tervist personali. Ta leiab, et ülema asetäitja sõjaväe osa haridustöö ja konkreetsetes küsimustes -