meditsiin || psühholoogia
Sugu psühholoogia / psühholoogia / Sõjaline Psühholoogia ja pedagoogika / Sissejuhatus elukutse "psühholoog" / akmeology
« eelmine järgmine »

1

Uuring moodustamine vaimse tegevuse, ja siis nende baasil ja teiste vaimsete nähtuste on suhteliselt hiljutine nähtus. Areng Nõukogude psühholoogia järk-järgult viis see erinevalt,

Kõige olulisem neist viisidest oli arendada teoreetilisi küsimusi psühholoogia. Põhiliselt on ta olnud pealiin areng Nõukogude psühholoogia, kuna viimane kohe täidetud ajaloolise vajadust radikaalne ümberkorraldamine psühholoogia põhjal materialistlik filosoofia Kehittyneimmässä teadusliku, mis põhineb dialektiline ja ajalooline materialism. Ilma sellist korrigeerimist ei saanud loota märkimisväärset edu konkreetsete teadus - see on ilusti tunnistas ajalugu kodanlik psühholoogia

Pärast erinevate valdkondade bioloogiline mõte (reactology, refleksoloogia, biheiviorism ja - nendes tingimustes - isegi psühhoanalüüs) on aidanud kõrvaldada subjektiivne idealism ja vastu Nõukogude psühholoogia materialism üldse sai suur probleem konkreetseid ajaloolisi arusaamist inimese psüühika, psühholoogiline seletus sotsiaalse teadvuse olemusest mees oma ajaloolise ja enesetäiendamist.

Tol ajal hilja 20s ja varajase 30s, sügavaim ja kõige säravam vastus nendele küsimustele oli teooria Võgotski [9] [10] [11]. See teooria põhineb ideel, et põhistruktuur ühiskonnas peaks määratlema ja põhistruktuur inimese psüühika. Kuna sotsiaalse elu aluseks on töö ja töö iseloomustab relvade kasutamise, siis vastavalt Vygotsky, mis iseloomustab inimvaimu loomalt psüühika Ka on kasutada mingi "relvad" vaimse tegevuse. Need "tööriistad" on igasuguseid märke. Märkide, Vygotsky ütles, viib radikaalne ümberkorraldamine vaimne tegevus: spontaanne ja tahtmatud, madalam, loomulik, tegelikult isegi loomade vaimsete funktsioonide asendatakse vahendatud ja meelevaldne, vanem, sotsiaalse ja ajaloolise inimese vaimsete funktsioonide. See üleminek toimub mitte ainult arengus inimkonna, kuid ka arengus iga üksiku.

Noores eas lapsele ikka ei saa kasutada abivahendeid organisatsiooni oma vaimse tegevuse, tema vaimse funktsioonid ei vahenda. Siis tuleb aastaselt, kui ta õpib kasutama selliseid vahendeid, kuid ainult tingimusel, et nad on andnud talle kui väliste objektide kohta. Ja alles järgmise etapi laps omandab võime kasutada neid "mina", "meeles", meelitades vahendeid nagu elemente oma varasematest kogemustest. Uus, suurem, sotsiaal-ajaloolise vormid vaimne tegevus on algselt toodetud välise ja alles siis saab sisemine.

Keel on Põhisüsteemist abivahendid vaimne tegevus. Mastering keele näitab ilmekalt, kuidas välised vormid verbaalne suhtlemine, kantakse üle sisemine lennuk, on vormid verbaalne mõtlemine. Sel juhul ei ole eraldi element, ja kogu operatsiooni käigus on laenatud välise maailma ja saab sisemine vaimne tegevus.

Põhiline lähenemise vaimsete funktsioonide mees oma tööd; õpetust, et need uued vormid vaimne aktiivsus on loodud välisoperatsioonidel ja alles siis kantakse sisemise, "tegelikult psühholoogiline" kava; eriti, eriti ümberkujundamise sidevahendeid on spetsiaalselt inimese vorme mõtlemine - kõik see on objektiivselt esindatud suur samm edasi ületada absoluutset lõhet vaimse ja füüsilise aktiivsusega, mis on nurgakiviks kodanlik psühholoogia.

Aga küsimus konkreetse sisu vaimse tegevuse Vygotsky mitte ainult ei julgenud, kuid ei tõsteta. Erakordne tähelepanu vahenduse kasutamisega relvi ja puudulik raamatupidamine avaliku olemuse ja sotsiaalsete töökorraldus sundis teda ümber hindama tehnilist osa inimtegevuse koos sellest tulenevate kõrvalekaldeid marksistlik arusaam töö ja ühiskonna (kus Vygotsky õigustatult kritiseeritud, kahjuks ei saa määrata tema psühholoogilised teooria sisuliselt). Tehniliselt ümberhindamise tegevust vajadusega järgida Vygotsky veelgi vigu.

Nagu arvata võib ta peagi avastas, et märk täidab oma rolli ainult sellepärast, ning kuivõrd see on väärtus lapsele, sest laps loob ühenduse märk sellest, et ta esindab. Psühholoogiliselt on peamine märk väärtus osutus sõna - tema idee (mis on võrdsustatud sõna väärtus). Seetõttu tulevikus tähenduses mõiste, see oli Vygotski võti struktuuri teadvuse ja töötada kontseptsioone - juhtiv element arengus psüühika. Intellektuaalsus, mis Vygotsky pidevalt võidelnud, sai keeruka vormi omadus oma seisukohti. [13]

Mis on struktuuri kontseptsioone, uskus Vygotsky, on teoreetilise ja praktilise võimalused lapse võimalust oma arusaamist ja tema tegevus ümbritsevad. Seoses side avatud asju, kuidas käituda nendega; Nende teed ja määratleda tegevus. Küsimus konkreetse meetme sisu, sealhulgas küsimus "iseloom" vaimse tegevuse, mis filmiti. Ja see on raske mõju kogu süsteemi Vygotsky. Tõepoolest, mis siis määrab arengu kontseptsioonid ise? Kuna usume, et keskkond on kajastatud meeles lapse üksnes ulatuses, raha oma kontseptsioone, mis määravad nii iseloomu ja võimalust oma praktilise tegevuse, selgub, et Vygotsky kuulus vastus: arengu mõisted lapse tõttu oma ühistegevusi täiskasvanutele. Töö õpetaja, rõhutas ta Vygotsky, laps võib teha, mida ta ei saa ise; Koostöös täiskasvanute enne seda kutsuti "Proksimaaltsooni areng". [12] Aga kuidas see juhtus? Vygotsky ei saa sellele küsimusele vastata, ja jäi neotvergnutoy võimalus - oma süsteemi, mis oli olemas reaalne oht - et väljund on avatud interaktsioon lapse teadvus teadvusega täiskasvanu.
Liikumapanev jõud arengut psüühika sai teadvusel suhtlemist.

Seda ohtu sattumast idealism, mida paljud psühholoogid, nende seas Leontiev grupiga sotrudnikov1. Peamised osutamise Leontiev ja see seisnes selles, et ta ei ole teadvus teadvuse ja suhtlemist ning ainus reaalne tegevus lapse, mis on alati mõtestatud tegevus, ja määrab tema vaimset arengut tervikuna ja üksikute psühholoogilised protsessid. Ei mõiste ja mõtestatud tegevus on võti mõistmaks psüühika.

Kaks probleeme selles suunas: tee mõiste mõtestatud tegevus psühholoogiliselt sisukas ja samal ajal vältida subjektiivsust ja udukogud on arusaam sellest, mida nimetatakse mõttes. Esimene eesmärk on saavutada see, et suhted loodi tegevuse vahel, tegevusi ja toiminguid, samuti ühendada põhielemendid mõtestatud tegevus: motiiv tegevuse ja eesmärkide ja tegevuste operatsiooni tulemusena tegevuse objekti ja oma eesmärgist. Usuti, et need suhted üldiselt hoitakse kõikjal, kuid nende iseloomu muudab oluliselt konkreetsed tegevused, sõltuvalt sisust ja rollist, et igaüks saab koostisosadeks. Seega üldine struktuur on planeeritud mõtestatud tegevus ja muutused määratleb ja selgitab erinevaid eraldiseisvaid psüühilised protsessid ja on ise seletab muutus tegelik elutingimuste lapse perekonnas, koolis ja kooliväliste keskkond.

Teine probleem - objektiivsus mõista tähendust (mõttes aktiivsus) - lahendatud, et kõik lingid mõtestatud tegevus võeti arvesse nii oma teema. Näiteks motiiv ei tunta vajadustele ning need punktid, mis nad olid registreeritud kogemus (ja nende eesmärk omadused ja suhted määratakse konkreetse meetme sisu); mõttes toime määrati suhtena motiiv üldiselt ja selleks eraldi meetmed, ja see oli seos kahe asja, istuvad konkreetse positsiooni eesmärk struktuuri tegevus [52], [53], [54].

Selles süsteemis lapse seisukohta väljaspool tegevus tunnistati psühholoogiline nähtus sisuliselt võttes selge ülesehitusega psühholoogiline ja psüühilised omadused selle üksikuid elemente. Ei salapärane psüühilised protsessid ja see mõistlik eesmärk aktiivsuse sai kohe teema psühholoogia. Raskuskese lapse vaimse arengu viidi mõisted töötada nähtus kajastub selle põhjuseks peegeldus, ning kindlasti oli tohutu positiivne väärtus. Üldine süsteemi psühholoogilise seisukohti probleemi motivatsioon ja reaalne elu mõtte käitumist on nüüd väärilise koha ja teatud psüühilised funktsioonid olid paigutatud selge sõltuvus neist. Üldiselt arengut Nõukogude psühholoogia, see oli teine ​​oluline samm ületada absoluutset lõhet ideaalse ja materiaalse tegevuses.

Aga see süsteem, konkreetsed sisu seisukohti probleemi psüühilised protsessid ei ole lahendatud, ning siirdunud.

Kuna edu psüühilised protsessid sõltuvad struktuurist mõtestatud tegevus - see on uuritud, kuid mida need psüühilised protsessid - see ei ole uuritud. Sõltuvuse struktuuri mõtestatud tegevus reaalses elutingimusi, kuid kujunemise protsessi sisukas struktuur, väga protsessi osmyshleniya - ei ole uuritud. Mõlemal juhul tegelik psühholoogiline protsessid "kehtestatud sulg" kui midagi püsivat - kui mitte kõik, siis teatud ajahetkel, igal tasandil arengut.

Muidugi, keegi ei väidaks, et psüühilised protsessid alati minna sama teed, et nad on alati sama. Aga seda ei tehta, ja lihtne järeldus, et kui nad saavad minna erinevalt, siis samadel tingimustel - elu, ühelt poolt ja struktuuri välistegevuse teiselt poolt - nad võivad pakkuda erinevaid efekte. Ja siis uuringute tulemused läbi viidud analüüsi põhjal mõtestatud tegevus, oleks saanud rohkem piiratud tähendus: tähendus selline edu, kui see juhtus nii lähedal, kuid teadmata psüühiliste protsesside. Aga kui selle asemel, et mentaalseid protsesse psühholoogi uuringud ainult nende mõju, ta kõnnib eemale otseselt tema probleem; ja muidugi ta teeb seda meelsasti ei, aga kuna see ikka ei näe, kuidas nende objektiivselt uurida.

Seega edasiarendamisega teoreetiline mõtte kokku lähemale Betoonkonstruktsiooni vaimse tegevuse. Siiski sai üha selgemaks, et tema otsus sõltub resolutsioon muid küsimusi - milline on suhe vaimse väline tegevus - ja et see suhe peaks olema arusaadav tagasi, kuidas ta oli kujutamise põhisuunad kodanlik psühholoogia. Kui empiiriline ja füsioloogiliste psühholoogia väljaspoolse aktiivsusega teadvuse ja biheiviorism välistada loomine välise tegevuse väljakutseid Nõukogude psühholoogia oli positiivselt esile sisemist seost nendega. Rõhuasetus selle probleemi ja selle nõudmine tagasi teha teeneid Rubinstein [79], [80], [81].

Kuid mõiste "ühtsus", mis Rubinshtein näitab soovitud ühendus välise tegevuse ja teadvuse, kuid märkis, et tema soovitud märk, kuid ei avaldanud selle sisu.

Probleem jäi lahendamata ja väga nõutud lahendusi. Aastal 1952, kell ülevenemaalise konverentsi Psühholoogia AA Smirnov tegi selgeks. [86]

Uus katse vastata sellele küsimusele andis hüpoteesi etapis moodustamine vaimse tegevuse
« eelmine järgmine »
= Mine sisu õpik =

1

 1. RIKE Hingamisteede
  Määrata Vea respiraatorit on oma suutmatust tagada tarne vajalik kogus patsiendi sissehingamisel põhjustab Sticky karusnahad või muud rikked respiraatorit. Valesti kokkupanemine respiraatorit või vooliku ühendus. Vastavuse kopsud väljaspool mõjusfääri respiraatori. Ebapiisav varustamine värske gaasi anesteesia hingab sisse või respiraatorit. Tõrked
 2. voolukatkestus
  Määramine täieliku või osalise seiskamise vägi, eelkõige keelates generaatori avariitoiteallikat süsteemi. Põhjustab Probleemid toide väljaspool haiglat. Probleemid toide sees haiglasse. Probleem elektrisüsteem töötab. Probleemid generaator süsteemi avariitoiteallikat või lisaaku. tüüpilised juhtudel
 3. Respirators ja alarmi, kui rõhutustamise
  Funktsioon respiraatorid (AV seadmetega) - loomine rõhugrandiendist proksimaalse hingamisteid ja alveoolide. Anesteetilised maskid on struktuurne komponent anesteesiaaparaatidega. Vanemate respirators töötas alarõhu generaatorid ümber rindkere (näiteks "raua kopsud"), vastandina nende praeguste mudelite positiivseid
 4. Vead väljalaskesüsteemi
  Heitgaasi toimib adekvaatselt. Põhjused takistamise sisemised või välised kokkusurumine voolik süsteemis väljalaskesüsteemi. Mehaaniline rike komponendid väljalaskesüsteemi. Valesti kokkupanemine väljalaskesüsteemi. Tüüpilised juhul, kui anesteesiaseadmest või muu raske instrument peredavlivaet
 5. MEETODID TÜHISTAMINE ventilaator
  Restaureerimine spontaanse hingamise pärast pikaajalist mehaaniline ventilatsioon kaasneb mitte ainult tegevuse jätkamiseks, hingamisteede lihaseid, vaid ka normaalse suhted intratorakaalse surve kõikumisi. Muutused pleura survet positiivsest negatiivseks kaasa tuua olulise hemodünaamiline vahetuses: suurenenud venoosse tagasi, kuid suurendab ka järelkoormust vasakul
 6. VÄGA leket anesteesia hingab sisse
  Oluliste leket, kui kaotus gaasi anesteesia masin või hingamissüsteemi on olulised. Põhjused lekke madalsurve circuit anesteesia masin: kui komponendid; katkestamine. Leke anesteesia hingab sisse: lüliti "kott - ventilaator" või kaitseklapp on vales asendis, kui ventilatsioon
 7. PROBLEEM ÜLDISELT väljalaskeava gaasifraktsioonist
  Määramise viga tehti väljund on selle katkestamine või obstruktsioon, takistades vastuvõtu värske gaasi anesteesia masin hingab sisse. Põhjused eemaldamine vooliku ühendamist seinakontakti kogusummast. Lahtiühendamine ühendus voolik anesteesia tsüklisse: tavaliselt absorber CO. Lahtiühendamine kaugema või
 8. Ohutus, tervis ja ohutus ajal desinfitseerimine
  Kasutada ainult tehniliselt korras ja -aparaatide veterinaar- ja sanitaarseadmed. Isikud lubatud teostada desinfitseerimist, tuleb kõigepealt uurida ohutuseeskirju, et teada spetsiifilisi omadusi rakendada keemilised ained, meetodid ohutu töötamise neid reegleid esmaabi mürgistuse. Töötajate juhendamine peaks
 9. Mis on omadused kirurgilist lähenemist ajuripats?
  Hüpofüüsi asub sella ja kiilukujulise luu on ühendatud aju läbi jalad. Ees, taga ja põhjas on piiratud luu; külgsuunas kummalegi poolele kavernoosses sinus on ajuripatsi mis sisaldab III, IV, VI, VI kraniaalnärve ja koopataoline sisemise unearteri osa. Top ajuripatsi piiratud istme diafragma - paks Kasv TMO, mis tihedalt ümber
 10. intraventrikulaarsed kasvajad
  Vatsakeste jagatud primaarse kasvaja tulenevad korioidpõimiku ja vatsakestes ja sekundaarne - lähedalasuvate struktuurid kasvaja sissetungiva õõnsusesse ajuvatsakeste. Esmane vatsakese kasvajad ependümoomid, koroidpleksuses papilloomiviirus, Meningioma. Esmane kasvaja III vatsakese ka niinimetatud kolloidi tsüstid ja teatud tüüpi craniopharyngiomas,
 11. ISIKLIK TÕKESTAMINE ISESEISEV TÖÖ kliinilise alused nakkushaiguste
  Objekti kontrollimise kliinikus nakkushaiguste on nakkav patsient - potentsiaalne saasteallikas mis tahes isik, sealhulgas kuraator (kadett). In kliinikus nakkushaiguste saab tegutseda kogu tee, ja nakkuse ülekande mehhanisme, sealhulgas kaks peamist: kontakt ja õhus. Rubriik arvesse meditsiini osakonda viia läbi haridus- ülesandeid, üliõpilane
 12. Põhimõtted abistava ventilatsiooni
  Juuresolekul kaasaegse hingamisteede kaitsevahendit peaks loobuma lisahapnikku ajal spontaanne hingamine patsiendi kasuks abistava ventilatsiooni. See välistab hingamisdepressiooniks kohaldamisel suures koguses hapnikku. Hingamisteede sissetulevad segu puhastatakse lisanditest, sealhulgas bakterite poolt läbisõitu
 13. mitmekesistamine
  Mitmekesistamine viitab valiku laiendamine, muutus valmistatud toodete ettevõtete arengut uut tüüpi tootmist, et suurendada tootmise efektiivsust, majanduslik tõus, vältida pankrotti. Peamine eesmärk diversifikatsii- stabiliseerimise ja kasvu firma kasumit. See avab tootmise uut tüüpi tooteid, tööde ja teenuste
 14. AB Larichev. Patsientide kohta intensiivravis, 2001
  Õppevahendite õpilastele. Organisatsiooni intensiivravis. Elustamine ruumi. Intensiivravi. kiire kliiniliste ja biokeemiliste laboris. Koda isolaator. Kabineti kehavälise võõrutus. Potentsiaalsed intensiivraviosakonnas patsientidel. Patsiendid, kellel on püsiv vegetatiivses seisundis. Patsientide tõsised ja teadvuseta.
 15. PROBLEEM kaitseklapp
  Määramine kaitseklapi (reguleeritav survekaitseklapp) on narkoosi hingab sisse või defektne respiraatorit. Põhjused kaitseklapp kasutaja poolt avatud või suletud asendis, kuid ei vasta praegune olukord. Vale klapi juhtnupp. Sisemine viga kaitseklapi.
 16. VÕIMALUSED Hooldusravi
  Patsientidel, kellel mehaaniline ventilatsioon peaks olema pideva vaatluse all. Eriti vajalik jälgida tulemuslikkust vereringet ja vere gaasi. Kaubad kasutamise häiresüsteemid. Vastu mõõtes väljahingatavas maht kuiva spirometers, ventilometrov. Kiire analüsaatorid hapniku ja süsinikdioksiidi (Kapnograafia-), samuti elektroodid registreerimiseks
 17. TOETAVAD ventilaator
  Abipersonal ventilatsioon (keda kontrollitud mehaaniline ventilatsioon - ACMV või AssCMV) - Mehaaniline toetuseks patsiendi enda hingamine. Ajal alguses spontaanne inspiratsiooni ventilaator teeb kunstlik hinge. Rõhu langus hingamisteede 1-2 cm vett. Art. käivitamise ajal inhalaatori toimib päästiku süsteem, ja ta heliseb alistus vähendades hingamisteede töö
 18. Millised on omadused transsfenoidaalne juurdepääsu ajuripats?
  Kui transsfenoidaalne lähenemisviisi ajuripatsis (1) vähendada verejooksu tuleb infiltreeruvad limaskesta adrenaliinilahust; (2) siseneda vere ja kudede kurgus ja maos; (3) verejooks võib tekkida, kui te kogemata kahjustada haigutav sinus ja sisemise unearteri; (4) on olemas oht, et vigastus kraniaalnärvide; (5) ei välista esinemise hüpofüüsi puudulikkusega